Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
mano    255

A Jak wygląda  "śmieciarka" bo po raz pierwszy się spotykam z takim określeniem. Chodzi ci może o lubelkę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5
Dnia 18.02.2021 o 09:28, 85Tomekkk napisał:

Większośc chyba ma pchane.jak masz górki i skłony to mtz będzie bardzo dobry a rozsądne pieniądze tzn ile?2 -2.5 tys? koło 5 tys trzeba dac za nową

U nas tylko rotacyjne i hydrauliczne czasami jakaś się trafi samojezdna, bardziej myślałem o 4 tys no ale.. sam mam rotacyjną ale trochę wolno nią idzie i często się psuje.

 

Myślicie, że c330 nie poradzi sobie z 6 rzędową? Bo do 30 mam tuza i by to było nawet dla mnie lepsze rozwiązanie. Czy jadąc 4 lub 3 będzie to odpowiednia prędkość do wycinania pchaną wycinarką czy trzeba by było jeździć 5?

3 rzędowej raczej nie chcę, bo będzie ta sama wydajność co rotacyjna.

Edytowano przez wsza12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Duża maszyna 10 to jak dzisiaj najnowszy kombajn była wydajna .

Czym większe zmechanizowanie uprawy prowadzi do małej opłacalności tak jest z każdą uprawą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

 

19 minut temu, bartekac7 napisał:

Dokładnie to.

Już kojarzę. Różne nazwy miała jak widzę, "targanka"

11 minut temu, Andpol napisał:

Od cepa to na pewno wydajniejsza. Lubelka mało wydajna była najlepsza taka duża to łykała tyle że trudno było nadążyć z podawaniem jej do gardła.

Zapewne Warmianka, Niejeden osoba straciła rękę albo nogę przez tą maszynę.

Sam znałem dwie osoby które straciły zdrowie podczas młócenia.

Edytowano przez mano
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

to chyba do nich dorabiało się jeszcze jeden bęben .tez  ładnie pochłaniała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Kółka rolnicze miały takie maszyny na kazdą wioske + silnik a jak weszły kombajny to po trochu to sprzedawali. Fasole widłami sie w nie podawało bo bezpieczeństwo to podstawa choć mieli porobiona osłony ale to niebezpieczne maszyny były. Ja jedno bębnową młóciłem ale mieli co niektórzy przerobione na 2 bębny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    785
wsza12345 napisał:

Myślicie, że c330 nie poradzi sobie z 6 rzędową? Bo do 30 mam tuza i by to było nawet dla mnie lepsze rozwiązanie. Czy jadąc 4 lub 3 będzie to odpowiednia prędkość do wycinania pchaną wycinarką czy trzeba by było jeździć 5? 3 rzędowej raczej nie chcę, bo będzie ta sama wydajność co rotacyjna.

C330 na 5 nie ma mocy wydaje mi się że chociaż c360 do pchanej na 6 rzędów. Ale jak wypróbujesz to daj znać👍

Andpol napisał:

Kółka rolnicze miały takie maszyny na kazdą wioske + silnik a jak weszły kombajny to po trochu to sprzedawali. Fasole widłami sie w nie podawało bo bezpieczeństwo to podstawa choć mieli porobiona osłony ale to niebezpieczne maszyny były. Ja jedno bębnową młóciłem ale mieli co niektórzy przerobione na 2 bębny.

Też pamiętam czasy lubelek, najpierw się zwoziło do stodoły a potem pół zimy się młóciło. Pamiętam że jak był mróz to fasolę biło i trzebabyło młócić w odwilż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek1999    7
wsza12345 napisał:

 Myślicie, że c330 nie poradzi sobie z 6 rzędową? Bo do 30 mam tuza i by to było nawet dla mnie lepsze rozwiązanie. Czy jadąc 4 lub 3 będzie to odpowiednia prędkość do wycinania pchaną wycinarką czy trzeba by było jeździć 5? 3 rzędowej raczej nie chcę, bo będzie ta sama wydajność co rotacyjna.

Nie da rady c330 na 6 rzędów według mnie . Wycinam swoją na 3 rzędy na tuza na 4 biegu. Próbowałem na 5 ale ciężko utrzymać ciągnik bo wystraczy że jeden nóż wejdzie głębiej trochę i już ściąga, ale na 5 lepiej mi się podobało wycinanie, jednak prędkość robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    546

c330 i t25 jest idealne do wycinarki na 3 rządki na przód tylko tak fasolą podsypana równe pole i jak twardo jest to 1 ha w 1.15 godz da się wyciąć tylko musi być długo i równy kawałek i ja t25 tne 5 biegiem idzie bez problemu tylko ciągnik bez lózów i tak samo tuz bo jak będzie luz że na byle jakim kretowisku ucieknie w bok to nigdy szybko się nie wytnie i mijaków narobi 👌

Edytowano przez kubamako66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Fasola wymaga odrobiny pracy ręcznej, żeby jak nie pracować maszynami  (od siewu, ścinania, suszenia, przewracania) coś zawsze ręcznie trzeba poprawić, dociąć, obrócić, podrzucić, chyba że ktoś 30% przeznacza na straty to ok. 

Stąd z tymi hektarami fasoli to co niektórzy przesadzają. Ubiegły rok pokazał, że ciężko było o 15 hektarów zadbać i wielu rolników prawie osiwiało, więc nie widzę tu biznesu dla obszarowca. 

Przygodę z fasolą pochodząca z sezonu 2020 już zakończyłem. Został tylko materiał siewny na przyszłe lata. W roku 2021 fasola zajmie u mnie zaledwie 1,3 ha, więc luzik i bez spiny. 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

4,8 konto skup Kryszyn i pewnie puszczę 2tony bo stoi w miejscu , co dojdzie do 5 i spada, reszta 2tony na czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Pan Ł. z Mircza też 4.8 na konto. Ponoć gość z kieleckich stron daje 4,9 na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Białopole też 4.9 było w tamtym tygodniu teraz niewiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1145

z tego co ostatnio słyszałem to po 3,5 zł ale w środę chyba  będzie w okolicy to się okaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Wiecie może czy Basagran lub doglebowki które używa się powszechnie w fasoli niszczą facelię ? Chce posiac facelię w międzyplonie ścierniskowy która będzie talerzowana ale nie orana stąd też martwię się, że nie zasypane orka nasiona mogą później na wiosnę chcieć kielkowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
10 godzin temu, kamil2963 napisał:

Wiecie może czy Basagran lub doglebowki które używa się powszechnie w fasoli niszczą facelię ? Chce posiac facelię w międzyplonie ścierniskowy która będzie talerzowana ale nie orana stąd też martwię się, że nie zasypane orka nasiona mogą później na wiosnę chcieć kielkowac. 

Napewno wycofany afalaon jej nie brał. Basagran na rzepak średnio działa, roślina pochodna więc też nie sądzę,że weźmie. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale na rzepak daje się basagran plus 100ml butuxone? To tu powinno działać tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj