Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
matek89121    2280
5 godzin temu, skywalker89 napisał:

Taa.. tylko zakladac biznesy w tych czasach ..

Ja tylko uprzejmie donoszę jakie zaobserwowalem cenki 🙂

czyli jesteś

zykwły kondident 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halna    0

uprzejmie donoszę kolego skywalker 89, że piszemy carffur.  Ale jeśli masz aż takie układy z tą firmą załatw mi w tej cenie 4 tony.Chętnie oddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

o jeszcze czego abyśmy w Polsce poprawności francuskiego dochodzili

to obca nazwa i kerfur też będzie dobrze
fonetycznie i "po ludzku" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
40 minut temu, halna napisał:

uprzejmie donoszę kolego skywalker 89, że piszemy carffur.  Ale jeśli masz aż takie układy z tą firmą załatw mi w tej cenie 4 tony.Chętnie oddam

Nie rozumiem w ogóle do czego pijesz, jakie układy? 😁😁😁 

Nie ważne, nie tłumacz bo i tak się nie dogadamy. 

Jakbym miał jakiekolwiek układy z carffurem (😁) to bym nie siedział na tym forum tylko jak inni co mają takie układy- pod parasolką z drinkiem w ciepłym kraju 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
23 godziny temu, Kabanos napisał:

siałem co 25cm , strączków nawet było sobie sporo ale nie wiem czy to z powodu tych opadów wzięło się to zszyło totalny busz i suche strączki zaczęli pleśnieć , wyrwałem to jak było 70%suchych strączków i złożyłem w kozły do wyschnięcia , ziarnko białe większe jak Jasia i owalne jak Jaś, a mniejsze jak kontra i kontra jest płaskata, ale bez rotacyjnej tego nie zetnie.

 

wyrwałem to tak gdzieś po 20 sierpnia jeszcze mogło postać ale ze względu na ciągłe opady wyrwałem wcześniej bo to i tak na siew pujdzie

 

 

z puł kilograma mam 10kg nasion a za rok już będzie na hektar😄 brałem z centrali ale jakość miała wiele do życzenia nasiona kilkuletnie ,połuwki i odsort , dobrze że tylko pół kilo , my jak sprzedajemy to wymagania a oni pchają co chcą

 

Jaka MTZ większa jak jaś karłowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Ja nie liczyłem MTZ ale według ich przelicznika to wychodzi 1000 ziaren ma 1500-1700 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
16 godzin temu, halna napisał:

CZy sprzedawal ktos jaska?

Tak sprzedawałem ,sprzedawałem i sprzedałem ile razy ? nie pamiętam !!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Jeżeli można wiedzieć to odtracali jakieś procenty czy może cena mniejsza niż przebierana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Fasolę miałem luzem na przyczepie, przyjechał kupiec nabrał kilogram i przy mnie przebrał, wyszło 7% i te % od calej masy odejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Można wiedzieć komu sprzedawałeś? Pytanie czy wszyscy tak odtracają czy też płacą za nieprzebieraną jak za przebrana? Pytanie czysto teoretyczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Jak ręcznie przebierałem to odpad sprzedawałem jak był bez ziemi po 20-30gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Sprzedałem Nutsbean Antoniemu Nowaczewskiemu, naprawdę solidny kupiec, na przelewie miałem 14dni a kasiorkę miałem po 7. Wszystko sprawnie, bez niepotrzebnego marudzenia. Polecam człowieka idzie z nim negocjować. Ja ogólnie jestem zadowolony. Bo są tacy co szukają ch....j wie czego aby tylko cenę ubijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktos zna cenę mniej więcej fasoli Aury na dzień dzisiejszy?

Dzwoniłem do skupów mało kto bierze 

Jasiek około 4.8. - 5.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj