Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
mateuszston    7
36 minut temu, matek89121 napisał:

5,2 kto daje ?

Ktoś tam z Tomaszowa. Ale to po negocjacji przy wiekszej ilosci. Wydaje mi sie, że chłop fasoli u siebie w garażu juz nie ma. Swiadczy o tym chociażby cisza na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Sprawdzaj tematy na forum i zacznij obserwować te tematy które ciebie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Co roku ludzie do wiosny trzymają to i w tym roku tak samo. Jest część ludzi co sprzedaje z pola, część co sprzedaje przed nowym rokiem bo trzeba kasy, a część czeka zawsze do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ten rok był specyficzny i masę fasoli ludzie juz sprzedali, zdecydowana większość młóciła wilgotną  i od razu sprzedawali z pola 

suchej fasoli nadającej sie na dłuższe przetrzymywanie bylo niewiele, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    41
matek89121 ma rację, ten rok do handlu był inny niż poprzednie, dużo ludzi sprzedało prosto z pola, przeważne ci co sprzedawali we wrześniu, można powiedzieć że wszystko to co napisał Grzechooo było ale troszeczkę szybciej, czyli ludzie wiosenno sprzedawali przed świętami, byli też tacy co mówią otwarcie że przekroczenie progu 4 zł to było dla nich odpowiednim momentem na sprzedaż, są zadowoleni sprzedażą w tym momencie, na mojej wiosce co liczy 85 nr, w 75% gospodarza, a fasoli zostało ok 50 ton po moim rozeznaniu, sam zawsze sprzedawałem w takim okresie to byłem jednym z pierwszych do handlu, dzisiaj byłbym jednym z ostatnich, w innych miejscowościach jest podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
13 godzin temu, Grzechooo napisał:

Co roku ludzie do wiosny trzymają to i w tym roku tak samo. Jest część ludzi co sprzedaje z pola, część co sprzedaje przed nowym rokiem bo trzeba kasy, a część czeka zawsze do wiosny.

nic dodać, nic ująć. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
12 godzin temu, matek89121 napisał:

ten rok był specyficzny i masę fasoli ludzie juz sprzedali, zdecydowana większość młóciła wilgotną  i od razu sprzedawali z pola 

suchej fasoli nadającej sie na dłuższe przetrzymywanie bylo niewiele, 

 

I bardzo dobrze mówisz kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Zastanawia mnie to że wiecie co ludzie we wsi mają w swoich magazynach, chodzicie po nocach i sprawdzacie? czy to tylko spekulacje? ja nie mam pojęcia czy mój sąsiad ma np. zboże w zasieku. A wy co do tony piszecie ile to jeszcze zostało.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

niee ale zazwyczaj jest tak jak cena lepsza na wiosne tym roku to  dużo osób trzyma w przyszłym roku do wiosny tak samo z pszenicą ale to zależy od sytuacji i plonów generalnie lubelszczyzna słabo wyszło na zbożu czy rzepaku czyli można powiedzieć że fasoli nie ma za wiele w magazynach ale czy to ważne przecież i tak leci  to  świat a niech ludzie mają jak najwięcej jak jade przez Polske odnoszę wrażenie żę jesteśmy z tyłu za zachodem o dekade... coś jakby my do ukrainy... A fasoli będzie dużo nasianej bo cukrownia Werbkowice dała rolnikom po d*pie jak nigdy odkąd pamiętam... dużo rezygnuje na rzecz fasoli.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
5 godzin temu, MarekUA napisał:

niee ale zazwyczaj jest tak jak cena lepsza na wiosne tym roku to  dużo osób trzyma w przyszłym roku do wiosny tak samo z pszenicą ale to zależy od sytuacji i plonów generalnie lubelszczyzna słabo wyszło na zbożu czy rzepaku czyli można powiedzieć że fasoli nie ma za wiele w magazynach ale czy to ważne przecież i tak leci  to  świat a niech ludzie mają jak najwięcej jak jade przez Polske odnoszę wrażenie żę jesteśmy z tyłu za zachodem o dekade... coś jakby my do ukrainy... A fasoli będzie dużo nasianej bo cukrownia Werbkowice dała rolnikom po d*pie jak nigdy odkąd pamiętam... dużo rezygnuje na rzecz fasoli.

Może nie tyle cukrownia co pogoda i plony. Realnie patrzac to rzepak i pszenica tez rewelacji nie zeobily w tym roku. Zmierzam do tego ze jezeli faktycznie byłyby takie zasiewy to czy wtedy fasola będzie się tak opłacalna. Bo mentalność jest taka ,że jak coś danego roku wyjdzie następny jest w opór.

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

A jak będzie nasiane i pogoda dopisze to nasze chandlarzyki zarobią a nie my


ja jeszcze mam fasolę i trzymam do marca , co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
9 godzin temu, Grzechooo napisał:

Zastanawia mnie to że wiecie co ludzie we wsi mają w swoich magazynach, chodzicie po nocach i sprawdzacie? czy to tylko spekulacje? ja nie mam pojęcia czy mój sąsiad ma np. zboże w zasieku. A wy co do tony piszecie ile to jeszcze zostało.

Ja przyznam, sprawdzałem :ph34r:

  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

A u mnie bardzo mało ludzi sprzedalo. Ze 20 ton może ubyło. Prawda jest taka że jest coraz bliżej wiosny i pomału każdy będzie się wysprzedawał. Od lutego się zacznie. Czy czekanie aż do wiosny będzie dobrym pomysłem? No nie wiem. Cena też już się ustabilizowala na pewnym poziomie i waha sie plus minus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Nie wiem dlaczego piszecie że na pszenicy ludzie po dupie dostali, przecież co większego gospodarza zapytasz: "jak sypało?" to usłyszy się tak: "...ale w tym roku pszenica sypie, a zwłaszcza mi...". A tak na serio w ubiegłym roku pszenica była w dobrej cenie, a w tym roku jeszcze lepsza, z tego co piszą to na zachodzie kraju nawet czterocyfrowa kwota się pojawia. Dodam jeszcze że osobiście nigdy w żniwa nie sprzedawałem pszenicy ani fasoli. Wiem że tacy jak ja nic nie znaczą, ale w gruncie rzeczy średnia wielkość gospodarstwa w Polsce to ok 11ha, czyli podobnych do mnie jest najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94
matek89121 napisał:

Twoje 2.5t i tak rynkiem nie zachwieje wiec trzymaj do marca 😀 

A skąd wiesz ile mam , czyli jednak szpiegi chodzą po nocy i zaglądają przez okno 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284
13 godzin temu, matek89121 napisał:

Twoje 2.5t i tak rynkiem nie zachwieje wiec trzymaj do marca 😀 

właśnie, że nie - zostało mi 3,5 tony :)


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj