Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
sylwek23111    330

Jakas masakra z tymi opryskami w tym roku! Ledwo opryskałem Corum 15 czerwca, a wczoraj miałem zamiar opryskać albo Fusilade albo Proteusem na mszyce. W dzień było za gorąco, to myślałem, że na wieczór wyjade, ale nie, musiał spaść deszcz. Dziś powtórka i wg prognoz koło środy może uda sie opryskać oczywiście jak się nie utopie. Fusilade z Proteusem to chyba się nie da w jednym oprysku wymieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283
5 godzin temu, skywalker89 napisał:

Czy ja wiem czy drogie?? Przeliczyć sobie stężenia i kupować i samemu bełtać?  Prawie to samo wyjdzie, a ten huwa san kupiłem 5kg za 405 brutto z przesyłką i w zależności od dawek (ja będę chyba dawał 0,3na 300l wody ale jeszcze zadzwonię do jakiego przedstawiciela się upewnić) załóżmy że na 10ha, no to czy to drogo porównując do cen fungicydów czy biostymulatorow bo taką rolę też ma niby pełnić?

Na dlaroślin najtaniej znalazłem

80zł za kilogram, to nie dat drogo, jak na hektar dajesz 0,3kg, tylko czy to wystarczy? muszę zasięgnąć literatury, bo niewiele o tym wiem, poza tym że jest zdrowe i ekologiczne. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
39 minut temu, sylwek23111 napisał:

Fusilade z Proteusem to chyba się nie da w jednym oprysku wymieszać?

można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

a no mam doniesienia że widziano osetniki w okolicy tak że...
ja niby jeszcze nie widziałem bo to co mi raz przeleciało wyglądało na pokrzywnika
no i rok temu o tej porze... a nawet wcześniej


 

DSCN1006.JPG

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

W tym roku narazie mało ale w zeszłym to było tego bardzo dużo.sam motyl to pryszcz gorzej z jego liszajami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

 Jak będzie duży nalot rusałki i wraz z nalotem zabiegi na szkodnika, to można się spodziewać silnych nalotów, ale agencji na polach. Info od pszczelarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
4 godziny temu, ravoj napisał:

80zł za kilogram, to nie dat drogo, jak na hektar dajesz 0,3kg, tylko czy to wystarczy? muszę zasięgnąć literatury, bo niewiele o tym wiem, poza tym że jest zdrowe i ekologiczne. 

Znaczy to jest w litrach nie wiem czemu w kg podają.. kupiłem bisteran, właśnie opryskalem, po dwóch przejazdach naszedł deszczyk, ale taki dosyć krótki, tylko mnie zahaczyło, więc skończyłem resztę.. dałem w końcu 0,4 na 300l wody... Jednego takiego paska nie opryskalem to będzie kontrolka.. ale patrząc na tą czerwoną fasolę mam ochotę pług zaczepiać 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
1 minutę temu, skywalker89 napisał:

Znaczy to jest w litrach nie wiem czemu w kg podają.. kupiłem bisteran, właśnie opryskalem, po dwóch przejazdach naszedł deszczyk, ale taki dosyć krótki, tylko mnie zahaczyło, więc skończyłem resztę.. dałem w końcu 0,4 na 300l wody... Jednego takiego paska nie opryskalem to będzie kontrolka.. ale patrząc na tą czerwoną fasolę mam ochotę pług zaczepiać 😑

oj zostaw może  się pozbiera jeszcze , teraz na wszystko już za późno jeśli chodzi o zasiewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
38 minut temu, mano napisał:

 Jak będzie duży nalot rusałki i wraz z nalotem zabiegi na szkodnika, to można się spodziewać silnych nalotów, ale agencji na polach. Info od pszczelarza.

Jeżeli zrobisz zabieg nocą to co ci zrobią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Wezmą próbki z gleby i z padniętej pszczoły no i z liścia. Tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
3 minuty temu, matek89121 napisał:

oj zostaw może  się pozbiera jeszcze , teraz na wszystko już za późno jeśli chodzi o zasiewy

Nie no zostanie, ale szlak człowieka trafia bo taka aura 15km dalej tak samo wszystko pryskana i normalna jest, a tutaj chyba zaważył brak mojej interwencji po gradzie, choroby teraz tak weszły że najsłabsze krzaczki zaczynają padać.. 

Proso mi się siedziało kisiło nie rosło też długo, ale teraz w końcu zaczyna być fajnie... To się oko cieszy a ta fasola... Aby pogoda była we wrześniu bo coś.mi się wydaje że się przeciągnie zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
1 minutę temu, skywalker89 napisał:

Nie no zostanie, ale szlak człowieka trafia bo taka aura 15km dalej tak samo wszystko pryskana i normalna jest, a tutaj chyba zaważył brak mojej interwencji po gradzie, choroby teraz tak weszły że najsłabsze krzaczki zaczynają padać.. 

Proso mi się siedziało kisiło nie rosło też długo, ale teraz w końcu zaczyna być fajnie... To się oko cieszy a ta fasola... Aby pogoda była we wrześniu bo coś.mi się wydaje że się przeciągnie zbiór

z jakich regionów jesteś że Cię grad dopadł i kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Od lat pryskam rzepak podczas kwitnienia różnymi środkami, jednej pszczoły nie zabiłem, a podstawa to środki przeznaczone do pryskania roślin kwitnących i oprysk nie rano czy wieczorem tylko po zmierzchu. Ale jak się trafiają talenty co pryskają w dzień i do tego środkami na których wyraźnie jest napisane że nie stosować na rośliny kwitnące to ja nie mam pytań i niech ich piorin uczy oprysków. Bo do niektórych nic nie dociera, bo ma dużo ha do opryskania ale opryskiwacz 400l i się nie wyrabia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
21 minut temu, matek89121 napisał:

z jakich regionów jesteś że Cię grad dopadł i kiedy

Gmina Telatyn, ale jakie to ma znaczenie jak 500m dalej nie padał? 

Akurat na moją fasolę której akurat w tym roku nie ubezpieczyłem 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
8 godzin temu, skywalker89 napisał:

Gmina Telatyn, ale jakie to ma znaczenie jak 500m dalej nie padał? 

Akurat na moją fasolę której akurat w tym roku nie ubezpieczyłem 🤣

Ja akuarat z gminy Mircze i też przeleciało przez sąsiednie wioski pasami od Miękkiego Adelinę i okolice Tyszowiec (moja na szczęście ominęło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

W razie osetnika to mus z sasiadem sie dogadać bo ma pszczółki czym pryskac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Najważniejsze aby po oblocie i bezpiecznym środkiem dla pszczół. Pszczelarze też mają fasole i tak robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

u mnie rolnicy starają się wykonywać zabiegi  wieczorem a na kwitnących plantacjach to już całkiem po 20 , a  jeden z pszczelarzy w środku dnia pszenicę kropi  od grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Czy jednoliścienne można zrobić w trakcie kwitnienia czy zaczekać aż będą strąki? Ew czym polecacie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

utarło się że najbezpieczniejsze fusilade ale pryskałem czym popadło i najczęściej na substancji z Targi bo te akurat podróby najtańsze no i pryskałem też na kwiat bez widocznych skutków negatywnych. No może nie wszystkiego jestem do końca pewien bo ostatnio jakimś elegantem od hinduskiej Shardy pryskałem na kwiat nie dalej jak wczoraj w początku kwitnienia półtyczki Kontra. 
No może nie będzie to miarodajne doświadczenie bo jeszcze dolalem półtora litra na ha podróby Basagranu i jeszcze kaptan i jedyne co rozważnego w tym wszystkim to opryskałem praktycznie o zmierzchu.

W skrajnie ekstremalnym przypadku nawet gdyby do jakowychś poparzen doszło graminicydem to co najwyżej aktualnie rozkwitniętych kwiatów i ani strąki zawiązane ani jeszcze nie rozkwitnięte pąki nie powinny ucierpieć. Przynajmniej jeszcze mi się to nie zdarzyło. A to że ryzyko zawsze jakieś jest i gwarancji nikt dać nie jest w stanie zachowując powagę i wiarygodność ... z resztą w ciągu trzech dni od dzisiaj na pewno a do wtorku przynajmniej ja już będę wiedział czy popaliłem kontrze kwiatki czy nie o wiele groźniejszym miksem niż sam graminicyd i dam znać. akurat graminicydy są jednymi z najbezpieczniejszych pestycydów dla kwiatów

po zawiązaniu strąków trawy mogą być zbyt duże na cokolwiek no i jeszcze karencje w graminicydach stosunkowo długie

a to co wyszło w tym poscie
https://www.agrofoto.pl/forum/topic/47878-fasola/?do=findComment&comment=2958844

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

Dałem na kwitnącą fasolę 2  litry basagranu z olejanem, bo szarłat w tysiącach wylazł z mokrej i ciepłej ziemi, a raczej z jej głębin, żadna motyka nie wchodziła w grę, bo to tak jakby dziabać boisko szkolne raz koło razu - bezsens. 

Fasola ma się świetnie,  kwiaty są, pierwsze strączki zawiązane, nic się nie dzieje i nadal ją obserwuję, więc raczej nic złego się jej nie działo. Za to szarłaty czarne jak pieprz i to po czterech dniach od zabiegu.  Później wrzucę zdjęcia. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    952

Co będzie lepszym zabiegiem na t3 🙂 w fasoli za kilka dni  strobiluryna 200g +difenokonazol 125g (Scorpion) 1litr na h czy azoksystrobina 125g +difenokonazol 125g (Amistar Gold 480sc) 1 litr na h czy strobiluryna + difenokonazol +tebukonazol (amistar 250 sc + score 250ec + tebu 250 ew)   po ? no właśnie po ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

Najbardziej ekonomicznie wychodzi KIER 450 SC, który będę dawał w dawce 1 l/ha, czyli 200g azoksytrobiny i po 125 g difenokonazolu i tebukonazolu. Wychodzi taki Scorpion plus Tebu a koszt 160zł/litr. Na jeden kawałek poskładałem tak jak Ty @Zbyszek3939 Tazer + Difcor + Tebu i wyszło mi drożej jak gotowy Kier 450 

Wszystkie substancje mają rejestrację i na 2 tygodnie spokoju z chorobami, mocny zabieg z górnej póły a planuje takie dwa. 

W porównaniu z fungicydami i skracaniem w pszenicy to pikuś. Nie wiem po co tam ładuje tyle kasy. 

Edytowano przez ravoj
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj