Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Mateusz0110    10

Czy duża ilość skrzypu w fasoli ma wpływ na jej plon?? Fasola piękna ale skrzypu tyle że hohoho

Ile kg dać tego kaptana i ile wody bo gdzieś czytałem ze 700l na Ha

Od środy Spowiadają u mnie cirplo to będę pryskal bo narazie leje dzisiaj tak lało w nocy ze napełniło des wiadra 20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
33 minuty temu, Mateusz0110 napisał:

Czy duża ilość skrzypu w fasoli ma wpływ na jej plon?? Fasola piękna ale skrzypu tyle że hohoho

Ile kg dać tego kaptana i ile wody bo gdzieś czytałem ze 700l na Ha

Od środy Spowiadają u mnie cirplo to będę pryskal bo narazie leje dzisiaj tak lało w nocy ze napełniło des wiadra 20l

odnośnie skrzypu to poczytaj sobie na jakich glebach rośnie i sam sobie odpowiesz na pytanie czy wpłynie to na plon fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

To nie susza. Tylko efekt zamulenia (11 czerwca spadło 30 litry w godzinę na tym polu) a puzniej słońce i wysoka temperatura. I dlatego tak wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
1 godzinę temu, JacoVR6 napisał:

Panowie co jej Dolega? I czym ratować. 

IMG_20200619_172543.jpg

IMG_20200619_172201.jpg

IMG_20200619_172540.jpg

U nas na wsi też się to pokazało na fasoli i nie wiadomo co to jest, czy to grzyb? Czy ostatnie duże opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
Dnia 18.06.2020 o 21:49, king12 napisał:

W tamtym roku był tylko solmax w Jarczowie zresztą u tego gościa był pokaz i prezentacja tej maszyny info od sprzedającego w tym roku już kilka będzie w naszym regionie. Mój ma zjechać 30 czerwca 

Też  kupiłem solmaxa. Właśnie przez te kolejki przybędzie tyle  maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131
1 godzinę temu, JacoVR6 napisał:

Panowie co jej Dolega? I czym ratować. 

bakterioza obwodkowa fasoli lub bakterioza .... no zapomniałem tej drugiej ale tylko tlenochlorek miedzi lub kaptan jest obecnie w zaleceniach i tych liści już nie uratuje a nieco obroni następne które wyrosną a zalecenia i środki do znalezienia np tam po rozwinięciu filtrów i w uprawę wpisaniu fasola a w agrofag bakterioza
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin---zastosowanie

na przyszły rok trzeba spróbować zaprawic kaptanem z dodatkiem zakwaszającym np florovitem czy innym jakim co ma pH poniżej 5,5. bo w niekwaśnym kaptan szybko się rozkłada Było kiedyś takie zalecenie tylko nie mogę znaleźć gdzie ale jako fungicyd szedł kaptan tylko nie pamiętam czy można było domieszać zaprawę owadobójczą gdy te jeszcze były zalecane do fasoli ale chyba można było.

.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyxxx    9

U mnie też jest ta cała bakterioza, zatakowała placami może w sumie ze 3 ha, ale nie jest wszędzie. nigdy  wcześniej tego nie miałem. patrzyłem na inne sąsiednie pola w okolicy i u każdego jest to samo. Nie chce już mi się patrzeć na tą cholerną fasolę. Walnę ją amistarem 0,8l/hą i co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, lajkzxc napisał:

Też  kupiłem solmaxa. Właśnie przez te kolejki przybędzie tyle  maszyn

Młóciłeś już nim w ubiegłym sezonie czy ten będzie pierwszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

A mogę dać bormax jak już fasola kwitnie ?? Bo myślałem żeby dać tytanit i właśnie bormax ewentualnie jeszcze jakieś aminokwasy tylko czy nie za późno bo już kwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

nie chce mi się szukać ale ostrzeżenie z tym borem od kompetentnej osoby z tzw "praktycznym doświadczeniem"
no i wylizała się ta szparagówka?

mam pytanie - ile jest imazamoksu w Imazamox-ie?
zaraz fotkę zrobię co kupiłem dzisiaj na wszelki wypadek a nie chcę już sprzedawcy nękać telefonami i może kto tu będzie wiedział.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

jak najbardziej się zgadzam a tylko przypomniała mi się nasza rozmowa i to chyba gdzieś na tym forum
zaraz dorzucę fotkę i może kto wie ile to zawiera składnika czynnego.
(przy okazji zauważyłem że moja kamerka chodzi na zimowy czas xD )

DSCN1569.JPG

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
9 minut temu, dysydent napisał:

jak najbardziej się zgadzam a tylko przypomniała mi się nasza rozmowa i to chyba gdzieś na tym forum
zaraz dorzucę fotkę i może kto wie ile to zawiera składnika czynnego.

DSCN1569.JPG

Tak teraz wygląda

 

IMG_20200620_185832.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

no dobra
a mój imazamox? coś ten tego ? czy nic?

mialem fasolę basagranem a tu pieruny i lać zaczyna i jeszcze będę musiał się odpiąć od neta.
Jest pas niedopryskany z jakiegoś powodu doglebówką i tam komosa wyłazi
znaczy dopryskany ale jakoś słabiej i pewnie domieszam tylko nie wiem ile a nie ma w polskich rejestrach tego środka
za granicą  podobne mają 4 lub 12% no i ... no właśnie.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

tyle wiem co widzę na zdjęciu
stało to zapytałem czy do sprzedania i wrzuciłem do bagażnika nie czytając a dopiero teraz widzę że ... no to co widzę.
Jak mnie ten deszcz opóźnił to teraz komosa podrośnie do wielkości samo na "włok" (takie zamiast szpinaku) no i sam bentazon nie poradzi a tego ponad pięc arów to ja z motyką nie wylazę do żniw z tego paska i wprawdzie mogę zaryzykować przypalenie fasoli byle komosy się pozbyć no ale bez przesady. i nie wiem ile tego ile bentazonu ile imazamox-u aby corum odtworzyć albo dla testu samym jako osobny zabieg na tym pasku.
siedemsetka raczej nie bo była by WP albo SC. Imazamoks to jest chyba cialo stałe a nie ciecz a to w środku jest cieczą czyli nośnika musi być co najmniej ponad trzy czwarte aby się roztwór wytworzył bo toto jest klarowne a nie zawiesina.
oleiste ale klarowne.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

no właśnie tam jest 700g w kilogramie a nie w litrze czyli to nie to.
.. o! do fistaszków się nadaje? to też motylkowe.
a no potestuję ja dawki na fasoli w czystym zabiegu plecakowym
tylko kiedy? jak co dzień leje

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jak już pisałem wcześniej bakterioza jest wszędzie i żadne fungicydy jej nie staraszne, tylko ogromna dawka miedzi i troche kaptanu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyxxx    9
3 minuty temu, ravoj napisał:

Jak już pisałem wcześniej bakterioza jest wszędzie i żadne fungicydy jej nie staraszne, tylko ogromna dawka miedzi i troche kaptanu. 

No to trzeba miedzian zamawiać w poniedziałek. No dobra ale ciekawe co mogło spowodować, że w tym roku nam się objawiła ta bakterioza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
12 minut temu, kamyxxx napisał:

No to trzeba miedzian zamawiać w poniedziałek. No dobra ale ciekawe co mogło spowodować, że w tym roku nam się objawiła ta bakterioza. 

chyba albo na pewno wilgotność powietrza, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj