Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
nobeq    6

Jeszcze nawet nie próbował tego mather pllata w fasoli a już będzie usługi świadczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
3 godziny temu, matek89121 napisał:

u kogo w Mirczu ?

Vitalpol Mircze skup fasoli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widziałem w jarczowie solmaka  młócie czyściej i nie gubi fasoli od mastera i sam bym skorzystał z usługi niż czekać w kolejce za masterem i na dodatek po masterze biało tyle idzie w wentelator aż strach z tyło stać teraz będzie sezon 3dni i każdy wymłóci fasole słyszałem ze na być ściągnięte  na lubelszczyzne 20 sztuk zostało zamówionych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Witam

Panowie wiem że praca bardzo monotonna i długa a co myślicie gdybym zmieszał roundap i chwastox i każdy skrzyp z osobno prysnął bym tak żeby nie uszkodzić fasoli może taka mixtura spaliła bybteb skrzyp bo na jednym polu strasznie mi zawaliło .zrobiłbym tak że przejadę basagran plus saletra wapniowa a później ręcznie na skrzyp ten roundap plus chwsstox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

20 masterów na Lubelszczyzne?

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
55 minut temu, Mateusz0110 napisał:

Witam

Panowie wiem że praca bardzo monotonna i długa a co myślicie gdybym zmieszał roundap i chwastox i każdy skrzyp z osobno prysnął bym tak żeby nie uszkodzić fasoli może taka mixtura spaliła bybteb skrzyp bo na jednym polu strasznie mi zawaliło .zrobiłbym tak że przejadę basagran plus saletra wapniowa a później ręcznie na skrzyp ten roundap plus chwsstox

Ja w ubiegłym roku kupiłem orkan. Założyłem opryskiwacz plecakowy z osłoną i tak skrzyp spaliłem. Tyle tylko, że to na 10 ar mi skrzyp wywaliło. Więc mogłem się tak bawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, lajkzxc napisał:

20 masterów na Lubelszczyzne?

20 solmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
1 godzinę temu, bartekac7 napisał:

Ja w ubiegłym roku kupiłem orkan. Założyłem opryskiwacz plecakowy z osłoną i tak skrzyp spaliłem. Tyle tylko, że to na 10 ar mi skrzyp wywaliło. Więc mogłem się tak bawić. 

orkan w sensie oprysk o takiej nazwie czyli gotowy pomieszany glifosat i mcpa, bo mi się skojarzyło z taką maszyną do cięcia zielonek na sieczkę z zaladunkiem na przyczepę.

zauważyłem że po butoxone pokręciło skrzyp ale był zbyt mały aby dość dostał tego oprysku i jeszcze za wcześnie aby ocenić czy przeżyje ten skrzyp ale można próbę zrobić czy ten oprysk skrzypy parzy i w jakich dawkach. Ja nie wiem czy będzie mi jeszcze potrzebny i czy kupię w tym roku ale może kto już nim groch czy co innego pryskał to czy parzy on skrzypy?  oczywiście musi być w odpowiedniej dawce której raczej fasola nie zniesie ale na punktowe opryski zawsze to bezpieczniejsze niż nawet chwastox extra no tylko że trzykrotnie droższe a to nieco problem bo nie dość że się trzeba ułazić po polu z garbem na plecach to jeszcze przepłacić.
z kolei mieszanie mcpa z glifosatem na same skrzypy? sam chwastox wystarczy bo glifosat i tak skrzypów nie bierze a większe ryzyko zniszczenia fasoli jeśli  niechcący po liściu. i przy punktowym pryskaniu się zdarzy...
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Przy solmaxie to jest tak że w Turcji też go mocno chcą i do Polski może sprowadzić tyle sztuk na ile złożył wcześniej zamówienie. Bo fabryka wyprodukuje w tym roku około 150szt. A fasole sieją też w Małopolsce i świętokrzyskim więc te 20 sztuk na cały rynek fasolowy w Polsce. 

Także jeśli ktoś chciałby go kupić to moim zdaniem powinien się spieszyć ze składaniem zamówienia i wpłatą zaliczki. 

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

W sobotę padało to po ilu dniach ponowne wschody chwastów będą? Basagranem chcę tylko 1 raz wjechać ale nie wiem czy mi to się uda? Jak na razie 0,25 comanda solo dobrze sobie radzi tylko rzepak miejscami biały ale żyw ale przecież comandem rzepak się pryska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Jak będzie ciepło to za dwa dni już pierwsze siewki będą na wierzchu. W czwartek poprawiam basagranem i po kilku dniach Agil. Do kwitnienia na polu ma być czysto i wszystkie herbicydowe zabiegi  zakończone. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
5 godzin temu, dysydent napisał:

orkan w sensie oprysk o takiej nazwie czyli gotowy pomieszany glifosat i mcpa, bo mi się skojarzyło z taką maszyną do cięcia zielonek na sieczkę z zaladunkiem na przyczepę.

zauważyłem że po butoxone pokręciło skrzyp ale był zbyt mały aby dość dostał tego oprysku i jeszcze za wcześnie aby ocenić czy przeżyje ten skrzyp ale można próbę zrobić czy ten oprysk skrzypy parzy i w jakich dawkach. Ja nie wiem czy będzie mi jeszcze potrzebny i czy kupię w tym roku ale może kto już nim groch czy co innego pryskał to czy parzy on skrzypy?  oczywiście musi być w odpowiedniej dawce której raczej fasola nie zniesie ale na punktowe opryski zawsze to bezpieczniejsze niż nawet chwastox extra no tylko że trzykrotnie droższe a to nieco problem bo nie dość że się trzeba ułazić po polu z garbem na plecach to jeszcze przepłacić.
z kolei mieszanie mcpa z glifosatem na same skrzypy? sam chwastox wystarczy bo glifosat i tak skrzypów nie bierze a większe ryzyko zniszczenia fasoli jeśli  niechcący po liściu. i przy punktowym pryskaniu się zdarzy...
 

Zgadza się oprysk. Skręciło dziada, zczarniał a potem zginął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

to mcpa tak działa a nie glifosat i na sam skrzyp sam chwastox extra wystarczy ale trzeba tak ustalić dawkę aby min 2l/ha wyszło no i oczywiście nie pryskać tak mocną po fasoli ale bez glifosatu zawsze to bezpieczniej jak przypadkiem zawieje na fasolę. no chyba że i trawy jakie z tymi skrzypami to tych z kolei mcpa nie ruszy bo osty i komosy sam mcpa wystarczy no i mcpb ale jak juz pisałem ten droższy.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Stosował ktoś w fasoli oprysk Benz podobno że jest taki sam jak basagran a niszczy więcej chwastów nawet większych w jednej dawce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

w tamtym roku stosowałem czyścił  podobnie jak basagram   wiekszy rzepak lekko przypalił  mały sczyścił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

A jakie dawki dawałeś bk tam pisze na nim tylko o kukurydzy .fasoli poltyczki nie uszkodzi??hehe bo słyszałem że no fasolę czeroena pryskaja chwastoxem i jest ok a poltyczka pali.na kukurydzę niby pisze że 2l na 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

jest takie ryzyko jeśli pryskane dawkami powyżej 1,25l/ha
Pozgrywam zdjęcia i podzielę się niebawem bardzo ciekawym i na przyszłość bardzo istotnym spostrzeżeniem odnośnie zapraw nasiennych i nie tylko, ale to później bo dopiero z pola wróciłem i muszę się pozbierać bo ręcznie dosadzałem takie sine wewnątrz kartofle i mnie połamało nieco.
o takie kartofle mi przywieźli a że to dziug to tylko posadzić można żeby podrosły bo nie ma czego obierać aby na spróbowanie ugotować
vz_VzTdpTwdi36xtSCbGD3nbX3MBrqXDHWTGgirh

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

coś na bentazonie albo corum i co prawda na komosę corum lepsze to groźniejsze dla fasoli i trzeba z dawkami uważać a nawet można i tak

Dnia 26.05.2020 o 20:32, dexter00 napisał:

Ja daję

Basagram 0.6

Corum 0.5

Olemix

Po 7 dniach powtórka tak samo 

niektorzy cudują domieszki mcpa lub mcpb do bentazonu ale czy setka chwastoxu extra albo dwie butoxone co podziała na komosy bardziej niż sam bentazon to ja mam wątpliwości a fasole pokręcić może zwłaszcza mcpa a ryzyko tym większe im cieplej że pokręci

 @Forg ja corum nie stosowałem i nie do mnie z tym pytaniem może kto inny, jeśli nie ma komosy to sam bentazon może wystarczyć a tego można dać do litry np basagranu choć u mnie raz 0,7-0,8 podziałało ale chwsty były ledwie widoczne i dodałem atpolan. fasola nawet i niektóra wschodziła jeszcze (jasiek) i żadnych oparzeń ale pojedynczych kilka rzepaków zostało



 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Jaką dawkę dać Corump  na 4tygodniową  fasolę jest mała i większa, czy lepiej basagram ? Jest sporo chwastu który po doglebówce  pożółkł a teraz nabiera kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj