Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
king12    233

Byłem u gościa co go kupił w tamtym roku,ogladalem maszynę. Wykonana solidnie blachy grube wygląda na masywna maszynę. Gość sobie bardzo chwali ludzie co u nich robił też. Jutro jadę zamawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Ja kupilem taki kombajn. co do blach to faktycznie grube ale pewne detale i malowanie mogli zrobic lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
Napisano (edytowany)

W tym roku kupiłeś? 

Czekałes na niego około miesiąca tak jak mówi sprzedawca? Ile zaliczki chcieli? 

Edytowano przez king12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

A z samej jakości omlotu jesteś zadowolony?  1 ha pewnie że 2-3 godziny leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Tak jak widzialem w czasie pracy fasola nawety czysta gdzie niegdzie polowki. hektar to tak miedzy 1.5 -2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

Ciekawe czy poradzilaby sobie z omlotem czerwonej, żeby połówek  nie narobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Czyli jedna trochę polówek robi? Rozmawiałem z kilkoma osobami to mówili że fasola ładniejsza niż po masterze to w końcu hgw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

czerwonej jak mocno sucha to i pałą bez polowek nie da się wymłócić i trzeba umiejętnie celować z terminem a nawet gpodziną omłotu i najlepiej po południu gdy strąk najsuchszy a wtedy można najmnie agresywne ustawienia aby tylko przleciała przez maszynę.
Gdy skarjnie sucha to samo przesypywanie jej z większej wyokości ją potrafi rozbijać tak że tutaj więcej od umiejętności kombajnisty a nie kombajnu samego zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Pryskalrm basagranrm e dawce 0.7l na ha 3 dni temu efektów brak fakt czas u mnie leje deszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1255

Na efekt basagranu trzeba chwilę poczekać. U mnie fasola oszalała po basagranie z nawozami i wczorajszym deszczu (30 litrów)  nawet poparzona glifosatem jest już zielona i nie da się odróżnić od pozostałej. Nie wiem czy to efekt deszczu czy nawozów na chelatach, ale wygląda pięknie i w końcu oko cieszy. Dokarmianie udane na 100%  a czy basagran zadziała zobaczę za dwa trzy dni, w chwili obecnej zatrzymało rozwój chwastów i lekko jaśniejsze są, ale za wcześnie na efekty. W czwartek pójdzie druga dawka 1l/ha tylko z mocznikiem i siarczanem bez mikro i PK. 

Dnia 30.05.2020 o 10:29, Fircyk81 napisał:

Co to za chwast w fasoli? 

1590827177369.JPEG

o kurka wodna, nasiał się z buraków - 10 000 nasion z jednej rośliny - żywotność nasion  - 10 lat. To trudny przeciwnik i radzę szybko działać.  W tym roku mechanicznie nie dało się go zwalczyć przez niespotykane chłody, bo gleba musi się ogrzać do 10 C żeby kiełkował a wykiełkuje spod 12cm. Basagran + olejan i za tydzień poprawka. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Tomek12 napisał:

W mirczu jest do sprzedania używany 

 

 

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    940
2 godziny temu, Tomek12 napisał:

W mirczu jest do sprzedania używany 

 

Przy   walnej fasoli może być problem  muszą być  wąziutkie pokosy żeby to jechało w przeciwnym razie  ślimak  ten traktor wyprzedzi😵

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
15 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Przy   walnej fasoli może być problem  muszą być  wąziutkie pokosy żeby to jechało w przeciwnym razie  ślimak  ten traktor wyprzedzi😵

A czy solmax jest to ta sama maszyna co na tym filmie? Czy to te same gabaryty czy solmax wydajniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1255
Napisano (edytowany)

Twin Master - to dopiero maszyna!!  A Colombo AVANTI C360  to już kosmos. Może te orzeszki u nas by rosły? 

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1255

Nie, ale filmy się włączyły  i przypadkiem obejrzałem. Planuję mieć za 10 lat, powolutku, na spokojnie. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Według danych technicznych solmax i nigmer czy też hms są tej samej wielkosci. Więc jak znam życie diabeł tkwi w szczegółach i nie koniecznie będą miały tą samą wydajność, jakość itp. Hms dostępny od ręki i z ceną można ponegocjować. 

A za tego nigmera w mirczu ile sobie liczą?  Ile ha wymłócił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Widziałem gdzieś na fb,ze ktoś z okolic Mołożowa ,świadczy omłot fasoli kombajnem MATHER PLLAT?Ktos widział,jak to działa?bo to,z tego co widze na YT ,to zbierają nim fasolę szparagową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj