Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
damin1    152

Niby zmienili ale to co pokazują a co jest to 2 różne rzeczy. We wtorek też nie pokazywali że ma być minus tylko coś koło 1-2 na plusie a było - 2 a przy dołkach do - 4. Dzisiaj jeszcze o 15 patrzyłem się to pokazywali że do - 1 ma być czyli trzeba brać poprawkę kilka stopni niżej ale jak wyżej napisałem to pokazują już 1-2 na plusie czyli koło 0 będzie na pewno. Oby nie przymroziło. Mi to jak mówię z 5 % wyszło tylko ale u innych to już ładnie pola wyrzadkiwane. 

3 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

 Frampol i okolice tam podobno jeszcze gorzej  wszystko leży jak błoto fasola ziemniaki  i nawet sady pomarzły.

No słyszałem o tamtych stronach, że Biłgoraj, Tarnogród tamte strony ogólnie, sady, warzywka jakieś co mieli na sprzedaż, tytoń, wszystko poszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
Napisano (edytowany)

@androproteam 27 kwietnia. Mam na górce to chciałem szybciej trochę zasiać aby się ukorzenila w razie jakichś zlew majowych i poszła też głębiej. U mnie dopiero gdzieś z 5 % na wierzchu. 

Edytowano przez damin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Chyba noc była ciepła, bo nie ma ruchu w temacie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Tak, u mnie nad ranem przez chwilę do 0 się zbliżyło, a przedwczoraj to od północy do rana  mrozik łapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

Występowanie przymrozków zależy od ukształtowanie terenu i lokalizacji danego pola i od tego czy jest daleko od np dużych wsi czy miast spaliny itp ja mam pole które zawsze jest duże ryzyko występowania przymrozków bo do około same łąki słaba klasa ziemi i niziny dlatego na tym polu fasolę zawsze sieje w maju 

Już widziałem jak rolnik szykuje pole pod przesianie w okolicach Józefowa zasiał jaśka 22 kwietnia i w nocy z wtorku na środę zmarzła fasola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

Baran to pewna firma problemu z kasa nie ma zawsze jest w terminie a nawet i zapłaci wcześniej a towar odbierze w późniejszym terminie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1012    47
30 minut temu, BADYL16 napisał:

Baran to pewna firma problemu z kasa nie ma zawsze jest w terminie a nawet i zapłaci wcześniej a towar odbierze w późniejszym terminie

zgadzam się. polecam równiez 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ktoś tu kiedyś pisał że w lubelskim jest kombajn SOLMAX nie pamiętam kto i gdzie dajcie info jakieś bo mnie interesuje jak ta maszyna sobie radzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Ja mam solmaxa co prawda dopiero od lutego. Rozmawiałem z gościem co robił już żniwa  i był zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

w mojej okolicy, na jednej wsi są dwa. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyxxx    9
1 godzinę temu, king12 napisał:

Ktoś tu kiedyś pisał że w lubelskim jest kombajn SOLMAX nie pamiętam kto i gdzie dajcie info jakieś bo mnie interesuje jak ta maszyna sobie radzi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
46 minut temu, Forg napisał:

Ja mam solmaxa co prawda dopiero od lutego. Rozmawiałem z gościem co robił już żniwa  i był zadowolony.

Gdzie kupiłeś ile dałeś jeśli to nie tajemnica 

Jak rozmawiałeś z gościem co go ma to jaka wydajność maszyny tak jak piszą 2t na godzinę.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyxxx    9
2 minuty temu, king12 napisał:

Gdzie kupiłeś ile dałeś jeśli to nie tajemnica 

Jak rozmawiałeś z gościem co go ma to jaka wydajność maszyny tak jak piszą 2t na godzinę.?

Wejdź sobie na olx wpisz kombajn do fasoli solmax, kosztuje 59 tys zł netto w ubiegłum roku kosztował 55 tys zł. Jest jeszcze jakiś HMS za 62 tys ale widze, że to jest to samo. Jak w zimie rozmawiałem z gościem co posiada taką maszynę to twierdzi że ponad 100ha wydusił,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Ja tez kupilem tego Solmaxa ale sprzedawca twierdzil ze tak realnie to okolo 50 ha mozna wydysic.  Ale to pewnie tez zalezy od fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ale ogólnie maszyna jako tako mocna się wydaje czy blachy cieniutkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Na tym hms idzie sporo wytargować. Bo chcą sprzedać żeby wiedzieć co to warte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3
1 godzinę temu, king12 napisał:

Gdzie kupiłeś ile dałeś jeśli to nie tajemnica 

Jak rozmawiałeś z gościem co go ma to jaka wydajność maszyny tak jak piszą 2t na godzinę.?

Podobno jasia młóci od 1,5 do 2godzin ha.Drobną powinien szybciej. Master jak czegoś nie wymłóci to wyrzuci a solmax musi wszystko przepchnąć przez klepisko przez otwory 45mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Co ile w rzedzie siejecie fasole jas karlowy? Oraz jaki odstep pomiedzy rzedami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Solmax wygląda jak petkus na kółkach. Kurde trzeba mi było złożyć wniosek na ten kombajn zamiast na traktor w ramach RMG, może uda się zmienić. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj