Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
max95    21

Panowie mam pytanie odnośnie środka Bandur jak on spisuje się w fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel50    0
Napisano (edytowany)

Na stronie Warzywaiowoce jest artykuł bandur-600-sc-w-ochronie-warzyw-bobowatych/ o środku Bandur, tylko że doświadczenia na fasoli szparagowej

Edytowano przez pawel50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
17 godzin temu, marks50 napisał:

Z tego taki morał że do Białopola nie ma co sprzedawać bo skoro twierdzi że będzie tanieć to już zostanie z twoją drogą fasolą a innym nie zapłaci :) , ja bym tam już nie wiózł .

A tak z ciekawości zadzwonić czy staniała a może w górę? W południe jadę opylić fasolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
12 godzin temu, max95 napisał:

Panowie mam pytanie odnośnie środka Bandur jak on spisuje się w fasoli?

Ma tak piękną etykietę, takie spektrum zwalczania wszystkich męczących chwastów, że aż bałem się dać więcej jak litr/ha, to nie wiem. Był to dodatek zamiast metrybuzyny. Obym nie strzelił sobie tym bandurem w  kolano. 

Gdyby ktoś miał chwilę, prosiłbym o kliknięcie ankiety. Trochę mi to pomoże, bo chciałbym mieć o czym pisać a przecież gdzie szukać Internautów jak nie na forum.

Tomek, prośbę mam do Ciebie - podrzuć linka gdzieś na inne tematy jak możesz. Ty zacna persona to może ktoś przeklika. Pozdrawiam 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQELd2QjU7sDDzvjrWwrIWg6YYojNXC6sZRVRt9XLwfqXtqg/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR1am6BoTEYeUoGqRy7cAHXuEvVXm_F4u0IGPlQfrl0LllbEDPltdXJfTsA


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
2 godziny temu, ravoj napisał:

Ma tak piękną etykietę, takie spektrum zwalczania wszystkich męczących chwastów, że aż bałem się dać więcej jak litr/ha, to nie wiem. Był to dodatek zamiast metrybuzyny. Obym nie strzelił sobie tym bandurem w  kolano. 

Gdyby ktoś miał chwilę, prosiłbym o kliknięcie ankiety. Trochę mi to pomoże, bo chciałbym mieć o czym pisać a przecież gdzie szukać Internautów jak nie na forum.

Tomek, prośbę mam do Ciebie - podrzuć linka gdzieś na inne tematy jak możesz. Ty zacna persona to może ktoś przeklika. Pozdrawiam 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQELd2QjU7sDDzvjrWwrIWg6YYojNXC6sZRVRt9XLwfqXtqg/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR1am6BoTEYeUoGqRy7cAHXuEvVXm_F4u0IGPlQfrl0LllbEDPltdXJfTsA

Czyli dalej nic nie wiem jak on działa na fasolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Czerwona fasola siana tydzień temu w sobotę, kiełków jeszcze nie puściła, tyle co ziarnko napęczniało, pryskać jutro (activius+kalif+sencor+glifo)czy jeszcze się wstrzymać?

Koledzy doświadczeni ravoj i dysydent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
ravoj napisał:

Gdyby ktoś miał chwilę, prosiłbym o kliknięcie ankiety. Trochę mi to pomoże, bo chciałbym mieć o czym pisać a przecież gdzie szukać Internautów jak nie na forum. Tomek, prośbę mam do Ciebie - podrzuć linka gdzieś na inne tematy jak możesz. Ty zacna persona to może ktoś przeklika. Pozdrawiam  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQELd2QjU7sDDzvjrWwrIWg6YYojNXC6sZRVRt9XLwfqXtqg/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR1am6BoTEYeUoGqRy7cAHXuEvVXm_F4u0IGPlQfrl0LllbEDPltdXJfTsA

Twoja ankieta daje do myślenia, przydały by się jeszcze odpowiedzi do niektórych pytań hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)
48 minut temu, skywalker89 napisał:

Czerwona fasola siana tydzień temu w sobotę, kiełków jeszcze nie puściła, tyle co ziarnko napęczniało, pryskać jutro (activius+kalif+sencor+glifo)czy jeszcze się wstrzymać?

Koledzy doświadczeni ravoj i dysydent?

ja szykuję dopiero na siew jutro a że wszystkim nasion wkoło brakuje to nocka z głowy bo za dnia chcieli by my poobsiewac ile się da najwięcej bo pogoda tylko jeszcze w poniedziałek może do popołudnia a może nie i patrz jakie temperatury mają być przed frontem i po jego przejściu w poniedziałek czyli prawdopodobieństwo ulewy na burzy całkiem realne.
Przez trzy dni puści kiełek bo ma być do poniedziałku ciepło ale czy zdąży powyłazić ? oby nie.
Nie odpowiem Ci czy pryskać bo nie wiem jak poleje i czy poleje na tym chłodnym froncie za którym zimno idzie z ryzykiem przymrozków.
Sam bym nie wiedział bo jeszcze jak poleje i nie da wjechać zanim powyłazi?
tylko czy w zimno tak szybko powyłazi?
co ja bym zrobił?
pewnie rzucił bym monetą? ale najpierw dobrze bym pooglądał czy jednak tych kiełków miejscami nie powypuszczała to bodaj command i glifo bym ryzykował albo dwie trzecie dawki teraz a resztę jak się uda to tuż przed wschodami a jak ię nie uda to... basagran w trakcie jaki poniżej litra zawsze mozna dać. Pendimetaliny na czerwoną za dużo nie wskazane a zwłaszcza przed deszczem i ochlodzeniem bo nic może nie powyłazić to na tuż przed wschodami mniejszą dawke?
no nie wiem
na prawdę często używam monety.

a i jeszcze a propos kiełków
dwuletnia Kontra w doniczce posiana chyba czwartego i proszę
nawet polówki skielkowaly :D https://drive.google.com/open?id=1_Svl44nfsQJQqmCMApPG2oTAMsVvRUu-

co prawda to prawda; doniczka stała obok kaloryfera :P

i jeszcze jedno kontra zaprawiona rok temu zostało z siewu i proszę, kiełkuje i to całkiem normalnie. zaprawiona moim standardowym zestawem https://drive.google.com/open?id=1L8VwREfid8yE9kJ4_Qk-Eav9OM-ut301

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

No nie wiem, patrzyłem tuż za domem co siane już było koło 15 godziny, jutro podejdę kawałek dalej siany raniutko co był.. basagran jest, dzisiaj posialem tą białą drobną, ile wyszło nie wiem bo nie ważyłem po przebraniu ale ze 30kg mi chyba zostało ze 140kilku i opryskane 1,5l activius +100kalif +100sencor, tylko dałem podwojną dawkę wspomagacza soilon, bo zalecane do 0,5l/ha, a ja dałem prawie 1l... Na tą czerwoną dam podobnie, activiusa dam najwyżej 5l na te 4,5ha i kalifa i sencora myślałem dać po 0,5l... Może jutro tak zrobić, kiedyś dawało się po 2,5-3l pendiganu +po 200ml reszty i do tego jeszcze afalonu troszke i człowiek dziwił się że palilo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3470
Dnia 8.05.2020 o 06:53, max95 napisał:

Panowie mam pytanie odnośnie środka Bandur jak on spisuje się w fasoli?

Pewnie nikt tego nie stosował to niby co mają napisać . Nie dość że drogi bo na hektar trzeba by było dać z 1,5 litry to wyniosło by 150 zł to jeszcze niemiecki i nie ma rejestracji na fasolę . Za mniejsze pieniądze to masz najwyższą dawkę chlomazonu z pendimetaliną z większym zakresem chwastów i sprawdzone więc nikt nie kombinuje . Długość działania tego Bandura też nie jest dłuższa od wymienionych więc pytanie po co ??? przepłacać aczkolwiek jeśli kolego zrobisz test na małym kawałeczku i okaże się że ten Bandur jest tak rewelacyjny że nie trzeba po nim poprawiać bentazonem  i podzielisz się doświadczeniem na forum to wygrasz internety .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
32 minuty temu, marks50 napisał:

Pewnie nikt tego nie stosował to niby co mają napisać . Nie dość że drogi bo na hektar trzeba by było dać z 1,5 litry to wyniosło by 150 zł to jeszcze niemiecki i nie ma rejestracji na fasolę . Za mniejsze pieniądze to masz najwyższą dawkę chlomazonu z pendimetaliną z większym zakresem chwastów i sprawdzone więc nikt nie kombinuje . Długość działania tego Bandura też nie jest dłuższa od wymienionych więc pytanie po co ??? przepłacać aczkolwiek jeśli kolego zrobisz test na małym kawałeczku i okaże się że ten Bandur jest tak rewelacyjny że nie trzeba po nim poprawiać bentazonem  i podzielisz się doświadczeniem na forum to wygrasz internety .

Ma rejestrację w fasoli ,na ulotce jest 3 l na hektar dlatego się zdecydowałem,doradca mówił że zamiennik  Avalonu ,kupiony jest więc zaryzykuję i zobaczymy efekt Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3470

Po pierwsze nie Avalonu tylko Afalonu po drugie skoro kupiłeś to przeczytaj co jest napisane bo tam nic nie ma o fasoli tylko o grochu a to dwie różne uprawy . Jak dasz 3 litry to na pewno spali , widzę że na marchew nawet zalecają mniejsze dawki i dzielone tak więc wiedzę że kolego masz blade pojęcie o opryskach  i nie odróżniasz upraw  , oczywiście może zrobiono rejestracje ale zrób zdjęcie z ulotki gdzie tam jest napisane fasola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Jasiek siany 23 kwietnia mój w ziemi a sąsiada już miejscami powschodził ale przed sianiem agregat oprysk agregat i po siewie jeszcze wał pierścieniowy a moje pole od marca nie ruszane. Wczoraj opryskane glifosad+chlomazon ziemia wilgotna więc powinno palić chwasty dawka max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Tak samo z basagranem. Na ulotce jak dobrze pamiętam zalecają 3l/ha. I weź zastosuj to na jeden zabieg tak z fasolą można się pożegnać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Ile siejecie kontry na 1ha.ja sieje takim mechanicznym siewnikiem i co roku wychodziło jakieś 120-30kg na 1ha w tym roku teraz cos się chyba zj**.... Bo wychodzi 200kg na 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
5 godzin temu, marks50 napisał:

Po pierwsze nie Avalonu tylko Afalonu po drugie skoro kupiłeś to przeczytaj co jest napisane bo tam nic nie ma o fasoli tylko o grochu a to dwie różne uprawy . Jak dasz 3 litry to na pewno spali , widzę że na marchew nawet zalecają mniejsze dawki i dzielone tak więc wiedzę że kolego masz blade pojęcie o opryskach  i nie odróżniasz upraw  , oczywiście może zrobiono rejestracje ale zrób zdjęcie z ulotki gdzie tam jest napisane fasola ?

 

1589023492025735277611.jpg

1 minutę temu, max95 napisał:

 

1589023492025735277611.jpg

 

Proszę mnie nie obrażać bo mnie nie znasz,a wiedzę na temat tego środka masz zerową ,to się nie wypowiadaj gdybyś czytał że zrozumieniem to byś wiedział o co mi chodziło w pytaniu, kłania się inteligencja,tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3470

Sorry .w internetowych etykietach nigdzie nie ma że jest to środek na fasolę , najwidoczniej zrobiono teraz rejestrację więc mój błąd . Niech ci oprysk służy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
59 minut temu, marks50 napisał:

Sorry .w internetowych etykietach nigdzie nie ma że jest to środek na fasolę , najwidoczniej zrobiono teraz rejestrację więc mój błąd . Niech ci oprysk służy .

Rejestracja była w tamtym roku, dlatego moje pytanie,jak reaguje fasola,bo etykieta swoje a w praktyce jest inaczej,mnie się ta dawka na fasolę wydaje za duża,gdyby ktoś stosował ,to było by wiadomo jaką bezpieczną ilość srodka zastosować.Nieraz warto zaufać innym na forum,a internet no cóż.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Na fasolę sianą 1 maja dałem 1 litr Bandura plus 2 litry Activusa i 100ml Commandu na wilgotną glebę. Po kilku dniach spadło łącznie 20 litrów deszczu, więc co nieco będę mógł powiedzieć. 

Jeśli chodzi o fasolkę sianą 25 kwietnia,  to mam najdłuższe wschody odkąd pamiętam. Dziś minęło 14 dni od siewu a tam tylko korzonek zarodkowy i nic do góry się nie pcha, więc nie wilgoć a temperatura gleby ma tu większe znaczenie, chociaż wydawałoby się, że skoro tydzień temu już korzonek zarodkowy puściła, to dziś powinien być hipokotyl, ale jednak fasola ma swoje widzi misie i czeka, nie wiem na co, chyba aż przymrozek wtorkowy przejdzie, to będzie mistrzu roślin.

Dwuliścienne jakieś drobne tam wyszły, wyczyńca nic nie wzięło i po dwa listki został, więc w poniedziałek pojadę tam  z glifosatem i może pół litra basagranu na dobitkę + olej. 

Nawet w ubiegłym roku fasola już po 14 dniach była prawie na wierzchu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Na fasolę sianą 1 maja dałem 1 litr Bandura plus 2 litry Activusa i 100ml Commandu na wilgotną glebę. Po kilku dniach spadło łącznie 20 litrów deszczu, więc co nieco będę mógł powiedzieć. 

Jeśli chodzi o fasolkę sianą 25 kwietnia,  to mam najdłuższe wschody odkąd pamiętam. Dziś minęło 14 dni od siewu a tam tylko korzonek zarodkowy i nic do góry się nie pcha, więc nie wilgoć a temperatura gleby ma tu większe znaczenie, chociaż wydawałoby się, że skoro tydzień temu już korzonek zarodkowy puściła, to dziś powinien być hipokotyl, ale jednak fasola ma swoje widzi misie i czeka, nie wiem na co, chyba aż przymrozek wtorkowy przejdzie, to będzie mistrzu roślin.

Dwuliścienne jakieś drobne tam wyszły, wyczyńca nic nie wzięło i po dwa listki został, więc w poniedziałek pojadę tam  z glifosatem i może pół litra basagranu na dobitkę + olej. 

Nawet w ubiegłym roku fasola już po 14 dniach była prawie na wierzchu. 

Te dawki z mają to na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
3 godziny temu, ravoj napisał:

Na fasolę sianą 1 maja dałem 1 litr Bandura plus 2 litry Activusa i 100ml Commandu na wilgotną glebę. Po kilku dniach spadło łącznie 20 litrów deszczu, więc co nieco będę mógł powiedzieć. 

Jeśli chodzi o fasolkę sianą 25 kwietnia,  to mam najdłuższe wschody odkąd pamiętam. Dziś minęło 14 dni od siewu a tam tylko korzonek zarodkowy i nic do góry się nie pcha, więc nie wilgoć a temperatura gleby ma tu większe znaczenie, chociaż wydawałoby się, że skoro tydzień temu już korzonek zarodkowy puściła, to dziś powinien być hipokotyl, ale jednak fasola ma swoje widzi misie i czeka, nie wiem na co, chyba aż przymrozek wtorkowy przejdzie, to będzie mistrzu roślin.

Dwuliścienne jakieś drobne tam wyszły, wyczyńca nic nie wzięło i po dwa listki został, więc w poniedziałek pojadę tam  z glifosatem i może pół litra basagranu na dobitkę + olej. 

Nawet w ubiegłym roku fasola już po 14 dniach była prawie na wierzchu. 

U mnie to samo... Na jednym kawałku siew 2 tyg temu i tylko 3-4cm kiełki i siedzi, drugi kawałek 12 dni od siewu i to samo. Może to i dobrze bo nie wyjdzie na wtorek gdzie nadają jakieś przymrozki duże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
Napisano (edytowany)

Przy  obecnych temperaturach co podają większość fasol sianych koło 25 kwietnia na wtorek w większości  będzie na wierzchu ale spokojnie z tym przymrozkiem  nie powinno  nić być  już nie ta faza  księżyca właśnie  wczoraj dziś schodzi pełnia. ps. rano jak jechałem siać drobną to nie wiele było widać fasol a jak wracałem wieczorem  to sporo już było widać rządków na niektórych polach.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132
Napisano (edytowany)

a w poniedziałek do 26 stopni nawet obiecują i rzeczywiście fasole się wyrzędują te co mają teraz kiełki tylko a we wtorek... dziewięć w dzień i w nocy dwa plus no i pożółknie to  i będzie kisło nawet jeśli przymrozków nie będzie.
Ja mam inną zagwozdkę.
na dwu ha z piętnaście arów ostów placami i nie ma zmiłuj, glifosat i chwastox w pełnych dawkach bo nikt tego nie będzie pielił ręcznie.
Już widzę to łaciate pole gdzieś w lipcu jak popali . Plecak i totalnie bo w ostach plonu fasoli nie będzie a obciach na całą okolicę że nowe nadleśnictwo założyłem na fasolowych polach :D
pole nie moje i od drogi czyste a ja zajeżdżam z agregatem za górkę a tam place zieleni od samych ostów i nieco mleczy.... gdybym nie miał zaprawionych nasion fasoli to... amaranthusa można lontrelem pryskać od chwastu? jeszcze jedno pole nie zasiane i fasola nie zaprawiona.
Jeżeli to wyrosło na polu zaoranym głąboko na zimę to tam w podglebiu tych rozlogów jest piętrami i na jednym totalnym zabiegu pewnie się nie skończy.
Porządniejsze ocieplenie nocami dopiero po dwudziestym trzecim maja
no to rok wybitnie nie fasolowy już na samym początku.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
Napisano (edytowany)

Panie kolego serdeczny dysydencie, i jak tam, się siało w nocy? 

Grzeblem fasolę czerwoną sianą tydzień temu w sobotę w godzinach porannych, znalazłem kiełek ok 2cm.. jeszczem nie pryskał, kumpel mi się dziwi bo mówi że nie na darmo ktoś wymyślił ten termin do 3dni.. prysne jutro wieczorem albo  w pon bardzo rano bo zona do pracy, na yr.no z deszczem dosyć słabo już pokazuje, więc się wstrzymuje już  nie ze względu na opady ale na wyjście jak największej ilości małych siewek chwastow co by je dawką 1,5l glifo jakiego zaciukac

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj