Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
king12    233

Tez tam sprzedałem w tym roku wyszło 14 % zanieczyszczeń ale to raczej ostatni raz z nimi handlowalem bo towar został wazony i wysypany w skrzynkę gdy mnie jeszcze tam nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

parametry można określić samemu tylko trzeba to zrobić rzetelnie i u mnie w dwu i trzecim u sąsiadów ocena kupującega wyszła nawet o punkt lepsza niż moja.
Znam co oferuję i może sobie kupujący robić kiedy i ile chce prób a ja co najwyżej zaakceptować wynik lub nie nie będąc nawet przy ocenie.
Buraków też nikt nie kontroluje osobiście jak rypro robią i w fasoli jeszcze jest bodaj wybór bo w cukrowni co? zabierać i innej szukać?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

A ja zawiozłem sam, luzem na przyczepie i myślałem że mają jakis kosz zsypowy a tu w skrzynie trzeba było ładować. W tym roku z petkusa wale w bagi. Pierwszy raz sprzedawałem nieprzebieraną i już nie wrócę do przebierania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 22.02.2020 o 16:47, king12 napisał:

Tez tam sprzedałem w tym roku wyszło 14 % zanieczyszczeń ale to raczej ostatni raz z nimi handlowalem bo towar został wazony i wysypany w skrzynkę gdy mnie jeszcze tam nie było 

To ładnie Cię naciągnęli z tym procentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Zgodnie z umową napiszę co nastąpiło 🙂, dzisiaj odwiedził nas handlarz, zważył, zmierzył, wyliczył i otóż tak : zanieczyszczenia 10 % , a cena 4 zł. Po pół godz od wyjazdu pana z podwórka tel, że dorzuci 5 gr 😂 czyli da po 4,05 zł i dobrze by było gdybyśmy się zdecydowali w miarę szybko 🙂. Powiedziałam, że spokojnie, nigdzie nie wyjeżdżam 😂

 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Z rolnictwa jak masz mało pola to się nie utrzymasz, przemysłu brak, tylko ludzie znajdują zatrudnienie w usługach i w budżetówce. Młodzież szuka lepszego życia, lepszych pieniędzy. Co tu się dziwić ze wszystko ucieka. 

1 minutę temu, damin1 napisał:

 

Fasola sprzedana po 4.1 na dłuższy termin. Przebierana jeszcze była ale też już ostatni rok

Edytowano przez damin1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
2 godziny temu, damin1 napisał:

Z rolnictwa jak masz mało pola to się nie utrzymasz, przemysłu brak, tylko ludzie znajdują zatrudnienie w usługach i w budżetówce. Młodzież szuka lepszego życia, lepszych pieniędzy. Co tu się dziwić ze wszystko ucieka. 

Fasola sprzedana po 4.1 na dłuższy termin. Przebierana jeszcze była ale też już ostatni rok

Komu sprzedałeś? Słyszał ktoś coś na temat skupującego z Wolicy, bo zaznaczam , że to na zasadzie powiedział jeden drugiemu a ten trzeciemu, że zbankrutował. Osobiście w to nie wierzę, bo on za długo w temacie fasoli siedział, żeby się wyłożyć, ale czemu ludzie takie rzeczy mówią? Konkurencja?

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

To mnie pocieszylas sprzedałem na długi termin temu gościowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
10 minut temu, king12 napisał:

To mnie pocieszylas sprzedałem na długi termin temu gościowi 

U niego część mojej leży na przechowalnictwie także jadę na tym samym wózku co Ty 😞. Kiedy jemu sprzedałeś? Powtarzam, że to plotka, bo tak trzeba nazwać jak na razie nie potwierdzoną wiadomość. Myślę, że do końca tyg będę u niego to dowiem się czegoś.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
15 minut temu, king12 napisał:

Sprzedałem miesiąc temu termin ma do 8vmarca

To już niedługo będzie termin zapłaty, napisz czy wszystko ok i czy pieniądze doszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
beata12596 napisał:

Zgodnie z umową napiszę co nastąpiło 🙂, dzisiaj odwiedził nas handlarz, zważył, zmierzył, wyliczył i otóż tak : zanieczyszczenia 10 % , a cena 4 zł. Po pół godz od wyjazdu pana z podwórka tel, że dorzuci 5 gr 😂 czyli da po 4,05 zł i dobrze by było gdybyśmy się zdecydowali w miarę szybko 🙂. Powiedziałam, że spokojnie, nigdzie nie wyjeżdżam 😂

 

To jeszcze napisz czy ta partia co sprzedałaś wcześniej była z tej samej działki i czy w tym samym dniu była młócona? bo to też może mieć wpływ na zanieczyszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
16 minut temu, beata12596 napisał:

To już niedługo będzie termin zapłaty, napisz czy wszystko ok i czy pieniądze doszły.

16-02 przelew miałem zgodnie z terminem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

jaką odmianę? bo mam trzy odmiany wawelską, coś co było kontrą wiele lat temu ale poniżej 70szt/100g wytrzymuje i jaśka Eurekę a do tego taniej bo dwuletnie tylko trzeba kiełkowanie posprawdzać i porównać z ub rocznymi bo te wprawdzie też mam ale nie na sprzedaż... znaczy zamówione i jeśli ew na sprzedaż to dopiero po siewach w razie nie podbierają.
 jeśli  to ew na priv

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, beata12596 napisał:

Komu sprzedałeś? Słyszał ktoś coś na temat skupującego z Wolicy, bo zaznaczam , że to na zasadzie powiedział jeden drugiemu a ten trzeciemu, że zbankrutował. Osobiście w to nie wierzę, bo on za długo w temacie fasoli siedział, żeby się wyłożyć, ale czemu ludzie takie rzeczy mówią? Konkurencja?

Alfred Bielecki z majdanu... 

Zawsze mu sprzedaje. Solidna firma. Nigdy nie miałem z nim problemów. 

Edytowano przez damin1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rhizopus86    7
52 minuty temu, Andpol napisał:

16-02 przelew miałem zgodnie z terminem.

21.02.2020 także przelew w terminie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

To jeszcze napisz czy ta partia co sprzedałaś wcześniej była z tej samej działki i czy w tym samym dniu była młócona? bo to też może mieć wpływ na zanieczyszczenie.

Jeszcze jej nie sprzedałam tylko oddana na przechowywanie, nie była z tej samej działki, ale obie leżały w niedalekiej odległości od siebie, tak samo uprawiane, takie samo położenie terenu, na deszczach nie leżała, koszona i młócona tym samym.  Ja widziałam jak ten gość dzisiaj przebierał, a jak robiła to babka na Wolicy, tam jeszcze tylko pod lupą jej nie oglądała, bo chyba wszystkie pozostałe możliwości przetestowała 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
12 godzin temu, Renault85-15TX napisał:

Ma ktoś z kolegów może jeszcze do sprzedania fasolę na siew okolice LTM 

Jeśli jasiek to jest. Brat ma. LTM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
1 godzinę temu, Renault85-15TX napisał:

Odmiana, cena? 

Odmiany nie znam ale ładnie mu sypnęła na tą susze jaka była. Zapewne cenowo bedzie drożej. Mogę dać kontakt, zadzwonisz i zapytasz. Sam od niego na nasienie wziełem bo bardziej wykształcona od mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Podzieli się ktoś informacja skąd można kupić kwalifikat w dobrej cenie jaska? Bo to co Google podpowiada to zazwyczaj paczuszki max po 1 kg

Odmiana laponia jest to jas karłowy czy już półtyczka?  Jest warta kupna?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Laponia piszą w necie że karłowa ale to jakiś dziug bo 1000 nasion pół kilo waży czyli 200szt/100g co Eureka coś miedzy 100 a 120 na 100g a tam wcześniej było pytanie i zapomniałem nazwy to nawet jeszcze grubsza od Eureki. 
z kolei ze zdjęcia u Plantico jak i opisu wynika że to żadna wielokwiatowa a fasola zwyczajna co by nawet z masą nasion się zgadzało
68d7336fb0ccfc6eec074af8468cba7d.jpg
na moje oko to bardziej do Bomby podobne a nawet jeszcze drobniejsze a strąk jednoznacznie wskazuje że to nic z jaśków

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

 

Dnia 25.02.2020 o 19:52, Renault85-15TX napisał:

Ma ktoś z kolegów może jeszcze do sprzedania fasolę na siew okolice LTM 

ja mam, dwa lata po centrali, gruba,jak coś pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj