Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Andpol    949
Dnia 6.01.2020 o 11:00, Mateusz0110 napisał:

Koledzy czym wy mlocicie fasole tyczna? Bo rękami yo można świra dostać haha

Wyżymaczką od pralki Frania sąsiad młócił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

no ale do wyżymaczki trzeba poobrywać strąki i "wyżymać" z dosyć małą przepustowością tej "młocarni"
Na polskie warunki już ta nieefektywna praca nawet przy cenach powyżej 10zł/kg wymaga ponad godziny na kilo bo i zerwać , "wyżąć" tą franią, jakoś to odwiać z łupin no i jeszcze przebrać. Czyli za godzinę takiej pracy trzeba sobie ile dopłacić aby wyszły stawki ustawowo dopuszczalne? xD no i z czego dopłacić?
a tak, są dopłaty obszarowe :P

jeśli mimo wszystko stawki godzinowe wyjdą nielegalne to dylemat; - zgłaszać do inspekcji pracy czy nie?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
17 godzin temu, king12 napisał:

Cena jasia 4 brutto daje ktos wiecej 

Inflacja w Polsce przyspiesza !!! Na światowych rynkach nieciekawie i to raczej na długo !!! Moim zdaniem lepiej mieć towar aniżeli naszą walutę.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Słyszeliście coś o spadkach fasoli. Coś poleciało faktycznie czy handlarze zaczynają rozgrywkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    41

Handlarze chyba chcą zasiac ziarno paniki. Ulhówek bazarek płacili 4 na 30 dni, 3.60 na rączkę, myślę że 4 to nie jest problem dzisiaj sprzedać na krótszy termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koziołek    3

znajomy pracuje w służbie celnej i mówił w święta, że dużo z importu fasoli idzie ostatnio, stąd i może lokalne zainteresowanie spadło u handlarzy na nasz towar. Albo może wiedzą, że polska fasola już wyprzedana i szykują żeby dociągnąć do nowych zbiorów, jak nie mają czym już handlować. Nie wiadomo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
3 godziny temu, Koziołek napisał:

znajomy pracuje w służbie celnej i mówił w święta, że dużo z importu fasoli idzie ostatnio, stąd i może lokalne zainteresowanie spadło u handlarzy na nasz towar. Albo może wiedzą, że polska fasola już wyprzedana i szykują żeby dociągnąć do nowych zbiorów, jak nie mają czym już handlować. Nie wiadomo

 

Teraz twierdzisz że w Święta znajomy Ci mówił :D ale Ty przed świętami już pisałeś o tym potężnym imporcie a Sylwi Cię wtedy podsumował :P Oj motasz się Koziołek O.o  Zacytuje słowa kolegi żeby kłamać to trzeba mieć dobra pamieć !!!

Edytowano przez szot
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    952
20 godzin temu, szot napisał:

Inflacja w Polsce przyspiesza !!! Na światowych rynkach nieciekawie i to raczej na długo !!! Moim zdaniem lepiej mieć towar aniżeli naszą walutę.

Na fasoli co miało urosnąć to chyba już urosło  teraz ją sprzedaj i kup złoto które od dłuższego czasu idzie do góry  przynajmniej  robaki go nie ruszą😁😁😁😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

na przyszłość to można fasoli posiać następnej i tu sobie na prywatę pozwolę wykorzystując af że jeden taki (wiem że czyta af) kontrę na nasiona zamówił i informuję że jeszcze ze dwa tygodnie i będzie u mnie pusto i z tą odmianą a jak by co zbywało to dopiero po siewach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
10 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

Na fasoli co miało urosnąć to chyba już urosło  teraz ją sprzedaj i kup złoto które od dłuższego czasu idzie do góry  przynajmniej  robaki go nie ruszą😁😁😁😁

A co ty taki pewny że już nie urośnie sprzedales już pewnie😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Na bank 4-rke za Jaśka płaci dziś co najmniej kilku !!! Wystarczy podzwonić ;) Osobiście nie będe im robił kryptoreklamy bo nie są tego warci. Co ciekawe w ubiegłym roku o tej porze to nawet " pies z kulawą nogą nie pytał o fasole" a tu proszę już dzisiaj sami  zaczęli dzwonić tylko 4 - 4,10 mnie w tych okolicznościach - Braki na Rynku - nie interesuje:(

Edytowano przez szot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2020 o 11:18, renia64 napisał:

Wczoraj oferował 4 zł na 14 dni tel.514 265 481

Tak oferuje a przyjezdza i czepia sie ze źle przebrana ze musi odliczyc jakis % i w ostatecznosci daje 3.9 lub nawet mniej.

Edytowano przez agnieszkaostrowska
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 minutę temu, kubamako66 napisał:

wczorajsza cena to tak Jaś 4 zł czerwona 5.8zl i drobna biała 4.6-5.15 zł

drobna 4,6-5,15? od czego zalezy taka duża rozbieżność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj