Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
galan99    7574
Dnia 23.08.2019 o 22:09, nobeq napisał:

Cena Jasia 2,8 zł. Przy takim namłocie jak jest w tym roku ta uprawa niema sensu.

Jak to nie ma sensu w tym Kraju wszystko się opłaca raz na kilka lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek1012    47
Dnia 22.08.2019 o 21:11, a-zA-Z0-9 napisał:

widział ktoś kombajn do fasoli solmax tu w okolicy hrubieszowa niby podobny do double mastera a cena  jego niby 55tyś

 

ma gość nówke wziął w Jarczowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Jak z wydajnością takiego sprzętu tak jak wyżej koledzy pisali 2godz ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jak "ciemny lud " zachowa się normalnie , nie spanikuje to cena będzie rosła a 4-ka jest jak najbardziej w zasięgu !!!! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    953
17 minut temu, szot napisał:

Jak "ciemny lud " zachowa się normalnie , nie spanikuje to cena będzie rosła a 4-ka jest jak najbardziej w zasięgu !!!! 

przy  takich plonach i zmniejszonym  areale  taka cena  w tym sezonie bardzo prawdopodobna  a jak to będzie to czas pokaże  kto może  niech po prostu ograniczy się ze sprzedażą  i nie słuchać skópczyków  że fasoli miało nie być a  jednak  nie jest tak zle.   bo cena  co jest teraz to nawet nie jest ceną z ubiegłego roku  gdzie plony o połowę byli  wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
11 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

przy  takich plonach i zmniejszonym  areale  taka cena  w tym sezonie bardzo prawdopodobna  a jak to będzie to czas pokaże  kto może  niech po prostu ograniczy się ze sprzedażą  i nie słuchać skópczyków  że fasoli miało nie być a  jednak  nie jest tak zle.   bo cena  co jest teraz to nawet nie jest ceną z ubiegłego roku  gdzie plony o połowę byli  wyższe.

Zmniejszonym areale? 🤣🤣🤣

To że kilku chłopków, w tym ja, nie posiali, to nie znaczy że areał się zmniejszył jak sieją niektórzy po 20-60ha samej fasoli... 

Fasoli jest do bólu jeszcze nawet nie ściętej, jak będzie 3zl to bym się cieszył na waszym miejscu...

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
5 minut temu, skywalker89 napisał:

Zmniejszonym areale? 🤣🤣🤣

To że kilku chłopków, w tym ja, nie posiali, to nie znaczy że areał się zmniejszył jak sieją niektórzy po 20-60ha samej fasoli... 

Fasoli jest do bólu jeszcze nawet nie ściętej, jak będzie 3zl to bym się cieszył na waszym miejscu...

Jeśli nie posiałeś to co tutaj robisz ? Handlarzyna  czy pies ogrodnika xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    953
9 minut temu, skywalker89 napisał:

Zmniejszonym areale? 🤣🤣🤣

To że kilku chłopków, w tym ja, nie posiali, to nie znaczy że areał się zmniejszył jak sieją niektórzy po 20-60ha samej fasoli... 

Fasoli jest do bólu jeszcze nawet nie ściętej, jak będzie 3zl to bym się cieszył na waszym miejscu...

jak fasoli jest do bólu to ty nie wiesz co mówisz   chyba że ci tak ktoś każe  ps. a ty po ile płacisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefan56    0

Skywalker pewnie by po 2zl chciał  chandlarzyna jeden z kilku przyczajonych na tym forum uwaga na to co piszecie,tak jak ktos juz kilku krotnie powtarzał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Rozmawiałem z handlarzem to sam powiedział że cena będzie rosła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

No właśnie u mnie na wsi też kilku rolników zrezygnowało w tym roku z tej uprawy ale za to jeden zasiał 30 ha w jednym kawałku i na jedno pewnie wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Jestem w tym temacie od 10lat jakichś, to że nie posiałem w tym roku to już mam nie zaglądać? Kazdy kto dłuższy czas tu zagląda to kojarzy.

Niech będzie i po 5zl, ale bym się nie łudził, bo handlarze są cwani powie że 3zl x2t to o tak 6tysi, pracy fizycznej prawie zero boście scieli kosiarką 6rz, zgrabili zgrabiarką,wymlocili masterem i zawieźli nieprzebraną na przyczepie. 

Jakbym był handlarzem tak bym to też widział bo tak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
3 godziny temu, skywalker89 napisał:

Jestem w tym temacie od 10lat jakichś, to że nie posiałem w tym roku to już mam nie zaglądać? Kazdy kto dłuższy czas tu zagląda to kojarzy.

Niech będzie i po 5zl, ale bym się nie łudził, bo handlarze są cwani powie że 3zl x2t to o tak 6tysi, pracy fizycznej prawie zero boście scieli kosiarką 6rz, zgrabili zgrabiarką,wymlocili masterem i zawieźli nieprzebraną na przyczepie. 

Jakbym był handlarzem tak bym to też widział bo tak to wygląda...

Jeśli byłbyś handlarzem to można by było jeszcze wytłumaczyć te twoje wypociny ale ty poprostu   jesteś zwykłą me--- i nie masz pojęcia o kosztach szczególnie w tym roku, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

No rzeczywiście nie mam, jak sprzedawałem plony poniżej 1t/ha, co kogo obchodzą koszty Józia władzia co mieli po 5ha czy też marka co miał 20ha, każdy dostanie to samo, przestańcie żyć marzeniami, póki ta mafia funkcjonuje będą nas doić chyba że ich kontrakty przycisną to dorzucą 50gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
4 minuty temu, skywalker89 napisał:

No rzeczywiście nie mam, jak sprzedawałem plony poniżej 1t/ha, co kogo obchodzą koszty Józia władzia co mieli po 5ha czy też marka co miał 20ha, każdy dostanie to samo, przestańcie żyć marzeniami, póki ta mafia funkcjonuje będą nas doić chyba że ich kontrakty przycisną to dorzucą 50gr

Chłopie sam sobie zaprzeczysz w poprzednim wpisie twierdzisz koszty pracy małe to był argument za niską ceną , teraz piszesz koszty nie są ważne.Fasole dawały po 2- 2,5 tony i ceny były od 3,5 wzwyż ubiegły rok był szczególny pod względem zasiewu i plonu ale taki się nie powtórzy. Muszą tacy jak ty to zrozumieć !!!! a ceny  wzrosną co najmniej do 4-ki , bo cyny fasoli nie wzrosły współmiernie do innych warzyw właśnie przez ten nieszczęsny  ubiegły rok.Nie pisz głupot go 'ciemny lud ' tego nie kupi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Wszyscy żyją marzeniami bo raz się trafiła fasola po 7zł/kg... Ale jak to mawiają nasi południowi sąsiedzi " to se nevrátí "...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Tylko kiedyś jak ktoś siał 3ha to był wielki plantator, a teraz 3ha to pikuś w porównaniu z baorami którzy kiedyś fasoli nie sieli bo było kupe pracy fizycznej przy fasoli a teraz wszystko zmechanizowane i sieją po 20 i więcej ha. Nawet jak nie ma urodzaju to i tak duży zasiew wszystko rekompensuje a do tego zostaje jeszcze ubiegłoroczna. Takie są niestety realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Nawet przy  1 - 2 ha teraz jest praktycznie wszystko zmrchanizowane. Zamawia się ścinarkę, kombajn czy tam mastera. 

Ja osobiście oprócz młynkowania i wyrywania na 10ar ziemniaków gdzie były w poprzednim roku nie zrobiłem nic recznie.  A tego wyrywania chyba też było z 2 godziny.  Kiedyś przwracałem czy grabiłem w pokosy, a teraz nawet to robię zgarbiarką taśmową. Zdarzało się, że pielnikiem ręcznym jeździłem w fasoli, dzisiaj nawet mi to by do głowy nie przyszło, tylko radełka z bometa podczepie do ciagnika i już. Plewienie też odeszło, dwa razy agrobentazon i raz agil i tyle w zasadzie. Nie licząc doglebówki 

Dlatego też fasola jest dobra dla dużych gospodarstw, ponieważ została zmechanizowana. Pamiętam, że jak siałem ją sam 8 lat temu jak szedłem na studia czy tam w liceum byłem (wcześniej siali rodzice), jak jeden nasiał 10 ha to ludzie na wsi za głowy się łapali gdzież tyle fasoli siać. Dzisiaj tak naprawdę i 50 ha to żaden problem żeby obrobić. Cieżko będzie znaleźć roślinę zastepczą dla małych gospodarstw. Ja osobiście rolnictwem zajmuje się dodatkowo i sam od fasoli w przyszłym roku robię sobie wakacje. Może znajde inną uprawę?  Fasola zaczyna się robić jak ze zbożem. Opłaca się, ale na wiekszą ilość areału. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Widzisz, jest wiele roślin w miarę opłacalnych, są rejony gdzie sieje się np. dużo ziół (sam się nad tym zastanawiałem ale za mało mam ha na próby). A fasola jest rośliną która nie zachwaszcza pola tak jak np. rzepak. Jak raz zasiejesz rzepak na polu to potem jak bedziesz miał fasole nawet parę lat potem to bedą uciążliwe samosiewy rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

na razie to najbardziej opłacalne .... najzwyklejsze kartofle bo po dwa złote gdzie plon 20t/ha to nieurodzaj xD
Wiem że potanieją i nawet mam jeszcze do kopania i najrozsądniej bylo by wysprzedać wszystkie a później sobie kupić jak wszyscy wykopią i będą się przepychać ze sprzedawaniem. Cóż z tego jeśli muszę pokończyć fasole, cebule i innych parę rzeczy których termin. 
Bezwładność rynku. Wszystko reaguje z opóźnieniem i doktorat by napisał; dlaczego. Podaż/popyt ale i psychologia. Poniżej trzech zł kilo fasola to jest zapaść cenowa i odbije się to niedoborami na przyszłość bez względu na stopień mechanizacji... tyle miałem czasu i tyle napisałem a teraz 
w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
8 godzin temu, Grzechooo napisał:

Widzisz, jest wiele roślin w miarę opłacalnych, są rejony gdzie sieje się np. dużo ziół (sam się nad tym zastanawiałem ale za mało mam ha na próby). A fasola jest rośliną która nie zachwaszcza pola tak jak np. rzepak. Jak raz zasiejesz rzepak na polu to potem jak bedziesz miał fasole nawet parę lat potem to bedą uciążliwe samosiewy rzepaku.

Wiem, sam miałem fasole po rzepaku, a że sieje fasole po fasoli to dwa lata z samosiewnym rzepakiem wlaczyłem. 

Zioła?  Od kilku lat mam ochotę się w to bawić. Szkoda, że nie mieszam od strony Krasnegostawu było by łatwiej z uwagi na to, że tam jest zagłebie tymianków itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

@szot, z czasem może do Ciebie dotrze jak i do wielu innych, ja uparcie siałem kilka ostatnich lat nie patrząc na nic, koledzy po mnie już chyba wszystko w temacie odpowiedzieli, ale co do zachwaszczenia to bym polemizował, bo mam buraki gdzie miałem fasolę dwa lata temu to widać różnicę, bardziej zarośnięte.. bo w fasoli zadko się uda aby nic nie narosło do zbioru, zwłaszcza jak się sieje koło 5ha, 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Mi bardziej chodziło o to że rzepak sam w sobie bedzie chwastem w innej uprawie, a po fasoli to i tak zawsze sieję pszenicę więc chwastów pofasolowych się nie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maradona    0

Witam, 

mam pytanie  do rolników mających 20ha fasoli i więcej lub osób znających odpowiedz, Jak przebieracie (oczyszczacie) tak duże ilości fasoli? Czy może sprzedajecie bez czyszczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Wiktor Lewandowski z Ulhówka przebiera po 30gr netto za kilogram sortownikiem optycznym. Sypiesz przyczepę w kosz i odbierasz w big bagu lu 50kg. Wydajność ok. 2 tony na godzinę zależne od ilości odpadu. tel.694894234

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj