Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
DTaras    1946

Zawracania gitary ciąg dalszy. Plan jest na Basagran plus olejan podzielony ale pogoda karty rozdaje. Przyszły tydzień w piątek będzie dziesięć dni od glifosatu. W czwartek zatem decyzja czy czekać z Basagranem czy nie by wypadała. Dobrze główkuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113

basagran to już na widoczne chwasty a nie widać czy ten glifosat co bierze? bo jeszcze pewnie nie dokończył tych co opryskne i przynajmniej pobieleć pożółknąć powinny po tym glifosacie. Jeśli nowe wyłażą to juz kwestia wyczucia z basagranem kiedy.
a fasola jak tam? wylazi?
jadę poplukać po commandach i żóltkach opryskiwacz i nieco glifosatu poprawie na fasoli już opryskanej bo zielono nadal a przytulia coś nie chce bieleć po commandzie czyli trzeba inaczej, glifosatem. a co za rok? wszystko co tylko było na polu przed siewem przyjęło sie i rosnie nawet wiosenne siewki chwastów co zdążyły powyłazić przed siewem fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

Wiesz zebrałem towarzystwo i jesteśmy nad Zalewem Szczecińskim. Wczoraj to obchodziłem to fasola pogrubiła może korzonek i jakieś boczne wyszły. Dwa dni siąpienia było i zimno. Dziś ciepło a w prognozie 25. Po chwastach nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Po moim pryskaniu 8maja to przytulia brązowa się zrobiła a glifosatu nie dodawałam. Tylko 0,15 commandu, 0,1sencora i 2,5l activusa. Już miałem stracha że tak sąsiadowi pszenicę załatwiłem  bo tam miedzy praktycznie nie ma. Po fasoli praktycznie nie widać żeby coś jej poszkodziło, zaczęła wschodzić 3 dni po oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113

No i u mnie coś tam po młodszych chwastach widać z oprysku pierwszego bo pobielało i podżółkły siewki już te które po siewie fasoli powschodziły jakiejś gorczycy chyba bo była tam na poplon czy dzikiej gorczycy. no nic, miałem beczkę wody z glifosatem lekko ponad litr /ha jakiegos rofosatu czy podobnego, to już poprawione i teraz dwa tygodnie przerwy z fasolami u mnie.
Koniec obijania i czas za porządną robotę wreszcie się brać z rolnictwem nie związaną a że z nikim tu umowy nie mam to i podania o urlop na af skladać nie będę :) . czasem tu zajrzę ale już rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Napisano (edytowany)

Warunki idealne, zero wiatru, nie dało się tego nie wykorzystać, bo już coraz bardziej zielono.

Dałem 0.7 Basagran, 80ml butoxon i 0.5 olejan.

No ciekawe czy ta koniczyna zniknie. 

 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
16 godzin temu, a-zA-Z0-9 napisał:

nie dziwił bym się ze firma beans polska pana c. ogłosi bankructwo tyle co zalega ludziom z płatnością za fasole to chyba jej ostatni sezon na rynku skupu fasoli

Skąd takie informacje?

Może ma gorsze chwile, jednemu stąd z tygodniowym opóźnieniem ale zapłacił.. mnie już chyba zapamiętał i obiecał w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że będzie ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113
Napisano (edytowany)

? ciekaw jestem jak jutro Ravoj twa fasola po tym butoxonie będzie wyglądać bo to co na zdjęciu to za kilka dni jak się wyrówna można do podręcznika co do jakości siewu i wschodów. Teraz ma mało jeszcze liści i stosunkowo niewiele tego butoxona złapie ale juz jak ma potrójne liście to wolałbym unikać regulatorów wzrostu a więcej basagranu. No nie mam przekonania do fenoksykwasów w motylkowych i już :) 

a beans i brak płynności finansowej. byle uczciwość właściciela była to to jest w końcu fasola i jeśli jego kto w konia nie zrobi to po upłynnieniu zapasów ,,, to nie towar o krótkim terminie przydatności. 
tylko że tu dwa razy było "jeśli" stąd po takiej reklamie ja jeśli z tą firmą czy podobnymi to tylko płatność od ręki. Handlują fasolą chyba co najmniej trzy lata i nie mają kapitału na terminowe zapłaty? mało prawdopodobne aby mieli kiedykolwiek, to już "taki typ" który "tak ma"

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
4 godziny temu, waldii1 napisał:

1,2l basagranu i 0,2butaxone tylko fasola musi być większa. Rzepak wywrócić i fasole ale fasola po 3 dniach wstanie i kwitnie ładnie i w terminie. Spadku plonu nie zauważyłem bo był porównywalny z sąsiednią działką gdzie nie było pryskane wcale powschodowo.

Potwierdzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
8 godzin temu, dysydent napisał:

? ciekaw jestem jak jutro Ravoj twa fasola po tym butoxonie będzie wyglądać bo to co na zdjęciu to za kilka dni jak się wyrówna można do podręcznika co do jakości siewu i wschodów. Teraz ma mało jeszcze liści i stosunkowo niewiele tego butoxona złapie ale juz jak ma potrójne liście to wolałbym unikać regulatorów wzrostu a więcej basagranu. No nie mam przekonania do fenoksykwasów w motylkowych i już :) 

a beans i brak płynności finansowej. byle uczciwość właściciela była to to jest w końcu fasola i jeśli jego kto w konia nie zrobi to po upłynnieniu zapasów ,,, to nie towar o krótkim terminie przydatności. 
tylko że tu dwa razy było "jeśli" stąd po takiej reklamie ja jeśli z tą firmą czy podobnymi to tylko płatność od ręki. Handlują fasolą chyba co najmniej trzy lata i nie mają kapitału na terminowe zapłaty? mało prawdopodobne aby mieli kiedykolwiek, to już "taki typ" który "tak ma"

On już handluje z 20lat.. 

Ja myślę, że niestety tak jest, że kto się regularnie nie dopomina to jest "przekładany na później"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
11 godzin temu, ravoj napisał:

Warunki idealne, zero wiatru, nie dało się tego nie wykorzystać, bo już coraz bardziej zielono.

Dałem 0.7 Basagran, 80ml butoxon i 0.5 olejan.

No ciekawe czy ta koniczyna zniknie. 

IMG_20190517_191303-1664x1248.jpg

Sprawdzona receptura cz pionierska? bo fasola jeszcze w fazie liścieni i to butaxone ? sam jestem ciekaw finału ,oby szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Za dwie godziny pojadę zobaczę. Raczej 20g MCPB nie powinno jej zaszkodzić, zwłaszcza że dwa tygodnie temu hartowałem ją glifosatem.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Napisano (edytowany)

Może trochę smutna ale całkiem żywa i zdrowa nic jej nie zaszkodziło

 

Edytowano przez ravoj
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113
Napisano (edytowany)

Miałem zapytać czy Ravoj nie za wcześnie z tym basagranem ze dwa trzy dni? bo niedawno był tam zestaw który jeszcze nie zakończył swojego działania ale teraz mógłbym żałować pytania  bo wlało i nadal leje i rzeczywiście trafione w punkt. Po prognozach to może za tydzień wjedzie. 

Ten rok wytestuje czyje zestawy doglebowe odpowiednie, bo aby kto cokolwiek przedawkował to w dwa trzy tygodnie najbliższe pokażą.
po takich ilościach opadów jeśli fasola będzie czysta i nie poparzona to właściciel może patentować zestaw :) 

dobrze że mnie podkorciło wczoraj wyszorować opryskiwacz po fasolowych i jeszcze pszenicę od grzybów przed nocą się udało B|, a zamierzałem odłożyć na dzisiaj .
Szczerze przyznam że w decyzji przeważył widok tej mgiełki za opryskiwaczem ze zdjęcia co pionowo opadała na Ravoja fasolę.
Dzięki za podpuchę, nie ważne że mimowolną.

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
4 godziny temu, ravoj napisał:

Może trochę smutna ale całkiem żywa i zdrowa nic jej nie zaszkodziło

IMG_20190518_112127-1664x1248.jpg

Fasola na tym zdjęciu jest dużo większa od tej na poprzednim ,czy mi sie tylko wydaje ? nie Pomyliłeś pól:o

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113
Napisano (edytowany)

te różne fenoksykwasy właśnie w taki sposób działają że wywołują niekontrolowany wzrost roślin jak na regulatory wzrostu przystało i widocznie to prawda xD
inne ujęcie bo przy pryskaniu z góry i pewnej odległości a drugie niemal z poziomu pola . kwestia perspektywy.

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
34 minuty temu, dysydent napisał:

te różne fenoksykwasy właśnie w taki sposób działają że wywołują niekontrolowany wzrost roślin jak na regulatory zrostu przystało i widocznie to prawda xD
inne ujęcie bo przy pryskaniu z góry i pewnej odległości a drugie niemal z poziomu pola . kwestia perspektywy.

Perspektywa okey ja rozumie ale ta druga ma już liście właściwe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Dnia 14.05.2019 o 15:56, NowyRolnik2 napisał:

 

Screenshot_20190514-155112.jpg

Screenshot_20190514-155159.jpg

Kasa na koncie bez większych problemów ☺pozdrawiam oczekujących na kase od beans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Napisano (edytowany)
Dnia 18.05.2019 o 17:39, DTaras napisał:

Zgadnij, kto to jeszcze wypróbuje 😁

Daniel wypróbuje, nie kto inny. 

Dnia 18.05.2019 o 19:06, szot napisał:

Fasola na tym zdjęciu jest dużo większa od tej na poprzednim ,czy mi sie tylko wydaje ? nie Pomyliłeś pól:o

Szociku to ta sama. Tomek ma rację - "perspektywa"! 

Nie mam drugiej w takiej fazie. Ta druga u rodziców dopiero wschodzi. Prawie jej nie widać na zdjęciu. 

Za to tutaj zero chwastu, zero!! 

Jednak orka wiosną to tragedia, raj dla chwastów jednorocznych.

A tutaj 1 marca poszedł agregat, po deszczu w kwietniu wzeszło milion komos i kilka innych gatunków i znowu agregat i czysto. Prawidłowa agrotechnika wnioskuje i sam się chwalę przed lustrem. 

 

Tomku już T2 zrobiłeś na flagę? Ja planowałem w następnym tygodniu ale nalot samic skrzypionki zauważyłem i wstrzymałem się do wyklucia larw. Zrobię T2 z insektycydem bo tak musiałbym jechać 6 km drugi raz.  

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113
Napisano (edytowany)

To było T póltora bo pierwszy fungicyd w tej pszenicy. ona po dwukrotnej fasoli i mimo poszukiwań do tej pory chorób tam nie znalazłem a to wczoraj to bardziej profilaktyka i porządki w szafce chemizacyjnej bo tebukonazol ub roczny ale prochloraz to nie wiem bo data wyblakła, ale spoko, przetestowany na szwagra pszenicy i miesiąc już a rośnie tamta i zdrowa.
wlaśnie zapomniałem dursbana dolać co z zapraw fasolowych został i dopiero teraz sobie zdałem sprawę że nadal stoi pod betoniarką ... gdyby byl w szafce to może rzucił by mi się w oczy a tak pewnie trzeba będzie jeszcze raz jak to obrzydlistwo się rozlazie po liściach.
tyle że ja kilometra do pola nie mam i po równiutkiej lokalnej szosie to tylko pszenicy tłuc szkoda ale jakiego florovita się przy okazji czy innego czego z odżywek...

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Tomek bałaganiarz? Pod betoniarką butelka? No nie wierzę. Będzie za rok pod ręką do zaprawy ;)

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

Moje poletko tak samo uprawione. Różnica jest taka, że pierwszy raz herbicydy na nim są stosowane. Wcześniej łączka, sad, gryka, nostrzyk... She's comming😁😁😁😁😁 https://photos.app.goo.gl/GuRmEaTJnwYAbjLA8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Parę dni temu spadło na 2,2 netto. Nie wiem czy coś się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj