Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
waldii1    122

Trzeba wysłać z potwierdzeniem wezwanie do zapłaty z terminem np 7dni po tym czasie wysyłamy ostateczne wezwanie do zapłaty też za potwierdzeniem na kolejne 7dni i dopiero idziemy do sądu, sąd wyznacza komornika który wyegzekwuje Twoje pieniądze.

Ale jeśli jesteś RR to z reguły pierwsze wezwanie przynosi efekty.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerz    1

sytuacja wygląda tak, że z 11 tys na fakturze 4,5 udało mi się odzyskać. Teraz pytanie co z tym zrobić?

ile kosztuje taka akcja w sądzie?  bo nie wiem czy to ma sens

Edytowano przez rerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Po wiec czy jesteś sam , czy są jeszcze inni rolnicy , poszkodowani , letko  to nie będzie odzyskać , jeśli nie będzie z jego strony dobrej woli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dopóki nie wyślesz 2 wezwań do zapłaty które  on odbierze to nic nie wyciągniesz. Bo w sądzie powie że odda jak tylko będzie miał i tylko koszty poniesiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerz    1
2 godziny temu, waldii1 napisał:

Dopóki nie wyślesz 2 wezwań do zapłaty które  on odbierze to nic nie wyciągniesz. Bo w sądzie powie że odda jak tylko będzie miał i tylko koszty poniesiesz.

a jak nie będzie odbierał? jaki mam wpływ na to czy odbierze list?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Zapraszam do Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Zespół dw. z Przestępczością Gospodarczą. Więcej na priv. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

No to teraz Ci się Ravoj skrzynka priv na af szybko zapełni. :D 

A pro pos to wezwanie do zapłaty drogą elektroniczną (mailową) może być uznane przez sąd za skuteczne jeśli zostanie odebrane jeśli nie możliwe doręczenie pisemnego wezwania.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka    12

List można wysłać polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i wtedy ma dowód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19
Dnia 20.02.2019 o 12:15, dysydent napisał:

Znaczy - finansowane z funduszy promocyjnych różnych firm utrzymujących się z obsługi rolnictwa.
Nie chce mi się sprawdzać czy rzeczywiście Advanced Micro Devices ma cokolwiek wspólnego z tym ogłoszeniem bo to by takie trochę donosicielstwo bylo gdyby jednak nie miało :) 

Czlowieku to nie ma nic wspólnego z tym AMD o którym myślisz. W Chinach nie ma czegoś takiego jak patent, logo czy marka. W tym temacie panuje wolna amerykanka i jest na to przyzwolenie państwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

O ile to jest temat o fasoli to właśnie jest potrzebna pomoc firm dysponujących technologiami przetwarzania obrazów w automatyzacji sortowania maszynowego i AMD doskonale wpisuje się tutaj jako potencjalny sprzymierzeniec i to z najwyższej półki technologicznej a z Chinami ma nieco wspólnego 
https://www.dobreprogramy.pl/Chinskie-klony-procesorow-AMD-juz-na-rynku-tak-udalo-sie-ominac-monopol-Intela,News,89208.html
stąd mój nie do końca pewny sceptycyzm.
Na tym poziomie technologii zwykła "wolna amerykanka" patentowa na nic się zda bo bez dokumentacji nie jest tak łatwo zrozumieć i skopiować procesor złożony z dziesiątek miliardów tranzystorów w litografii kilkunastu nanometrów a wszystko zamknięte w krysztale i nierozbieralne bez zniszczenia struktury. Taniej jest uczciwie kupić dokumentację niż ją samodzielnie łamać o ile w ogóle to możliwe.
Robotyka wymaga rozwoju technologii ale też rynku zbytu a Chińczycy potrafią zrobić coś na tyle tanio aby większą część populacji było na to stać i pewnie dla tego zdominowali już rynek światowy i w tej dziedzinie bo dzięki produktom wyprodukowanym w Chinach mamy tak powszechny i tani internet i może to właśnie liberalizm patentowy wiele im w tym pomógł a pośrednio i użytkownikom takim jak i my na tym forum. 
Ja tylko obawiam się że nazwa tej firmy została nadużyta do promocji całkiem innych rzeczy z informatyką niezwiązanych ale tego nie wiem i tutaj zakończę.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1
14 godzin temu, rerz napisał:

sytuacja wygląda tak, że z 11 tys na fakturze 4,5 udało mi się odzyskać. Teraz pytanie co z tym zrobić?

ile kosztuje taka akcja w sądzie?  bo nie wiem czy to ma sens

Witam, jeżeli potrzebujesz pomocy w sądowym dochodzeniu zapłaty wierzytelności to pisz na priv. Doradzę najkorzystniejsze rozwiązanie i kwestie finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Posiadam w sprzedaży zgrabiarki do fasoli 4 i 5 gwiazdowe zawieszane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

He a jaka ma być w poniedziałek 2,8 konto a dokładnie to 2,79 tyle wynika z faktóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 minutę temu, rolnik9518 napisał:

Zna ktos cene czerwonej ?

 w sobote ,handlarz z Białopola ,mówil ,ze ponad 5 płacą,dokładnie nie powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
2 minuty temu, rolnik9518 napisał:

Czyli cena póki co nie spada nie wiadomo czy trzymac czy sprzedawać

zalezy jakie ilości masz,jak mało,to mało stracisz,jak duzo ,to duzo. Podejrzewam ,ze cena jeszcze sie utrzyma do wiosny,zeby rolników zachecić do zasiania jak najwięcej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
5 minut temu, 85Tomekkk napisał:

zalezy jakie ilości masz,jak mało,to mało stracisz,jak duzo ,to duzo. Podejrzewam ,ze cena jeszcze sie utrzyma do wiosny,zeby rolników zachecić do zasiania jak najwięcej

 

Jest czym zachęcać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 minutę temu, damin1 napisał:

Jest czym zachęcać :)

Jaś,cena nie jest zachęcająca 2,80,a z kim sie nie zgadac,to kazdy sieje jasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

Ja trzymam nieco czerwonej bo pozamawiali na nasiona a i przyznam że mi się nie chce (nie chciało w zimno i chlapy) kilkuset kilowej nadwyżki ponad te zamówienia wozić ale nie patrzę już na cenę i do połowy marca powymiatam. W jesieni po 4,5 sprzedawałem a sporo po 4,0 nie przebranej a cena za brutto (znaczy z odpadami których w tym roku u mnie ok 5%). Nie żałuję mimo iż wzrosła cena bo nie liczyłem na więcej niż 4,0 gdy siałem :) 
Był rok kilka lat temu gdy popyt na nasiona wywindował ceny jaśka do szóstki od połowy kwietnia do początków maja i może być podobnie z czerwoną w tym roku, Może ale nie musi bo nie wszyscy ją chcą siać ... porady siewne jeszcze nie pora  a sprzedawać czy nie? no to do ilu może podrożeć? 
Na drugiej półkuli żniwa fasolowe już niedługo a kto tam wie ile tej czerwonej nasiali i jak to wpłynie na nasz rynek?
Ja wiem jedno - jaśka olewam i leży też poniżej tony nawet nie wiem czy się nim zajmę w tym roku ale wiem że czerwona powymiatam i to szybko a nawet już zacząłem bo cieplej się zrobiło. Nie wiem jaka będzie dalej cena ale ta mi odpowiada że zapasów dwuletnich robić  tej akurat nie zamierzam w tym roku, więcej powiem bo dwuletnią to w tym roku (jesienią 2018-ego) dopiero sprzedałem po te 4,5 a nie 3,7 jak rok temu była.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

Witam czy ktoś z obecnych na forum ma problemy z odzyskaniem pieniędzy za fasole od firmy Beans Polska właściciel pan C.U mnie była cena 3.10 na 30 dni termin do zapłaty minął tydzień temu a właściwie twierdzi że ta cena to jest na termin płatności 60 dni i ta sama śpiewka od kilku dni pomimo że na fakturze pisze jasno że termin do dni 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
7 godzin temu, BADYL16 napisał:

Witam czy ktoś z obecnych na forum ma problemy z odzyskaniem pieniędzy za fasole od firmy Beans Polska właściciel pan C.U mnie była cena 3.10 na 30 dni termin do zapłaty minął tydzień temu a właściwie twierdzi że ta cena to jest na termin płatności 60 dni i ta sama śpiewka od kilku dni pomimo że na fakturze pisze jasno że termin do dni 30

Daje 3.10 na 60dni. Nie rozumiem w czym problem. Jak się dogadałeś przed zabraniem towaru?? Nie sugeruj się tym co pisze na papierku. Tak jak uzgodniliście tak płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj