Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
dysydent    3126

Pora siewów i pryskania dużo tutaj pisywałem. Do roboty. Komputery poczekają na lepszą okazję. Kończę z kartoflami i już przesiadywanie przed laptopem się kończy w przerwach między jednym klientem a drugim. Na czas jakiś znikam z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

To w sumie zwykle tańsze adiuwanty na olejach też się sprawdza zamiast tych typowych doglebowych?

Ten Atpolan Soil Maxx wydaje się być wart wypróbowania  i testowania. Cena też ok. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

To w sumie zwykle tańsze adiuwanty na olejach też się sprawdza zamiast tych typowych doglebowych?

Ten Atpolan Soil Maxx wydaje się być wart wypróbowania  i testowania. Cena też ok. 

 

Mimo iż ma ten wpis znamiona reklamy jest dla nas cenny - rozszerza wiedzę, czego szukać? Dzięki. Forum pracuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

co nie zmienia faktu, że mam zamiar jutro siać, gdyż warunki wspaniałe, ziemia miękka, po agregacie będzie pulchna, bez grud, to dalej nie wiem jaki środek wypróbować, gdyż nie ma tego cholernego środka nigdzie w sklepie w okolicy. 


edit : będzie 

GROUNDED 1L

 

znalazłem i będę testował zalecane dawki 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Na końcu jest D, nie T. Ogólnie dobry, jest jeszcze adsol i różnicy nie zauważyłem. Ale daje go ok 0.8 - 1 litra na ha, bo też używam wieloraka i środki działają lepiej niż bez adiuwantu. To tak z własnych obserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Zaprawialem dziś, Nitragina nie nadaje się do zaprawiania na mokro. Kasa stracona. Rozsypie ją na polu z saletrzaliem. Molibden cacy. Wody do saroxu broń Boże nie dawajcie. Oto efekt

post-186700-0-46910700-1493397117_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Łupina pobita czy co? Punktowym nieciekawie coś takiego, część połówkami zasiać się może. Ziarno przed zaprawieniem mocno suche było, prawda?..

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A dlaczego nitragina nie nadaje się do zaprawiania na mokro? Trzeba zaprawić od grzyba, poczekać z dzień żeby ziarno wyschło i dopiero nitraginą trzasnąć, najlepiej bezpośrednio przed siewem. Napisz na pw gdzie i za ile kupiłeś ten grounded.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ty tą fasole chyba topiłeś a nie zaprawiałeś :D jak chcesz to posiać..? może być problem.. w mojej okolicy dostali wszyscy sra...zki z siewem fasoli... ja jak wszystko będzie ok to za tydzień na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Popierdoliło mi się zaprawianie fasoli z pszenicą, bo na jesień pszenice też saroxem zaprawialem. Dałem wody jak na etykiecie i betoniarka zrobiła swoje. Skórka zaczęła złazić dopiero w worku. 100kg tak popsułem. Ale błąd naprawiłem, reszta jest ok. Czyli dla sprostowania i wszelkiego wyjaśnienia: 400 ml saroxu, 100ml pyrinexu i 300ml molibdenu 3% na 100kg fasoli to miodzio, idealnie każde ziarno zaprawione,
Woda be
A Grounded kosztuje 67 zł i znalazłem go w sklepie Agroters. Tylko żeby w pryskaniu zachować trzeźwość umysłu i będzie dobrze.
A Nitragina to ziemia, nie rozpuszcza się w wodzie i boję się że ziarno będzie zbyt chropowate. A drugi raz przed siewem nie będę zaprawiał, nie mam czasu. Wymieszam ją z saletrzakiem i rozsypie na polu i przerobie.
Popierdoliło mi się zaprawianie że ho ho

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To jakoś dużo tej wody dałeś do tego saroxu. Nitraginę możesz namoczyć w wodzie i później odsączyć tą ziemie i tym zaprawić. Nawet w instrukcji jest napisane żeby nie mieszać z zaprawami tylko zaprawić po całkowitym wyschnięciu. Rozsiewaczem tego idealnie nie rozsiejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Rada dobra, tylko on ma już uczulenie na lanie wody w fasolę,. Czas raczej będzie bo deszcz obiecują do niedzieli. I tak jak rok temu. Kto zasiał już, ciepło mokro, szybko powschodzi, może być że za szybko. Ta wiosna jakby zimniejsza i taki jeden przymrozek jak rok temu wystarczy o jeden stopień niżej niż rok temu. "Taki mamy klimat" nawet muchy to wiedzą. Spokojnie. Przełom kwietnia/maja to początek siewów fasoli dopiero - jaśki aby do 10 -ego, w ub r z 11 lub 12 maja dała 2800kg jedynki z 0,8ha (najlepiej ze wszystkich) fakt, że na modelowym stanowisku.

 

Oj nie, poczytałem to pole siane było 9-ego maja, 11-ego zacząłem siać czerwoną.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja to już bym chyba wolał tą nitraginę rozrobić w opryskiwacz i wieczorem opryskać i jeszcze w nocy przerobić jak nie dam rady zaprawić to tak zrobię tylko opryskiwacz trzeba porządnie opłukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Wiem że rozsiewaczem to pic na wodę, może do granulki nawozu coś się przyklei i poleci gdzieś tam sobie. Lepiej tak jak mam wyrzucić. Oprysk też byłby dobry ale trzeba ją dobrze przefiltrować bo tam jest jakiś piasek, ziemia. Nigdy wcześniej tego nie widziałem. Ciekawe doświadczenie.
A co do wody, to za dużo jej będzie, sam sarox jest rzadki plus 100ml pyrinexu i 200 molibdenu to i tak na 100KG fasoli wychodzi ponad 0,7litra cieczy. A ja głupi wylałem 1,3 litra na 50kg fasoli na początku. Rutyna, zero myślenia, brak doświadczenia, jednak rok to długo i bez zapisywania d*pa.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

...a nie mówiłem - uczulenie! :)

Nie wiem, nigdy nitraginy nie stosowałem bo przed fasolą moje pola widziały bobik lub groch.

O. A raz nawet soję (bez nowych odmian do niej nie wrócę).

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak się zastanawiam jakby na siewniku założyć opryskiwacz z 6 dyszami i podczas siewu pryskać w ilości powiedzmy 50l/ha rozrobioną nitraginą. W sumie to wystarczy żeby tylko kapało jak w centralnym smarowaniu w prasie. Tylko dysza musi być założona w redlicy.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Po co te kombinacje, ja zaprawiam zaprawiarka do zboża, i normalnie leje zaprawę tam gdzie leje, a rozcienczona nitragina tylko oczywiście wcześniej porządnie wstrzasnieta bańka, wlewam do miarki załóżmy pół litra, otwieram zaprawiarke i wlewam takim cienkim strumieniem i jest ok, ładnie się przykleja.. Podejrzewam że podobnie w betoniarce można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Zaprawilem Nitraginą dziś rano o 5:00, pole wyrobiłem jak ideał. Wszystko zaprawione zgodnie z etykietą, dałem pół litra wody na saszetke Nitragina, fasola wyszła jak umorusana w ziemi he he. Przyjechał majster, nie powiem fajny gość, ale siewnik stary. Powiedział uuuu zaprawione, nie pójdzie. Przejechał dookoła raz o okazało się się, że nie idzie, zawiesza się, bo jednak nasiona chropowate. Przerwał odjechał, dałem na flaszkę, bo porządny gość. Pojechałem do drugiego co ma nowy siewnik z kompem. Mówi panie, ziemia sucha musi być, bo talerze kroją i nie zakrywa, ziarno najlepiej bez zaprawy, albo zaprawione ino ino, żeby kolor był, dałem spokój, dzwonię do trzeciego - mówi jak zaprawione nie sieje, zawiesza się. Szlak mnie trafił, więc pojechałem do znajomego, co mi siał w zeszłym roku (film z siana w tym temacie wrzucony w dniu 2 lub 4 maja 2016) Powiedział ja im pokaże jak się sieje, co nie pójdzie, jak nie pójdzie. Tyczkowa zaprawiania poszła to zwykły jaś nie pójdzie. Będzie w poniedziałek, siejemy od rana. Musi tylko 16 km narzucić, ale na paliwo i czas mu zapłacę bo gość warty. Poniżej jego sprzęt, tylko pozazdrościć i gratulować, kunsgilde z 2013 roku, odrobił się w dwa sezony, a chłopak bierze tylko 130zl l/ha
Siew idealnie punktowy, jednakową głębokośc i najważniejsze, usypuje stożek na rządku a ten co mi próbował siać robił dołek na 2 cm, tylko pryskać i czekać na ulewe. Pozdrawiam.

post-186700-0-26650800-1493493220_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To sieje fasole na redlicy do buraka i wózkach buraczanych? Czy zmienia redlice na kukurydziana i wózki na kukurydzę? Mój siewnik praktycznie taki sam tylko na zestawie do kuku i parę lat starszy. Dziś to było za mokro bo sam próbowałem i strasznie się kleiło aż się koła w siewniku blokowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Nie wiem jakie to redlice. Wyglądają za***iscie :) Mówił że kupił dłuższe pod fasole, nie wiedziałem, że pod buraka i qq są inne, nie wiem czym się różnią. Zapytam go, wiem że sial fasole tyczną w odstęp. 1mx0,8m, połtyczke i każde inne wielokwiatowe. Naprawdę siewnik pierwsza klasa, trzeba mi było od razu z nim gadać to już miałbym zasiane. Teraz prognozy mówią że będzie ciepło i bez opadów to fajnie by się popryskało.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To redlice ma do qq. Te do buraków są troszkę za krótkie i siew na 5cm powoduje że niszczy się obudowa tarczy bo idzie w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czy ktoś posiada do sprzedania fasolę igołomską rok po centrali? Jeśli tak to proszę o kontakt. Trzeba mi chociaż 20kg.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)

Niemcy próbują uprawiać soję bez GMO

Kamyczek do eksperymentów herbicydowych w fasoli.

Tifensulfuron - czyżby pierwszy sulfonamid w fasoli?, ja Tomasz niewierny sceptycznie - parę krzaków można, ale jeśli ktoś będzie w kukurydzy używał Harmony Refine - przy okazji. Czemu nie?

Flufenacet ma nie uszkodzić soi? Fasoli może też?

Dimetanamid hamuje u siewek syntezę białek, fasola ma duuuże zapasy, tylko to produkt BASF-a. Oni mają nieraz genialne pomysły, ale liczą jak za ojca.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj