Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
rolnik9518    0

A nie wiesz kolego czy do tego siewnika mozna dorobic tarcze do fasoli drobnej i jasia bo orginaly pewnie strasznie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A nie orientujecie się czy hassia tak samo szybko zużywa uszczelki jak kongskilde? Tzn. wymiana co około 100ha? Mam tu na myśli normalny siew a nie odpadanie nasion od tarczy.

I jak to jest z tym podsiewem? Bo może warto byłoby dać 3/4 nawozu normalnie a symboliczne 50-100kg podać podsiewem aby rośliny na starcie miały ułatwione pobieranie i nie odczułyby tak herbicydów. A może jakieś mikro w ilości 20kg? Tylko które?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Załóż sobie zegar vacum i będziesz widział czy utrzymuje się podciśnienie w układzie. Ogólnie z grubonasienną fasolą jest taki że trzeba starannie do wielkości nasion dobrać średnicę tworów w tarczy. Inaczej powierzchnia przysysana będzie zbyt mała albo otwory zbyt duże i spadek podciśnienia nie pozwoli w ogóle łapać nasion. 

Co do podsiewacza to trenowałem dwa sposoby 100% wieloskładnika rzutowo i 150 kg mocznika na ha w podsiewacz. I drugi nic rzutowo i wieloskładnik w podsiewacz 350 kg na ha. Z tym że rządki są co 38cm i dotyczy to szparagówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A jakieś pozytywne lub negatywne aspekty takiego stosowania nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Było dobrze a miejscami bardzo dobrze. Lepiej niż rzutowo wieloskładnik i azot pod agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Podaj wyniki??? bo po gadaniu takim to pic na wodę. wyrwij sobie jedną roślinę i zobacz jak jest ukorzeniona!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Średnio 17ton/ha przy areale ok 100ha. Myślę że gdyby było więcej wody, albo choć trochę niższe temperatury w czasie kwitnienia mogło być lepiej. Zaznaczam że to szparagówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

po ile dziś płaco za fasole bo ja znalazłem ofertę 2,70 -2,80 na konto daje ktoś drożej 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Dzwoniłem do gościa to mówił ze cena 2,65 zł. I ponoć też z Janowa tyle daje. 

A ten co daje po 2,7-2,8 to może pan Jarek C. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mam pytanko do osób które sieją drobną fasolę jakie macie otwory w tarczach? Bo nie wiem jakie tarcze kupić żeby mi ziarna nie przeciągało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
waldii1    122

Dlaczego nie pasuje? Jak ustawi 45cm między sekcjami i będzie równo jechał to wszystko będzie pasować. A z tego co wiem to ten sprzedający może sprzedać dodatkowe sekcje i robiąc 6sekcji nie ma już najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Wiadomo, że teoretycznie wszystko się da, ale praktycznie nie do końca. Na moich górkach i pochyłościach poprzecznych nie ma szansy, że przejazd będzie za każdym razem idealnie równo do poprzedniego. Chyba, że na GPS ktoś by siał. ;) Poza tym nikt nie wspominał o dokładaniu sekcji, tylko szukał opinii o tych siewnikach- w mojej ocenie konkretnie tych z ogłoszenia egzemplarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

ja w tym roku dam 100 - 150 kg na ha, rozsypie bardzo wcześnie, żeby się rozłożył i chlor odparował. Przemieszam broną aby tylko dało się w pole wjechać. U nas wielu go stosuje 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

też mam zamiar tak zrobić słyszałem wiele dobrych opinie o tym nawozie ponoć  działa nawet w czasie suszy i braku opadów deszczu no ale i też cena dziś kupiłem po 194zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Ale durnoty piszecie, przecież polidap ma w składzie azot i fosfor, więc skąd tam jakieś chlory? Stanowczo pomyliło Ci się z solą potasowa..
A drugi kolega coś źle usłyszał bo na gospodarkę wodna chyba w każdej roślinie główna rolę odgrywa potas, więc tutaj też coś pomylone z solą, a to że działa nawet w susze to dawno się tak nie uśmiałem, jak nie ma w ziemi wody to rośliny mają ograniczenie pobieranie jakichkolwiek składników czy to z ziemi czy z cudownych nawozów..
Ludzie, jak wy gospodarujecie jak podstaw nie znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

kolego ale nawóz ten nie potrzebuje tyle wody co nawozy chlorkowe szybciej działa niż nap. polifoska 6 6-20-30 znajomy stosował w tamtym roku polipad 18-46 i było lepiej niż polifoska

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj