Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
waldii1    122

Witam, potrzebuje danych o uprawie fasoli igołomskiej, uprawy, norma wysiewu na ha oraz czy dobrze będzie ją zasiać siewnikiem zbożowym na zwykłych kółkach wysiewających?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Ja igołomską miałem dwa lata temu co prawda na niewielkim areale bo 45 arów ale co do plonowania wyszło dobrze bo sprzedałem chyba po przebraniu 900 kg ale dużo mi przy przebieraniu odeszło bo była bardzo sucha i przy młóceniu bardzo ją pobiło, przebieranie ręcznie mocno ciężko idzie bo mocno drobna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A ile kolego wysiałeś na te 45 arow? Siałeś zwykłym siewnikiem czy punktowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

siane było punktowym miałem kupione nasienia 50kg z tego zostało mi jakieś 4-5 kg więc średnio około 100kg na ha wyszło dodatkowo bardzo się sypie przy wycinaniu jak strączki wyschnięte do wystarczy mocniej dotknąć krzak a juz się otwierają i wysypują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Nie będzie się sypała a raczej strąki nie będą odpadały bo najbardziej sypie się aura jak będzie się ją wycinało o świcie z rosą lub późnym wieczorem ... a co do siania zwykłym siewnikiem to też można np poznaniakiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mam taki zestaw amazone i w instrukcji jest napisane że można nawet tabela wysiewu jest ale wolałem spytać osób kompetentnych.
A jeśli chodzi o młócenie to jakie powinny być obroty bębna? W kombajnie bez kombinacji mogę ustawić 400rpm chociaż komputer twierdzi że powinno być 600 na fasolę. Jakie obroty ustawiacie tak żeby nie było za dużo pobitej?
A jeszcze czy ktoś z okolic Hrubieszowa ma do sprzedania igołomską o dobrym plonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Witajcie

Zobaczcie co mi przysłali z Plantico 

 

cena - 16 zł za kilogram Eureka!!!

 

Można podziwiać. 


OPAKOWANIE ŁADNE

post-186700-0-78215400-1484549473_thumb.jpg

post-186700-0-80645000-1484549511_thumb.jpg

post-186700-0-41174800-1484549731_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

ravoj: było mówić,sprzedał bym ci ładniejszą i do tego przebieraną po zaledwie 10 zł  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

No tak, ale ja chciałem mieć pewność co sieję, bez zmian związanych z zapylaniem itp. Moja już się pomieszała, jest trochę wąsatki, trochę kontry, Eryki, igołomskiej ziarenko się trafi. Dlatego chciałem mieć coś dobrego,. 

A tu d*pa. Polskie warunki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Nic się na to nie poradzi . Jaki kraj taka eureka :D ...

Edytowano przez miglanc88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel-wod    1

Zależne czy będziesz ją podsypywał pod wycinak bo jak pod opryskiwacz to inny rozstawa a tak to musisz sobie podzielić siewnik między kołami i boki ale to też zależne od rodzaju fasoli

 

Edytowano przez pawel-wod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jaś karłowy prawie  u każdego 2.40 + vat , a powyżej 10t  2.7zł brutto. czerwona od 3.6 do 4 zł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie na jaką szerokość między rzędzi siejecie fasolę Jasia karłowego ?

 

Według mnie najlepiej ok. 0,5m u mnie wszyscy sieją siewnikami punktowymi i rozstaw to 0,45m, jeden ze znajomych ma ustawiony na 0,5m i też sobie chwali. W porównaniu do fasoli sianej kilka lat temu poznaniakiem co 3 czy co 4 lej, czyli w mniejszym rozstawie nawet nie ma porównania jeśli chodzi o plon i w ogóle o pielęgnację (oprysk, pielenie, ścinanie). Napiszę też taką ciekawostkę w zeszłym roku miałem fasolę na 2 kawałkach, to samo nasienie podobny areał (15 arów różnicy), mniejszy kawałek mocno przerzedzony po wschodach przez szkodniki (nie liczyłem dokładnie ale z 10% wypadło) miałem to już likwidować ale zostawiłem i dostała wszystko tak samo jak na drugim kawałku. Po zbiorze okazało się że wyszło z tego kawałka ok. 0,5 tony więcej niż z tego większego, ziarno wyraźnie grubsze. Nie wiem czy to właśnie przez to ale tak mi się wydaje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

Mam takie pytanie bo mam zamiar na wiosnę posiać 2 ha fasoli drobnej (szabeliki ) bo nigdy drobnej nie siałem od x lat sieje tylko jasia i ma kilka pytań jak jest z pryskaniem jej od grzyba 1 raz wystarczy czy trzeb a 2 razy pryskać , co ile najlepiej ją siać co 14 czy 16 cm, i jak jest z jej plonowaniem czyli ile wychodzi mniej więcej z 1 ha. bardzo mnie zainteresowała bo dzisiaj sąsiad sprzedawał ją po 4.3 zł  i sypnęła mu około 2,4 t z ha i daje to około 10tyś z ha a jaś jest teraz po 2.6 zł i wychodzi np( przy plonie 3 t tyle mi wszyło w tym roku z ha po przebraniu) 7.5tyś i wychodzi z tego że drobna się bardziej teraz opłaca i się pytam jak z drobną fasolą jest i z jej uprawą ?  

Edytowano przez kubamako66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

Mam takie pytanie bo mam zamiar na wiosnę posiać 2 ha fasoli drobnej (szabeliki ) bo nigdy drobnej nie siałem od x lat sieje tylko jasia i ma kilka pytań jak jest z pryskaniem jej od grzyba 1 raz wystarczy czy trzeb a 2 razy pryskać , co ile najlepiej ją siać co 14 czy 16 cm, i jak jest z jej plonowaniem czyli ile wychodzi mniej więcej z 1 ha. bardzo mnie zainteresowała bo dzisiaj sąsiad sprzedawał ją po 4.3 zł  i sypnęła mu około 2,4 t z ha i daje to około 10tyś z ha a jaś jest teraz po 2.6 zł i wychodzi np( przy plonie 3 t tyle mi wszyło w tym roku z ha po przebraniu) 7.5tyś i wychodzi z tego że drobna się bardziej teraz opłaca i się pytam jak z drobną fasolą jest i z jej uprawą ?  

ja uprawiałem tak samo jak jasia, w tym roku cena drobnej w porównaniu do jasia jest lepsza a w zeszłym była taka sama.

w tym roku handlarze szukają drobnej a w zeszłym jasia, jesłi chodzi o opłacalność to wszystko zależy od roku,

ja siałem co 14cm plon 2500kg poszła nieprzebierana po 3,7zł  bez nawożenia raz odżywka,stanowisko po burakach cukrowych 

rok wcześniej 1400kg z ha i po 3,20zł przebrana poszła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Hejo 

Wracam do nasion z Plantico - na 10 wykiełkowało wiecie ile?,.....................

 

 

4 !!!!!!!!!!!


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czy ktoś sieje fasole siewnikiem punktowym mechanicznym? Jeśli tak to jakim i jak taki sprzęt się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

sorry, ja nie sieję. Nie wiem jak wygląda mechaniczny. Pneumatyk to podstawa  bo sam się przekonałem jaki siew - taki zbiór. Na siewie się nie oszczędza. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj