Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

Nie ucz mnie kultury jasne? Ja nie zaczelem przypier...a sie!! Szarik zaczal. Znam go dosc dobrze. Ludzie juz wiedza kto to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel-wod    1

Po twych wypowiedziach widać kulturę  . Ale może to zależne od województwa . Może za dużo fasoli jecie  przy czym chcecie być kulturalni i powstrzymujecie pierdy i macie teraz pos rane  pomysły . Lepiej weźcie się za przebieranie fasoli   bo jak cena będzie to po adwokatach będziecie chodzić . :)

 


Po twych wypowiedziach widać kulturę  . Ale może to zależne od województwa . Może za dużo fasoli jecie  przy czym chcecie być kulturalni i powstrzymujecie pierdy i macie teraz pos rane  pomysły . Lepiej weźcie się za przebieranie fasoli   bo jak cena będzie to po adwokatach będziecie chodzić . :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Dobre,

Województwo jest OK. tylko zdarzają się tu jednostki mało sympatyczne.

Edytowano przez misiek30m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

DamianXXL A jakie przeróbki zasotosowales bo mam zamiar kupić Europę i chciał bym wiedzieć co dorobić żeby lepiej młocil :)

 

 

Na pewno trzeba zamontować podbieracz od bizona lub czegoś, druga sprawa to obroty bębna młócącego ok. 200 obr/min, wyrzucenie podajnika kłosowego, montaż podajnika kubełkowego do zbiornika bo łopatkowy brudzi i chyba robi połówki??, wiatr pewnie do regulacji w polu , sita jakieś większe i skrócenie rury wysypowej do połowy (można zamontować w połowie rynienke) bo ślimak mieli ziarno. A no i oczywiście zmiana klepiska na to do kukurydzy (wystarczy wyciac co drugi drut). I to chyba tyle. 

 

 

Wracając do powyższych wypowiedzi to Panowie dajcie sobie spokój, to nie ma sensu takie dogryzanie sobie. Damian pisałem Ci kiedyś , żebyś zignorował szarak-a bo to do niczego nie prowadzi. A ten gość co ma za 3 zł fasole nie chce podać firmy bo po co ma sobie konkurencje robić. Każdy by chciał znać nazwe ale kto na jego miejscu by podał. W sumie pewnie wciska kit bo sprzedał po te 2,6 tylko teraz żałuje i robi burze , że sprzedał po 3zł. Ja w tym roku miałem słaby plon ok, 1-1,5t/ha i sprzedaje do sklepu w mieście po 4zł, i dużo nie zarobie bo więcej niż tone mi nie przyjmą w roku bo aż takiego obrotu nie mają.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

U siebie przerabislismy jeszcze prowadzenie paskow. Dokladalismy kola pasowe zeby paski nie tarly o siebie i doszedl jeden pasek wiecej.
Zbiornik trzeba pomalowac farba jakas akrylowa bo blacha bedzie brudzila ziarno. Na podbieraczu pod slimakiem zrobilismy otwory, cos w podobie do rafy zeby wszystkie smieci drobne wypadaly i nie szly w ziarno. Planujemy jeszcze dolozyc drugi beben zamiast odrzutnika zeby jeszcze lepiej domlacalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Jak dołożysz drugi bęben zamiast odrzutnika to nie zmniejszysz mu obrotów i moim zdaniem to, czego nie wymłóci młocarnia to ten bęben rozbije na połówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie powinno robic polowek. Chodzi o to ze teraz ten odrzutnik wciaga slome. Dajac drugi beben to co pierwszy nie domlocil zrobi to drugi jednoczesnie pociagnie slome. Bierzemy za i przeciw. Wszystko do dogrania pod wzgledem obrotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Przyjedz i sobie obejrzysz co i jak... europa nie jest skomplikowana do przerobki. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Damian jak wyregulujesz obroty na odrzutniku, skoro koło pasowe ma chyba z metr średnicy? Założysz 1,5 metrowe? Też mam ten kombajn i to, co mówisz jest moim zdaniem nie do zrobienia. Oczywiście, jak odrzutnik będzie chodził na pełnym ogniu to może nie robić połówek choćby dlatego, że w tym miejscu zawartość ziaren w stosunku do słomy jest o wiele mniejsza niż na młocarni. Może tak, może nie, trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Da sie zrobic tylko troche przerobek jest. Moim zdaniem powinno zdac egzamin. Zamiast blach, beden. Pierwszy robi najwiecej roboty tj mloci a jak bedzie drugi to tylko domloci to co pierwszy przepusci. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

kiedy najlepiej dać polifoske 6 pod fasole czerwoną. Na pole był na jesieni dawany obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3455

Daj jak najwcześniej bo polifoska niestety zawiera potas w formie soli potasowej więc im wcześniej tym więcej chloru odparuje bez straty składników oprócz tych 6 % azotu . Dlatego jeśli ktoś decyduje się na potas w former soli a nie siarczanu pod fasolę to zazwyczaj już na jesieni podaje sól potasową . Z doświadczenia wiem że sól podana na wiosnę więcej szkodzi niż pomaga w fasoli , efekty są takie że nie dość że jest mniej plonu to i więcej zbutwiałej . Jeśli nie planujesz kolego dać dawki powyżej 150 kg polifoski 6  na hektar to myślę że nie będzie źle ale staraj się jak najwcześniej jeśli  natomiast ma to być dawka do 100 kg  to nie będzie widocznych skutków ubocznych nawet 2 tygodnie przed siewem . Oczywiści wszystko zderza się  z pogodą , całą agrotechniką , jakością gleby ale fasola wybitnie nie lubi chloru i na to należy zwracać uwagę nawet przy innych składnikach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

planuje dać 200 kg polifoski 6 a resztę uzupełnić fosforanem amonu i siarcznem potasu. Z analizy gleby wyszło że norma dla chlorków <100 a u mnie wyszło <37  więc chyba tragedii nie powinno być. zasolenie norma<1 a u mnie 0,4. Mam mało w glebie fosforu i potasu za to wysoko magnezu i wapnia, dodam że ph w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

Cena fasoli nadal kiepska sąsiad dzisiaj sprzedawał po 2,57 na konto a na rękę 2,4  :(   może po świętach coś podskoczy do góry  -_-  mowa o jasiu karłowym.a handlarz z Mircza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel-wod    1

Witam czy ktoś przerabiał kosiarkę czeską 4 bębnową 165cm do fasoli igołomskiej , posiadam taka nie używaną już z 5 lat pracowała przy c330 ale ciężko więęc poszła na bok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

to zależy bo ponoć czerwona kwitnie na czerwono to się jej tak nie czepiają, bardziej podobają się im białe kwiatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

W zeszłym roku miałem czerwoną na takim polu co blisko było duże skupisko drzew i tam było kilka saren to przy uwarzyłem ,że często przesiadywały w mojej fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj