Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Tomek12    42

sieje buraki cukrowe otoczkowane, pastewne nie otoczkowane, kukurydze, fasolę jaś, fasolę czerwoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

A czy po dorobieniu odpowiednich tarcz mozna by nim siac punktowo rzepak czy nie bardzo sie nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

Tak przy odpowiednich tarczach ludzie sieja nimi rzepak u mnie taki dalszy sąsiad sieje rzepak takim siewnikiem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

no kola trzeba wyrzucić na brzegi bo jak są w srpdku to nawet 45 jest problem ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Łaszczów cena z dziś 2,4-2.6

Łykoszyn 2,7

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

dzisiaj podzwoniłem trochę po nielokalnych firmach, to wszyscy zasypani fasolą... znalazłem przetwórnie, też zasypani, o cenie babka nic nie chciała powiedzieć dopóki nie wyślę próbki fasoli 0,5kg-1kg.. ciekawe to może być.. z drugiej strony myślę, że dziady powinny podnieść cenę po waluty poszalały ostatnio, więc to ich powinno do tego zmusić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No czekaj ze dadza lepsza cene. Fasoli jest w ch.... i jeszcze troche i nie wychyla sie z cena. Moze gdyby sniegu dowalilo i zawialo drogi to moze by podniesli. U mnie nikt wiecej sie nie wychyla jak 2.6 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Przecież ty miałeś zacząć kupować a widzę że tylko ciągle dzwonisz i wypytujesz po ile dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Szarak gon sie!!! :D jakos ku...a do ciebie nie dzwonie la**sie. I skoncz pier....c bo robisz sie nudny tutaj. Dobrze bylo jak ciebie nie bylo

 

Przestań wyzwać i robić bałagan na forum swoim zachowaniem. Dostajesz dzisiaj upomnienie w postaci ostrzeżenia, następnym razem skończy się BANEM ! - Moorgi

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Moorgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

I znów mało co się nie pogryzą ha ha. Nawet nie wiecie panowie jak ja cenię sobie uprawę fasoli. Tyle przy tym śmiechu...ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Sam zaczyna. Ja go nie zaczepiam a on cos szuka. Tylko po ki ch....
W d.... go mam. Leje na takich la*****. Ja wiem kto to. Jak zechce to mu renome zrobie w okolicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel-wod    1

chyba zadużo fasoli pojedliście i powstrzymujecie pierdy , dlatego macie tak posr ane pomysły , za przebieranie i sprzedaż się weźcie a nie psioczycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

oglądałem dzisiaj Kombajn MF240, użytkuje ktoś takiego do fasoli? z tego co widzę to napęd młócarni ma na łańcuszku, także łatwo będzie zmienić obroty, dodatkowo ma rzadkie klepisko, to powinno obejść się bez wycinania prętów, może ktoś napisać jaki powinien być optymalny otwór tych prętów na klepisku? jeszcze co by sprawdzić w nim? Cena 16tyś też wydaje się być ok.

ps. które kombajny john deere mają napęd młócarni na łańcuszek?

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Niektóre fergusony 187, 186, 206 maja dwa biegi napędu młocarni po przełączeniu, na wolnych obrotach silnika młocarnia ma 200 obr/min jest to optymalna prędkość , wystarczy tylko zmienic koła pasowe napędu wialni i wytrzęsaczy nic więcej nie trzeba przerabiać maszyna gotowa do młócenia fasoli.Sprawdź czy masz coś takiego w swoim MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Wszystkie MF z końcówką 7 np. 187 , 207,307,487,506,507 mają przekładnie , przesuwasz dzwignie na przekładni i juz masz mniejsze obroty. Napęd maszyny idzie od koła pasowego bębna młócącego, wystarczy zmienić jedno koło bo ono jest od wytrząsaczy,wiatru,podajnika itd. Kup sobie lepiej jakiegoś claasa europe lub coś podobnego, kolega Damian ma takiego i ładnie to chodzi.

Po co wydawać 16 tys jak można kupić za 4 tyś i tą samą robote zrobi, silnik perkinsa 4 ten sam.

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

chciałem coś nowszego aby pszenicę jeszcze kosić, ale jeszcze nie zdecydowane. A w Clasie europa dużo trzeba przerabiać ? I jeszcze marzy mi się JD serii 1032, 1042 ale to drogie są i nie wiem jak z przeróbką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

jak masz nie daleko to przyjedz zobaczysz sobie europe do fasoli.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

OK, jak podejmę decyzję to napewno skorzystam z zaproszenia, bo powoli widzę że to będzie najlepsze wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Europa latwa do przerobienia. Na omlot przyjedz zobaczysz jak pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolpilu    0

Witam!

Pisze ponownie bo nie rozwiazałem problemu z silnikiem. Interesuje mnie plansza do columbusa zebym mógł zamontowac silnik od VW GOLFA bo miałem silnik od garbusa.Wie ktos moze cos na ten temat,kto taka posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj