Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
skywalker89    832

tylko, że to 4 rzędowy dedykowany pod kukurydzę pewnie, czy się opłaci przerabiać, czy na 6, czy zwężać i siać po 4? trochę wątpie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

No a jaki inny?

Tarcze przed siewnikiem to sa wysiewajace o ile sie nie myle

 

Wysiewające to na pewno ale co? Udzieliłeś koledze wyjaśnień na miarę złota. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Yyy ze jak? Na reke 2.80???? Czyzby pan O.
Tego skupu z drugiego linku tez niebylbym taki pewny...

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1280

że w ogóle on jeszcze skupuje ten niby beanspols??? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie polecam tego pana O z Sahrynia mówił ze kasa za
7 dni a kasę dostałem po 20 dniach wiecej grochu nie sprzedam temu człowiekowi

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Jeśli zapłacił ci najwyższą cenę to powinieneś wychwalać go pod niebiosa a nie ganić.Reszta nawet po 20 dniach nie daje 2.80 .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mi dwa lata temu dal po 4.00 gdzie inni po 3.60 placili. Co prawda mialo byc wyplacone do 14dni ale bylo do przywidzenia ze wyplaci do 30 dni skoro dal 4zl. Nie mialem problemow. Raz tylko dzwonilem z pytaniem dlaczego spoznia sie przelew i za pare dni juz byl za 4.5t towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego to są moje sugestie ze ten człowiek mówi a robi inaczej jeśli ktoś chce sprzedać szybko groch to napewno u niego nie dostanie w ciągu 7 dni a ty kolego
pepik 190 czytaj ze zrozumieniem sprzedawał 23dni temu

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

tylko, że to 4 rzędowy dedykowany pod kukurydzę pewnie, czy się opłaci przerabiać, czy na 6, czy zwężać i siać po 4? trochę wątpie..

Dlaczego do fasoli polecacie tylko 6 rzedowe? ze względu na wycinarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

U mnie mimo , że pierwszy raz sialem fasole to plon wyszedl koło 2t/ha lecz strasznie dużo odpadów ,młóciłem swoim kombajnem który zrobiłem, można młócić nawet wilgotne, zero połówek tylko brudne ziarno to tak z 1/4 tego co namłóciłem.. Udalo mi się sprzedać fasole po 4 zł, (nie u handlarza) i już na drugi rok chyba  nie sieje bo sie przejechalem na tym.. ile to przebierania, młynkowania  martw sie tu o pogode.. chyba każdy to zna. Nawet przy tej cenie ciężko jest wyjsc na +  aczkolwiek nie wiem czy nawet na 0 jestem, nawet jesli jestem cos na + to zadna cena nie skompensuje moich nerwów i cierpliwości. 

A no i współczuję wam tej mordęgi z handlarzami, pewnie niektórzy nastawili się tylko na produkcję fasoli a tutaj cena poszła w dół.. małe gospodarstwa są chyba bliskie  kryzysu , jeśli mają dobre ziemie to lepiej wyjdą na pszenicy. Przy tej cenie opłaca się chyba tym co mają areał. Wszędzie piszę "chyba" bo takie jest moje zdanie i opinia więc nie krytykować.

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Cenę zj***li handlarze bo każdy szuka klienta i oferuje tańszy towar, co roku ich więcej i co roku inna bajka, a to z Ukrainy idzie towar a to ch.. wie z kąd. Swuj udział mają też pseudo gospodarze 65+ którzy pier**lili handlarzom, że jak cena będzie 2,5zł to i tak sie opłaci sami chociarz mają renty to brak im na ropę do zasmarkanego ursusa c360 taka jest prawda. Widać już teraz że większość rolników wypięła sie na fasolę i posiali rzepak i pszenicę , siali nawet w błocie bo nie ma sensu sie pieprzyć latem z fasolą po cenie 2,6zł i jeszcze ta loteria jaka będzie pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wątpię aby tak ograniczali zasiewy fasoli ja zwiększam dwukrotnie  a cena jest od 2,40 do 2,80 zależę  komu się sprzedaje na targu najtaniej a z tym to wina cwaniaków  co nabrali kasę z unie z  sapardu  i inny programów  nie mają na paliwo bo raty trzeba spłacać w bankach i oni upychali fasole nawet po 2zł  i to oni płaczą .

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Też mi się nie chce wierzyć w to , że fasoli będzie mniej. choć ja sieję tylko 5,5ha. Napewno za rok półtyczka będzie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w tym roku 5h a za rok 10h a cena na pewno  będzie nawet w tym roku 3zł osiągnie  już można po 2,80 zł na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Już nie jeden tak główkował i posiał 10h później przyszła susza i zebrał 400kg z hektara, albo deszcz i dalej odpadu 50% a cena jest jaka jest, ale każdy ma swój rozum ja widzę że dużo ludzi zrezygnowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

W tym roku raczej z suszą problemow nie będzie. Fasola lubi jak jej deszcz popaduje w trakcie kwitnienia. Wtedy bankowo 3 z przodu będzie. Jedno jest pewne ja będę siać po 10 maja i nigdy wiecej w kwietniu nie posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Chłopie z tą 3 z przodu to poleciałeś :D U Ciebie się może i uda jak masz dobrą ziemię, u mnie raczej nie (kapryśne gliny), u innych na pewno nie (borowina). Tak, że u każdego kalkulacja opłacalności inaczej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Akurat wiem co mówię ja mam glinę i piach z gliną też!! znajomy ma borowinę i trochę piachu i dopiero sieje 3 lata fasolę i nigdy nie miał mniej jak 3 tony, ale on sieje po 15 maja , a w tym roku siał 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Wszyscy maja 3 tony MORDĄ :lol:  ci co posiali później w tym roku to narzekali że nie ma strąków to i jaki plon mógł być , jeszcze gorzej wyszli ci co posiali 15 kwietnia i wcześniej w okolicach Telatyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj