Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Zenonim    223

To jak tak już liczysz to masz rzepak 4 x 1500 = 6000 i bez roboty jak z tą fasolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

zgadza sie rzepak też sieje, tylko raz na 4 lata (czasem 3 ale tego unikam, bo juz wszyscy dookoła mają kiłę), i trzeba jakieś zmianowanie wprowadzić. Z chęcią bym buraki siał ale nie mam limitu, ponoć od przyszłego roku mają być zniesione ale zobaczy się. A tak z ciekawości to czy takim siewnikiem buraki też zasieje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

zasieje tylko tarcze inne. co do buraków to raczej kto nie będzie miał limitu to nie zasieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

U mnie czerwoną -10gr.Co do innych upraw to u mnie kukurydzę z pola o wilgotności 30% po 300zł netto zabierali a chwalili się że minimum 16ton mieli z hektara.Co do upraw fasoli to nie widzę tego w jasnych barwach przynajmniej u mnie bo już prawie wszyscy w sprzęt do koszenia i młocki się uzbroili to tak na raz nie przestaną siać.W jednym z zakładów są zapisy na kosiarki do koszenia fasoli na dwa lata do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

U mnie czerwoną -10gr.Co do innych upraw to u mnie kukurydzę z pola o wilgotności 30% po 300zł netto zabierali a chwalili się że minimum 16ton mieli z hektara.Co do upraw fasoli to nie widzę tego w jasnych barwach przynajmniej u mnie bo już prawie wszyscy w sprzęt do koszenia i młocki się uzbroili to tak na raz nie przestaną siać.W jednym z zakładów są zapisy na kosiarki do koszenia fasoli na dwa lata do przodu.

 

HA HA, DOBRE 2 lata do przodu, ciekawe kto taką scieme wali, firma R.... z zamościa? ile chcesz i jakich ścinarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

zasieje tylko tarcze inne. co do buraków to raczej kto nie będzie miał limitu to nie zasieje. 

 

Mój znajomy od kąt gospodarzy nie siał buraka,a już się zapisał na następny rok na 5ha. A nie daleko mnie duże gospodarstwo wraca do uprawy buraka i sieją 150ha. Pewnie przez takich to cena na burak spadnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

teraz takie czasy ze z matką rosją się pokłucili i wszystkiego za dużo, co by nie produkował. Ostatnio przechodziłem koło punktu skupu ziół i było podane że skupują liscie pokrzywy po 6 zł, ciekawe jak z uprawą tego zioła i ile tego można zebrać?


Mój znajomy od kąt gospodarzy nie siał buraka,a już się zapisał na następny rok na 5ha. A nie daleko mnie duże gospodarstwo wraca do uprawy buraka i sieją 150ha. Pewnie przez takich to cena na burak spadnie :(

 

tu w temacie buraka podawali, jak dobrze pametam, że proponują coś około 23 euro za tonę na przyszły rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak mogą siać oczywiście tylko komu się opłaca burak pozalimitowy za 90zł? chyba , że mają limit i x lat nie sieli więc mogą wrócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

wszystko ok tylko rozmawiałem z inspektorem i inaczej to ma wyglądać. nowi nie brani pod uwagę chyba ,że będą potrzebować więcej buraka. a do tego siałeś 2 ha , będziesz chciał posiać 4 ha nie będzie z tym problemu tylko cukrownia musi sobie limitować tonaż. będziesz mieć 200ton urodzi Ci się 300 to za tą  nadwyżkę zapłacą grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

maskin ja nie jestem z waszych stron .U nas nie ma ścinarek tylko są kosiarki.Ja swoją przerobioną z rotacyjnej wystawiłem na olx w sobotę wieczorem a w niedziele już z rana była sprzedana,nie usunąłem ogłoszenia to telefon się urywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Sława do 100 ziaren na 100 gr- 2,80 powyżej 100 ziaren na 100 gr 2,60. Łykoszyn 2,70 płatność 14 dni lub 2,80 płatność 30 dni. P. Komórek 2,70. Ceny z dnia dzisiejszego oczywiście brutto. Jak ktoś wie jak płacą inni o prośba o info..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laki444    0

witam panowie mam działkę o powierzchni pół hektara i miałem posiana fasolke szparagową urosła sliczna bez chorób wydajnosc duza a cóz z tego jak ceny nie było ,nie wiem czy w tym roku znowu posiac fasolke w ciemno podejrzewam ze tez ceny nie bedzie czy macie lepszy pomysł co na tam małym areale posiac czy posadzic prosze o rade co wy byscie zrobili z góry dziękuje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aby tylko dopłaty bezpośrednie przyszły będzie 3zł i nikt się nie napala ze sprzedażą fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No a jaki inny?
Tarcze przed siewnikiem to sa wysiewajace o ile sie nie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Nodet 2 jest to siewnik z podsiewaczem nawozu te tarcze z przodu wysiewaja nawoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj