Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
damianXXL    49

Na uk raczej nie ma fasoli na wieksza skale. Ewentualnie na grochowke. Jezdzilem tam. Tam nawet ci mali sprzetu nie maja dobrego do uprawy ziemi a co dopiero do fasoli. Kto byl tam to wie jakie sprzety maja.
Nie licze obszarowcow ktorzy maja po 1000ha pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1285

Co by nie było trzeba wstrzymać się ze sprzedażą i jeszcze poczekać. Tylko tak cena wzrośnie, nie ma innej opcji. hektarowcy albo sprzedali nieprzebraną albo przebierają, więc po 2 zł też się im sprzedawać nie opłaci, bo za 1kg przebierania trzeba dać 0,3zł minimum lub płacić na godziny, co wychodzi podobnie. 

Fasolę trzymamy i na 3zł czekamy. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Dokładnie, jak tam  się w dawną Polskę jedzie, to aż się uwierzyć nie da co tam się wyprawia. Dużo nieużytków, pod sklepem pijaki. Technika rolna na poziomie sprzed 40 lat, konie. Kamboża, a nie fasola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 widać po rynku że fasola zaczyna drożeć już można wziąć po 2,70 na konto i widać tak jak u mnie  na wiosce fasola ludziom się koczy i na pewno na innych też .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Z Ukrainy to się zawsze woziło wódkę i fajki a nie fasolę bo tylko to się opłacało niech nikt nie opowiada durnot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Chmielne i pszeniczna :) tam nie ma fasoli, a jak jest to na ogrodzie na zupe.
Cena fasoli ma tendencje wzrostowa jesli chcecie wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

A już myślałem że dał sobie spokój ale odezwał się widzę że nawet znawca rynków zagranicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie żebym coś spekulował ale jest fasola na ukrainie i to w dużych ilościach, kiedy nie zajechałem do sklepu po ŚOR to zawsze stali ukraincy w kolejce i kupowali opryski na fasolę i to w dużych ilościach więc muszą uprawiać bo przecież nie kupowali tego żeby bimber pędzić. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Słyszałem że głowa naszego rz,,,,,,u wziął na Ukrainie  ileś tysięcy ha. i tam sieje między innymi fasolę., mam nadzieję że to plotki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Nie żebym coś spekulował ale jest fasola na ukrainie i to w dużych ilościach, kiedy nie zajechałem do sklepu po ŚOR to zawsze stali ukraincy w kolejce i kupowali opryski na fasolę i to w dużych ilościach więc muszą uprawiać bo przecież nie kupowali tego żeby bimber pędzić. 

u nas czy u nich? że u nas to wątpie, jeśli u nich to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wcale nie musieli tego kupować aby używać u siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Powtarzam dla Ciebie specjalnie bo widzę że nie zrozumiałeś. Ukraińcy kupowali w Polskich sklepach opryski na fasolę i nie tylko!!!


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Renault chyba nie bardzo wiesz jak wygląda handel przygraniczny. Większość klientów z UA robiący zakupy w polskich sklepach to pośrednicy, zaopatrują sklepy na UA, swoich sąsiadów i tu ciekawostka też polskich rolników. Zapytasz dlaczego? A dlatego, że mają dużo większe rabaty niż zwykły rolnik. Sklepy cackają się z nimi jak z jajkiem bo zostawiają po kilkanaście jak nie po kilkadziesiąt tysięcy za jednym razem. O machlojkach ze zwrotem podatku vat już się nie będę rozpisywał, kto w temacie wie co i jak. Wróćmy do ceny fasoli wiadomo jaka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

człowieku, zanim napiszesz to się zastanów. kolega dobrze mówi. po co ukrainiec miałby kupowac coś u nas żeby używac u siebie skoro u nas jest kilka razy drożej niż u nich ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No właśnie Ty nie wiesz co mówisz, rozumiem jak by kupowali hurtowe ilości tak jak robią to w biedronce to może kręcili by jakiś biznes na boku ale hak biorą na 1ha czy na 2ha to na pewno nie kupują później u nich Polaki. Muszą uprawiać fasolę, tak samo pszenicę czy coś innego bo na pewno nie kupują od nich Polacy tych środków. A nawet tak jak ktoś tu napisał że biorą do swoich sklepów na Ukrainie czy też później je sprzedają sami to i tak nie zmienia faktu ze po coś je kupuje na pewno nie po to żeby stały w domu czy na półce a po to ze mają zapotrzebowanie na dany środek więc fasola musi być czy tego chcecie czy nie ale musicie się pogodzić z faktem ze powoli Ukraina będzie ciągła do nas wszystko bo nasz rząd nic z tym nie robi tylko im pomaga. Mi jako rolnikowi też się to nie podoba ale taka jest prawda i trzeba w końcu to zrozumieć i walczyć z tym zanim zdominują nasz rynek swoimi uprawami.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po 2,70 można było wziąć już w tan ten poniedziałek ciekawe czy janowiaki dalej będą na rynko zaniżać cenę smiech na sali po 2,30 we wtorek na wlocie do łaszczowa lja ha ha .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Sami podzwoncie handlarze do siebie i popytajcie ile który, płaci haha a jak wam sie opłaca sprowadzać niby ziarnko z Ukrainy to powodzenia, może wam ładnie zaświeci w talerzu jak sie trafi partia z pod Czarnobyla hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Fasola,gryka, miód, pszenica , proso , jaja, mają jeszcze w 2017 roku być sprowadzane do Polski i kurczaki z Ukrainy wszystko wjedzie donas niestety mają tam swe gospodarstwa. Niemcy i Polacy nic dziwnego że sprowadzają jak sami uprawjają tam...Wielu powie że nie prawda , ale się myli bo to prawda ukraina nie musi wchodzić do Uni . Nic spełniac a i tak wszystko sprzeda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1285

Cena stabilna, czas na wybicie. 

Takie jest moje zdanie. Kto chce mogę uzasadnić. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj