Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
skywalker89    832

o jeju jeju jaka powaga....... a bo to pewnie chodziło że w 100 gramach tyle wchodzi, dobrze że usiadłem na spokojnie i pomyślałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Sława na dziś 2,4-2-5 na konto a poltyczka 4,4 we wrześniu czas na odbiór ok 2tygodnie a teraz praktycznie na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Czyli stoi w miejscu. Pytam jak z ceną bo chodzą słuchy, że ma pójść w dół.... Ale czy to prawda to nie wiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Nie prawda hektarowcy już sie praktycznie wyprzedali handlarze musza się wywiązywać z dostaw towaru nikt nie chce sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Siema

Cena stoi, bo mało kto sprzedaje i wnioskuję, że będzie rosła. Handlarz liczył, że rolnik będzie sypał towarem bo podniósł cenę a tu d*pa, nikt nie sprzedaje poza nielicznymi i cena musi skoczyć. 

Ja osobiście sprzedałem teraz tylko tonę na leczenie żony i czekam. Sprzedałem tydzień temu po 2,6 więc na pewno pójdzie w górę, bo handlarz pyta czy mam jeszcze. Także trzymać towar bo 3zł to kwestia czasu. Podejrzewam, że na 3 stanie, bo jednak po 3 każdy sprzeda ile ma. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Kto nie musi to nie sprzedaje ale są osoby które sprzedają i to nie w małych ilościach. Oby cena poszła w górę... Słyszałem, że więksi odbiorcy i niektóre przetwórnie wstrzymują skup fasoli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Nie rób zamętu z cenami. Jeśli tak ci zależy na takich informacjach najlepiej zadzwonić i zapytać kiedy i dlaczego wstrzymanie skupu . Zresztą to bardzo logiczne: towaru niby nie trzeba, a cena 10gr w górę. Pomyśl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

a kto tam niby tą fasole uprawia??????? jak dla mnie to jest największa ściema jaka tylko może być, każdy chyba wie jak tam rolnictwo wygląda, a obszarowiec co ma kilka czy kilkanaście tysięcy ha nie bawi się w takie uprawy, bo koszty produkcji np pszenicy są tam śmieszne, jeżeli sa tam jakieś uprawy fasoli to na bardzo małą skalę i to malutkich gospodarstw co ciułają na przeżycie, byłem kilka razy na ukrainie, i we lwowie i ani jednego pola z fasolą to ja tam nie widziałem, chybaże w innych regionach ale szczerze w to wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Nie rób zamętu z cenami. Jeśli tak ci zależy na takich informacjach najlepiej zadzwonić i zapytać kiedy i dlaczego wstrzymanie skupu . Zresztą to bardzo logiczne: towaru niby nie trzeba, a cena 10gr w górę. Pomyśl ...

 

Nie robię żadnego zamętu z cenami. Piszę o tym co sam się dowiedziałem i słyszałem od innych. Chyba po to jest to forum, żeby dzielić informacjami na temat fasoli a w chwili obecnej cenami i tym co się dzieje na rynku fasoli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj