Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

@Tomek12, fistaszek to jakas hurtownia. Poszperam troche w sieci jeszcze za skupami konkretnymi zeby ominac posrednikow obwoźnych. 

 

http://www.fasolex.pl/

 

http://agrol-szymanski.pl/skup-fasoli-lubelskie.html

 

http://www.skrzypek.agro.pl/index.php?go=skup

 

co myślicie o tych firmach?

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Fistaszek skupuje fasolę bo nawet handlarze z naszych okolic do niego wożą a te linki co podałeś to tak jak wszyscy nasi miejscowi pewnie płacą bo to takie same skupiki

Edytowano przez Tomek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigers    1

Witam wszystkich ! Jestem tu nowy , ale czytam tu dużo wypowiedzi , ale tego szaraka to nie da się czytac  !!!!!!!!!!!  Sam jestem rolnikiem i mam do sprzedania ponad 10 ton fasoli . Pozdrawiam !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ten szarak juz wkur...a tu kazdego!! Cfaniakuje i rzuca sie jak go...o w sraczu. Mordy nikt mu jeszcze nie obil ale nadarzy sie okazja i zgasze twoje cfaniactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

@Tomek12, fistaszek to jakas hurtownia. Poszperam troche w sieci jeszcze za skupami konkretnymi zeby ominac posrednikow obwoźnych. 

 

http://www.fasolex.pl/

 

http://agrol-szymanski.pl/skup-fasoli-lubelskie.html

 

http://www.skrzypek.agro.pl/index.php?go=skup

 

co myślicie o tych firmach?

 

Dzwoniłem 2 lata temu do jednej tych firm co podałeś i zapytali się  z jakiego regionu dzwonie powiedziałem że lubelskie to  gość odpowiedział

cena taka sama jak u ciebie. Tak więc wszyscy znają nasz rynek i jakie ceny są. Innym razem dzwoniłem pod warszawę do większej firmy to facet powiedział że jest wstanie dać większą cenę ale nie może się wychylać bo ma narzucone ceny przez NASZYCH handlarzy i jak się dowiedzą to straci rynek (grozili mu)

 

Więc jakie wnioski się narzucają, mafia mafia i nic innego.

 

A w telewizji będą pieprzyć że rynek zalany, tak tylko z czyjej winy nie z winy rolnika tylko tych sku.... co ściągają gówno z zagranicy, bo są firmy polskie które  kupują tylko polski produkt  i dadzą lepszą cenę, ale przez  sztucznie nakręcane ceny i  tych dziadów my jesteśmy poszkodowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A co handlarz ma do mojej fasoli? Plantator decyduje komu sprzeda. Sprzedaje temu kto daje wiecej. Przyjezda na podworek i sprzedaje.
Masz namiary na ta firme z pod wawy?

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja to pierniczę, już raz przerzuciłem ponad 12t (petkus), teraz przebieranie, wożę po rodzinie i znowu przerzuci się wszystko 2x bo poważyć trzeba. jest dobry temat, dopłaty 800zł/ha, tylko teraz mają wymóg, że musi być posiane min 25ha, tzn od takiej ilości chcą rozmawiac o kontraktacji,  a mianowicie mam na myśli konopię włóknistą, jak tak dalej będzie z fasolą to pogadam ze znajomymi, może się nazbiera na 25ha, dopłata wysoka, roboty tyle nie ma, nakłady małe i coś może zostanie podobnie jak z fasoli po 2zł. 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Dziś fasola po2,00 + vat.Zamiast się kłócić  powiedzcie  czy ktoś używał dmuchawy ssąco tłoczącej do fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

nie zda egzaminu. lepsza zwykła , byle miała najmniej na ciągłości rury zagięć , skosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

ssąca chyba nie ma takiej siły żeby zassać takie duże ziarna, do tego pewnie by były wyobijane, przynajmniej ja tak myślę.

Ktoś tu już kiedyś pytał o dmuchawe do fasoli, myślę ze zwykła zda egzamin czyli taka: Sam kiedyś dmuchawą do liści czyściłem fasolke i gdy dałem więcej gazu to fasola wylatywała w powietrze więc wiekszy jakaś turbina i powinno dać spokojnie rade

 

http://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/c5/13/8a/dmuchawa-do-zboza-inne-290186712.jpg

 

Aczkolwiek do fasoli wybrałbym  jakiś taśmociąg chyba ze nie ma duzo miejsca to jedynie ta dmuchawa

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Za dobry towar jakiej ? drobnej czy jasia .... jak zauważyłem to większość pisze tylko o jasiu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

2,30-2,40 z Vat-em można było dzisiaj dostać za dobry towar

 

Kto płaci 2,40 za jaśka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

ogon988 dzięki za odpowiedz rozmyślam nad kupnem dmuchawy ssąco tłoczącej bo miałaby większą możliwość pracy np. zrzucane zboża z przyczepu do garażu, chociaż to jest duży koszt, używana kosztuje 7000 a nowa 12000.Moze ktoś uzywa takiej dmuchawy u siebie w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Co tam handlarzyki. Nie mozecie miejca znalesc do postoju ze skupem fasoli :) pognali was z targu w tyszowcach :):) bardzo dobrze powinni wam jeszcze pal nawpier....c!!!! Popieram takie dzialanie. Powinni wam ludzie dobrze wpier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Policja byla. Rozganiali ich. :) mordobicie bylo. Ludzie juz maja dosc zlodziei. W Telatynie nie radze im sie pokazywac bo tak samo bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

I bardzo dobrze, kazdy kij ma dwa konce.. nakradli tyle to teraz nie maja od kogo kupic , do tego ich nie chca na targach , co za osły. Chcieli wiecej zarabiać to teraz nie zarobią ani grosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj