Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Zenonim    223

no czekaj zapłacił po 3 na rękę więc może coś więcej wie.... a tak na serio to janowiaki ustalają tutaj cenę , a reszta do nich dobija. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

możecie mi napisać ile kosztują nasiona na 30arów fasoli białej na suche nasiona?
I ile wyśmiewa się fasoli na hektar
wysiewa *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Ja kupywalem dokladnie na 30a i weszlo ok 20-25 kg lub mniej, a kupilem 30kg
Na ha wchodzi 90-120kg. Zalezy czy drobna czy duze nasiono. I powiem Ci. Ze sie zajedziesz z motykowaniem , opryskiem i scInaniem i mloceniem bez maszyn. Ja mam 15a i ciezko to obrobic recznie. Na 30a nasiona kupilem za 100zl ale przy cenie cs kolo 3,2zl/kg.
Przy dzisiejszej cenie lepiej nie pchac sie w fasole bo wiecej dolozysz

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1KING    6

Handlarze już artykuł w tygodniuku zamówili że zagłebie fasolowe i za dużo posiane, dlatego cena spada, ale istnieje prawo popytu i podarzy i wszyscy wiemy gdyby nie mieli gdzie sprzedawać to nikt by nie kupował. Taniej nigdzie nie kupią chyba że w Chinach sami chca zarobić pewnie ze złotówkę na kilogramie ale apetyt rośnie w miarę jedzenia więc żeby zarobić więcej to trzeba taniej kupować. Proponuję sprzedawać bez pośredników poszukać odbiorcy, na pewno wam się opłaci tym bardziej że macie towaru do bólu. Potraficie sprzedać buraki cukrowe i warzywa prosto do firmy, cukrowni, zróbcie to samo z fasolą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Dokładnie jak mówi przedmówca. Dużo plantatorów -  to główna przyczyna spadku ceny, poza tym zaczął się rok szkolny , mniejsze gospodarstwa musiały sprzedać po takiej cenie jaką ustalił handlarz bo za co kupią podreczniki dzieciom do szkoły.. jak kasy nie ma a czekać nie mogą.   Poza tym nieraz widziałem jak ludzie dosłownie  piszą, że fasola opłacalna opłacalna , i tak rozpowiadają co zaskutkowało na pewno większą ilością plantatorów fasoli co za tym idzie cena w dół bo handlarze mają od kogo kupić.. a kazdy by sie chciał wzbogacic.  Duże gospodarstwa po kilkadziesiat ha jak ktoś wcześniej wspomniał sprzedają nawet i po 2zl bo im jak cos wiecej nie potrzeba, z tego wyzyja , a mniejsze gospodarstwa są z góry skazane na upadek.. Do tego brak dopłat w następnym roku. Oby cena ruszyła do góry , ja mimo , że siałem pierwszy rok to był to mój ostatni, 2 razy mi już zalało fasole, ile to przewracania , zamartwiania o pogode, a handlarze  smieje się z nas bo dają nam smieszne pieniadze za taki towar, a ile to przebierania, dzwigania workow.. kto nie musi to niech nie sprzedaje , nie będą mieli towaru to się z ceną podniosą. Lepiej sprzedawać bezposrednio do odbiorcy jak wspomniał przedmówca. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

 

 

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

bezpośredno u odbiorcy we włoszech (u rolnika który tak jakby sprzedaje 'swoje płody rolne' czy coś takiego) 1,6euro, więc policzcie sobie na tą chwilę ile handlarzynki zarabiają. istne skurwesyństwo i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Maja tak z 4-5zł przebitki  na 1kg  czyli zarabiaja dwukrotnie wiecej niz my.. Złodziejami raczej ja bym ich nie nazwał bo przecież jak można sprzedać towar handlarzowi i nazwac go złodziejem przeciez sami z własnej woli mu sprzedajemy , a jak cena nie odpowiada to nie sprzedawać , oni czekają tylko na ludzi , którym jest pilnie potrzebny pieniądz..

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

ale czysta logika wstrzymać sprzedaż fasoli i zobaczycie ze cena pójdzie w górę ja ani kila nie sprzedam po tej cenie znajomy pracuje na skupie i widzi sprzedają ludzi po metrze aby im na opłaty starczyło a jak ktoś na ilość tonowo to nie sprzeda po tyle nawet te więksi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

To nie lepiej kupować niż siać fasolę? dlaczego tak wielu uprawia zamiast skupować, dziwne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

szarak, bo nikt nie ma głowy i kasy na zainwestowanie w skup fasoli, proste. Jakbym miał środki, to uwierz mi, że tak bym postąpił. Trzeba jeszcze znaleźć kontakty a przecież każdy wie jak Wy handlarze okolic postępujecie wobec konkurencji - jak ścierwa, także nie filozuj  tu, bo niektórzy mają swoją godność a nie nasłać kogoś na podpalenie albo przebijanie opon. Kumasz Stary? 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

http://www.rolfas.pl/ ktos cos wie na temat tej firmy ? Zastanawiam sie nad kupnem fasoli wiekszej ilosci i dostarczeniu bezposrednio do firmy omijajac handlarzykow.

 

Jak by nie "my" uprawiajacy fasole handlarzyki nie mieliby kogo okradac i byli by bezrobotni :)

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Podpadniesz handlarzykom 


Ale firma wydaje się ok, więc powiem Ci, że warto spróbować. Daj znać, zadzwoń popytaj, daj dobrą cenę, byle większą niż w skupie proponują nasi kochani ściemniacze. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wolny kraj. Wolno kazdemu skupowac :) handlarzyki mi moga naskoczyc :) Zadzwonie do tej firmy i dowiem sie co i jak. Napewno lepiej sie oplaci wtedy zorganizuje towar w okolicy na calego tira do odbioru. Bez posrednikow prosto do firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Damian , chyba tak będzie najlepiej , każdy z okolicy na tym zyska, życzę powodzenia a handlarzynkom się skończy dobrobyt. Wstrzymajcie sie ze sprzedażą troche to zobaczycie jaka cena bedzie.. nawet wiecej ich przetrzymac zeby nie mieli obrotu to wy bedziecie ustalac cene a nie oni

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

zobaczymy co tam damian powie jak się zorientuje, ja będę miał do sprzedania ponad 10t i poniżej 3zł nie sprzedam, kurde inaczej jak będzie to w przyszłym roku posieje jęczmień i dziady niech sami sieją fasolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

rolfas z sokoliny takie same handlorze jak inni dzoniłem do niego to po 2zł bo ściągnął z zamojskiego po tyle red kidney po 3,5 ale musi być piękny.i taki z niego przetwórca owszem pakuje ale tylko niewielkie ilości

U mnie sąsiadów jak zapytasz czy na drugi rok sieją to tak bo cosik zostanie (z 2zł) jak był po 5 to tyle roboty lepi do włoch jechać i tam zarobić .

sam siałem po 7ha teraz tylko 2 to mówią że chyba chory bo nie sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mój znajomy u którego czyściłem miał w tym roku 10 ha, a na drugi rok jaka by nie była cena to sieje 21 ha. no chyba że weźmie jakąś dzierżawę to więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

niech sieje i 200ha. z tą fasolą zrobi się taki biznes jak z cebulą , albo po kosztach albo wyrzucić trzeba. moim zdaniem rynek fasolowy coraz bardziej się nasyca, co roku coraz więcej towaru jest i po pierwsze ceny nie dadzą , a po drugie są pewni , że napewno im posieją bo coraz większym jest ciągle mało. i na następny rok na sto procent areał wzrośnie, bo każdy będzie mówił , że nie zasieję , a dowali 2xtyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Już w ubiegłym roku wszyscy krzyczeli że nie będą siać i co wszyscy zasieli tyle samo a na dodatek plon wyższy. Wszyscy to wiedzą  więc po 3 zł będą sprzedawać ale za 2,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj