Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
szarak    15

Damian czy ty oprócz fasoli masz jakieś inne zainteresowania? Ciągle tylko czy to dzień czy noc czy święta siedzisz tylko na forum fasolowym. Chłopie szkoda życia oprócz fasoli jest jeszcze wiele ciekawszych i piękniejszych rzeczy na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

:) zebys wiedzial ze ta fasola daje w d...
samochody robie prywatnie i nie tylko.... fasola w wolnym czasie. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

z tego co słyszę o plonach to 1-1,6t/ha u wielu ludzi... cena pewnie jakoś nie zaskoczy, na moje oko będzie się utrzymywać 2,5-3zł... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

dzisiaj młóciłem znajomemu to ma ponad 13 ton z 4 ha, ale fasola piękna była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Panowie ile musi się suszyć fasola jeśli codziennie świeci słoneczko , już pare dni susze i ziarno nie jest twarde, niektóre w zębach jak kamień a z kolei inne miękkie , że w palcach można scisnac. I jakiego koloru ma być ziarno w środku? biały czy zółty , ta ze sklepu jest żółta/kremowa  w środku , pewnie przez dosuszanie roundupem

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Po scieciu ok 1.5tyg przy dobrym sloncu o ile 90-95% straczkow jest suchych badz zoltych. Fasola w straku jest biala reszta z plamami i cale ziarno brazowe to odpad fasolowy. Zolta sie robi jak rok lezy w worku.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Damian, dzięki za odp :)  czyli jak ziarno miękkie to musi długo się jeszcze suszyć w strąku te 1,5 tyg. Zebrałem około 2kg ziaren  na próbę takiej dojrzałej ale miękkiej, jak będzie się suszyła do słońca to stwardnieje?

 

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Musi i trzeba przewracac. Jesli ziemia sucha i dobre slonce to szybko doschnie. Jak ziarno bedzie twarde to mozna mlocic. A to co masz na probe o ile straki byly juz dojrzale tj. zolte to wyschnie i bedzie twarde, suche. Mozesz sprzedawac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Po chorobe siac pszenice i zebrac 6t sprzedac po 50zl jak fasola daje wam juz po 4t prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

4 tony z 2 h.Panowie co sądzicie o dmuchawie  ssąco -tłoczącej do zboża , czy dała by radę ciągnąć fasolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

no już nie przesadzaj , że 4 tony. ja młóciłem od 1,5 t do 3,5. ale najwięcej to 2tonowej. u mnie czerwona 1,9t a jasio 2,6 wyszedł, miałem posiane na najgorszych kawałkach także jestem zadowolony dodatkowo po gradzie prawie 5 ha. Co do namiarów nie ma żadnych problemów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

u mnie wyszły dobre 2t/ha, zabrakło jednego deszczyku w okresie kwitnienia i byłoby pewnie 3t bo ładna fasolka była... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A zapomniałem dodać wszystko co sypało powyżej 3 ton było siane po 10 maja, a kwietniowa tego nie dała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Ponawiam pytanie czy po oczyszczeniu z petkusa dmuchawa dała by radę przenieść fasolę na przyczepę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Może by dała radę ale musi być mocna, i rura oczywiscie mniejszego przekroju z jak najmniejsza iloscią zgięć i skosów. Nikt nie próbował ale ja myślę ze powinna dać radę ale trzeba małą ilość puszczać żeby nie zapychało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Majowe ziarno faktycznie duzo grubsze od kwietniowego ale srednia wyszla mi ok 2t niejest zle jak na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

U mnie siana ok 27maja i ziarna ma  czasami większe niż tyczna , ale to nie przez termin tylko dobry rok

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Panowie jak cena z nowym tygodniem ? Cos poszlo w lepsza strone czy w przeciwna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

OGON988 dzięki za odpowiedź , a może ktoś  podpowie jak przepetkusowaną  fasolę przenieść luzem na przyczepę, oprócz dźwigania worków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Eryk17, myśle , że najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś taśmociąg , nawet jakiś z gumową taśmą by robił robote, można dorobić jakiś kosz i by ładowało w worki na przyczepe lub po prostu luzem

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj