Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

Nich zabiorą te doplaty w pi.... !!! Wtedy będą ceny za nasz towar takie jak trzeba. Widzę że kolega mało rozeznany w temacie i musi sie douczyc jeszcze, ale spokojnie wszystko przed Tobą  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

I tu się mylisz że ceny fasoli pójdą do góry.

Słuchy idą że pan H.......... z Wolicy sprzedaje odpady fasolowe po 2 zł do Afryki. A nam płaci marne pieniądze za ekstra towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

To tylko sluchy. Zastanawia mnie kto reguluje cenami fasoli. Czy sami handlarze czy ktos odgornie. Bo ta cena to faktycznie zniecheca do uprawy fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Te ceny to ustawa tylko handlarzy oni się wszyscy znają. Dzisiaj niedziela pewnie gril się już pali wódka w lodówce chłodzi i będzie ustalanie ceny na jutro żeby czasami ktoś nie dał więcej czy to Janowiak czy tutejszy handlarz i tak się pewnie wszyscy znają i współpracują ze sobą żeby na tym wyjść z dużym zyskiem do przodu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Jak nie ma dopłat, przecież plan był na 4 lata, bodajże do 2018 to juz 4 lata dopłat do fasoli minęło? Ja mam jej mało ok 2ha co roku ale jednak dopłata pomagała bo koszty spore.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

No niby niewiele, ale zawsze coś. Dla wielkich gospodarstw, które wykradają ziemie rolnikom ma to ogromne znaczenie, bo oni tylko na tym żerują. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wielki ratunek 400zl w porownaniu do 1600(o ile dobrze pamietam) ktore mialo byc, wtedy mozna powiedziec ze dobry zastrzyk do ha fasoli. 400 zl co tym narzadzisz. Raz do sklepu po dobre opryski 2l i po 400zl. Heh

Poza tym jak cena fasoli w waszych rejonach? U mnie 2.90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Tak samo
Przecież to zmowa cenowa co wy dzieci? Nie wiecie jak jest


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Wielki ratunek 400zl w porownaniu do 1600(o ile dobrze pamietam) ktore mialo byc, wtedy mozna powiedziec ze dobry zastrzyk do ha fasoli. 400 zl co tym narzadzisz. Raz do sklepu po dobre opryski 2l i po 400zl. Heh ha ha ha Damian nie przesadzaj miało być 1.588 hi hi:-)

 

Poza tym jak cena fasoli w waszych rejonach? U mnie 2.90

Po heh miał być, ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Jak Tam Pany, :rolleyes: pomłócone, oczyszczone i gotowe do przebrania? U mnie już po zbiorach, sobota czyszczenie. Plon jak patrzę min. 5 ton z 1,86ha więc nieźle, o wiele lepiej niż w ubiegłym roku. 

Zgnilizna Twardzikowa nieco przerzadziła fasolę ale ogólnie było ok dotrwała do wycięcia i młócenia. Szkoda ,że nie mogę spalić słomy, bo pocięta, będę musiał szukać środka Contans ale to za rok dopiero. Teraz pszeniczka "Natula" będzie tam rosła. 

Mam nadzieję, że cena nie spadnie, bo nie jest rewelacyjna. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja juz ok tony mam przeszachowane. Ladna fasolka gruba szybko sie szachje i malo odchodzi. Zniwa fasolowe juz sa ku koncowi. Ciekawe jak z cena bedzie czy skoczy na 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

to chu... nie cena, nie sprzedam poniżej 3


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Moim zdaniem fasola nie będzie droższa , trzeba przebierać i sprzedawać jak najszybciej, a w następnym roku nie siać.Tylko loecą kręgosłupy przez te worki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jak u was czerwona płaci bo u mnie na razie nie biorą bo nie wiedza jaką cenę ustalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

wszyscy tak będą gadać, że nie posieją , a co do czego jeden przez drugiego posieje więcej bo będzie myślał , że nie będą siać. dzisiaj znajoma sprzedawała jasia to 2,7 dawał a powiedziała , że na targu dają po 2,8 to też tyle zapłacił. czerwona po 4,5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Słaba ta cena, jak nikt nie posieje to za rok będzie lepsza cena he he, taka prawda. Już w tym roku u nas mniejsze areały fasoli a mimo to cena do d..

Ja nie mam wyjścia, pod stanowisko sieję w przyszłym 1,5 ha, to pestka w porównaniu z innymi. 

Siał ktoś z was fasolę ERYKA z Polan?

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak na razie to spadła i od dziś jest 2,50zł + vat na konto

Nie wiem o co chodzi z ta cena. Miedzy kupcami jest roznieznosc. Nie ma stalej ceny tylko skacze jakos dziwnie. I nie ma co liczyc na lepsza. Przynajmniej nie teraz. Namlot jest duzo lepszy jak rok temu, fasola ladniejsza. Jak ludzie sie rusza z przebieraniem i sprzedaza to poleci cena na leb.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj