Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
damianXXL    49

Dzis ruszyli z omlotem. Zostalo mi jakies 20ary przy lace, scieta ale jeszcze nie jest sucha.
Fasola ladnie sypie, ziarno grube i nie bije jak rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    546

ja dzisiaj polowe swojej zrzuciłem na wały a jutro młócę zobaczymy ile sypnie i czy pogoda dopisze o resztę czyli 3 ha będę młócił dopiero w wtorek bo jeszcze nie jest dobrze sucha ale w okolicy dzisiaj młócili już drobną aurę i czerwoną niektórzy też z jasiem zaczeli  ;)

post-48754-0-25907700-1471720096_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak idzie ta tasmowka? Nie mloci? Dobrze to zgarta?
Widzialem ze i karuzela pasy robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Koledzy pomóżcie mam czerwoną fasolę większość strakow jest suche ale część jest jeszcze Zielona i słabo wybarwiona i co z tym robić czekać jeszcze parę dni czy ciąć ale obawiam się ze ta zieloną się zmarszczy i będzie do niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Telatyn 2,8 zł na konto | 2,5 na konto. Z tym że powiedział mi jeśli naprawdę ładna to nawet za 3 zł może wziąć.

Suchej to raczej na razie nie ma może 25% osób które młóciły groch. 

Co do zbiorów to Lubelskie -> Zamość -> Tomaszów Lub -> Okolice Średnio 2t. W zależności od stanowiska :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Mi podczas wysychania grad wybił strąki, połowa pola biała.... żal patrzeć a ścinana dopiero 3 dni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

ravoj , coś nie widać tego zdjecia.

Tą wycinarką też podsypujesz fasolke? bo widze masz pielnik na przedni tuz. Wygodnie sie tym robi czy lepiej traktorem?

Witam, oczywiście że lepiej i wygodniej, trzy rządki na raz i dość szybko, poza tym bardzo dokładnie. Dodam, że po tym pieleniu pole jest tak równe, że ścinanie to przyjemność, nie skłamię jak powiem, że 100% wyciętego. Tnę pola, że fasola rośnie w jakiś dziwnych dołkach, jakby ktoś tam ugniótł - ponoć siana po wiosennej orce, ale nie chcą się przyznać. Muszę wtedy głębiej ciąć  i więcej ziemi nagarnia. 

a co do wilgotności to miałem swoją  młócić w tym tygodniu. (ścięta tydzień temu), ale ma być pogoda więc się wstrzymam, niech podeschnie. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

ej, nie mogę wgrać filmu mp4 o wadze 10 Mb, nie kumam,  wyskakuje komunikat, że nie mam uprawnień, o co chodzi?


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam scinaną jakieś 2.5 tygonie temu zielone strąki tylko 10-15 % w dołkach...

 

I deszcze nie pozwalają może w ten weekend się uda bo groch już 3x razy przewracany na wale & pokosie + raz do niego zrzucony więc słoma już się łamie z sama siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

To co panowie koniec doplaty do fasoli od przyszlego roku. Moze cena sie wtedy ustabilizuje i nie beda sie tak zmawiac.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mam gazete rolnicza i jest wspomniane do jakich motylkowych doplaty beda. Fasola zostaje wylaczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Mam gazete rolnicza i jest wspomniane do jakich motylkowych doplaty beda. Fasola zostaje wylaczona

To przeczytaj dobrze i co ważne ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie ucz mnie jak sie czyta. Chyba widze co jest napisane. Tyle dla ciebie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Może komuś trzeba jeszcze wyciąć fasolkę w gminie hrubieszów -> miączyn? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

damianXXL - ma rację od następnego roku fasola wyłączona z dopłat do strączkowych. rozmawiałem z doradcą rolniczym i też to potwierdza, moim zdaniem bardzo dobrze zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zenonim moze cena sie ustabilizuje i beda lepiej placic. Nie beda szukac tylko brac to co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj