Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Ogon988    22

Panowie czy fasola może więdnąć na upałach od tego , że pomiędzy krzaczkami stoi sama woda lub ziemia jest strasznie mokra? Wczoraj opryskałem odżywką i dzisiaj patrze i właśnie tak gdzie stoi woda to więdnie i robi się żółta wiec to chyba raczej nie od odzywki bo by wszystko więdło.

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1285

Widzę, że posiana w kwietniu już dochodzi a ta późniejsza jeszcze zielona, nie ma co się sr** i spieszyć. Kto ma dojrzałą niech tnie, w mojej okolicy widziałem pole lub dwa wyciętej fasoli a moja zielona ani myśli wysychać. 


Panowie czy fasola może więdnąć na upałach od tego , że pomiędzy krzaczkami stoi sama woda lub ziemia jest strasznie mokra? Wczoraj opryskałem odżywką i dzisiaj patrze i właśnie tak gdzie stoi woda to więdnie i robi się żółta wiec to chyba raczej nie od odzywki bo by wszystko więdło.

Moim zdaniem łapię ją grzyb od wilgoci i ciepła, skoro żółknie tam gdzie woda. A może po prostu dojrzała i wysycha. Musisz się temu przyjrzeć bliżej, obejrzeć liście. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

U mnie jeszcze nie wszystkie strąki urosły więc pewnie zbiór będzie w połowie września.

 

Co do grzyba to raczej to nie grzyb tylko od nadmiaru wody zwiędnie. Po tych ostatnich ulewach to się stało , 2 dni po ulewie było pochmurno i nie więdło, słońce zaczęło grzać i zaczęły więdnąć tylko w miejscu gdzie stoi ta woda. Mam amistar i nie wiem czy pryskać, reszta pola jak najbardziej okej.

 

 

post-55090-0-75271900-1470309410_thumb.jpg

post-55090-0-41970100-1470309419_thumb.jpg

post-55090-0-98739900-1470309427_thumb.jpg

post-55090-0-61089800-1470309436_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

To jest grzyb ? bo nie wiem czy pryskać

 

Edit:

Opryskałem i zobaczymy co sie bedzie działo

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

To nie był grzyb , każda roślina jak posiedzi w wodzie to zwiednie z nadmiaru wody. Jeśli słońce nie będzie grzalo to nic nie będzie roślinie ale jeśli przypiecze na raz to będzie to samo co u mnie. Naszczescie tylko 15-20 krzaczkow. To samo było z chryzanteną , trzebabylo przekopywac ścieżki żeby woda zeszła bo zwiednie i uschnie.

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Co tam słychać w czerwonej fasolce.Rozmawiałem dziś z lokalnym skupem Zamość Tomaszów wszyscy wtajemniczeni wiedzą kto to prognozowana cena nie powala około 4,00 zł.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A za jasia 2 zł mają proponować. dla mnie to trochę chore , fasoli wcale więcej nie będzie strąki krótkie ziarno mało wyrównane. u mnie większość tnie, a inni na koniec tygodnia do młócenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

miglanc88 kolo domu w piatek kosilem, a dzis wykosilem jeszcze ha przy terenach lakowych bo byla bardziej zielona ale dzis juz bardziej wysuszona. Jak pogoda dopisze byc moze jeden kawalek wymloce przed niedziela. Zobaczymy. Nie ma co narzekac, wydawalo sie ze marny strak bedzie ale nie jest zle. Ciekawie ile ilosciowo bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego rolnik9518 najlepiej to jak weźmiesz ziarka z najzieleńszego strączka do kieszeni i jak będą suche i się wybarwią to można ciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Panowie jaki poplon bedzie najlepszy pod fasole, na nowym polu mam zrobiąną podorywke ścierniska i pasuje dać coś. Mam troche obornika ale to nie wystarczy. Jakiś łubin lub gorczyca i na to lekko obornik bo podobno nie można na 2 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy jak wam  fasola sypie w tym roku kolega młócił  to wyszło 1.5t z hektara i chyba jak na ten rok to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Gosciu na 30arach 400kg.
Ja moze dzis zlapie jeden kawalek, przy niedzieli niestety ale co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

swoją dopiero położyłem, a wczoraj koledze młóciłem to 2 tony na pewno chyba , że słabo waży. ale ziarno o dziwo grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Za jakies 3godz bede probowal omlotu. Ziarno tak jak kolega wyzej jest grube ale zobaczymy jak sypne na przyczepe.
a jak z cena fasoli? Cos mowia ludzie ze 1,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tak samo ja. Mialem juz gotowe i popadalo... pod koniec tyg podaja do 30stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Niech sie w du...e cmokną!!!! Jak tak bedzie to zasieje zboza na miejsce fasoli i wezme to samo bez roboty!!!! Jeszcze trochę to handlarzyny bedą sie paść na zielonej trawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Słyszeliście , czy były pierwsze rozmowy z kupcami.

damian XXL nic się nie dzieje z fasolką po z cięciu bo twoja trochę już leż.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam, jeszcze nic sie nie dzieje. Po wykoszeniu poderwałem ją ziemi, dwa kawałki mam zrzucone w pokosy. Miałem wczoraj łapać jeden kawałek ale popadało. Fasola ponoć czysta jest i mało do przebierania bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj