Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
king12    233

Panowie wiecie moze gdzie mozna nabic akumulator hydrauliczny do bizona okolice zamosca hrubieszowa czy tez tomaszowa lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Czy profilaktyczne pryskanie od robaka ma jakiś sens? Niczym nie pryskałem ale jeden z sąsiadów tw.koniecznie po 15 lipca trzeba od robaka pryskać czymś co długo działa, chociażby Actara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

jak nie masz szkodnika to po co pryskać? 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Z akumulatorem to nie ten temat ale powinni zrobić w Kalinowicach tam zakuwają węże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Jakie są wasze obserwacje na plantacjach pod kontem chorób grzybowych.W związku z paskudną pogodą zaobserwowaliście rozprzestrzenianie się ognisk chorobowych na zainfekowanych plantacjach w miejscach gdzie oznaki choroby były widocznie eksponowane.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Pojawia się... zółknie i u ludzi na plantacjach też... ale nie ma juz chyba sensu pryskać.... nikt nie pryska. Zaraz będziemy ciąć i przewracać fasolę :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

ja jeszcze pryskam ,bo mam po gradzie , a co do cięcia to ja się nie śpiesze 90% musi być suchego strąka bo inaczej plon leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Nie zauważyłem nic, bo było zimno, nawet dzisiaj rano było 12*C także w mojej okolicy nic się nie rozwija. Fasola ciemno zielona. U mnie wiecie co jest, nie będę się powtarzał ale żadnych nowych chorób. 


Zanon a co ma grad do oprysku? czemu pryskasz, co się jej stało? 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cos slyszalem ze 2,4 konto. Nie bedzie ceny dobrej nie ma co liczyc. Zanosi sie na spore zbiory beda mieli towaru w brud i beda mieli z czego wybierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Koło ciebie dużo zostało starej? Od przyszłego tygodnia upały ,teraz po opadach jeszcze trochę pociągnie i chwila prawdy nadejdzie.Jak dobrze zaschnie to trochę z nimi powalczymy gorzej jak zacznie pleśnieć.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

nie wierzę ani w dobre zbiory ani w słabą cenę, ale czas pokarze, fasoli jest o wiele mniej, bynajmniej w mojej okolicy to raz a w czerwcu paliło i suszyło więc rekordu nie będzie, nie ma co liczyć na 3 t/ha. Pamiętajcie, że w 2013r były rekordowe zbiory a w lutym 2014r cena wynosiła 7zł/kg więc nie ma reguły, Będzie jak będzie, nic tu nie wskóramy 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

nie będzie rekordów fasola jest dziwna są krzaki po 30-40 strąków , a i sa takie co mają 5 i tak w mojej okolicy jest u każdego. w tym roku wygrali ci którzy zasiali póżno po 10 maja i ci którzy jak wypuszczała pąki przyjarali Herbicydem ona zakwitła 2-3 tygodnie póżniej i ma oblep strąka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Ja zasiałem 27 maja i część 7 maja i ta z 27 wygląda lepiej mimo , że nie jest jeszcze w tym samym etapie wzrostu co ta z 7 :)

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Panowie czy z moją fasolą wszystko ok? Zauważyłem dziwne strąki, które mają w jednym miejscu takie zwężenie , to normalne? Pryskać jeszcze odżywką czy nie ma sensu? (pryskałem raz konkretnie odżywką w fazie rozwoju liści).

post-55090-0-97860800-1469898154_thumb.jpg

post-55090-0-34712300-1469898164_thumb.jpg

post-55090-0-36086500-1469898182_thumb.jpg

post-55090-0-83518800-1469898189_thumb.jpg

post-55090-0-56203200-1469898221_thumb.jpg

post-55090-0-19703100-1469898461_thumb.jpg

post-55090-0-96770400-1469898473_thumb.jpg

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

dlatego ja w następnym roku sieję po 15maja tak jak zalecają.

 

To nie jest reguła. Ja siałem 5 maja  i jeszcze zielona  zobaczymy, kolega ma na borowinie i jego JUŻ jest do cięcia na 5 strączki 4 dojrzałe  a siał tydzień wcześniej 

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Z terminami nie ma zasady.

Wujkowi sialiśmy zawsze po 15 maja, i miał bardzo ładną, ale stanowisko też ok.

U siebie przesiewaliśmy tam, gdzie woda nam wymyła. Przesiana może oddała to co poszło na nasienie, a może nie.

U nas jest problem z terminem, bo pod koniec sierpnia nie schnie tak jak powinna i jest kłopot.

Dlatego 2-6 maj to dla nas optymalny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

u mnie jaś jeszcze dobre 2 tygodnie , jedna działka może być wcześniej, ale czerwona chyba na już bo ma 1 strąk zielony resztę żółte, bo póżniej może się sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj