Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
ravoj    1277

więcej zniszczysz kołami niż zachoruje to zbioru, ale jak coś Ci mocno bierze to nie masz wyjścia


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak tam fasola panowie? Moja zaczyna drugi raz kwiat puszczać, pszczoły miodu nazbierają :) Patrze po fasolach u ludzi to niektóre czarne sie robią, jakiś grzyb bierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek81519    0

Witam panowie , zajmuję się uprawa fasolki szparagowej czy można ją pryskac asashi ,jeśli tak to w jakich ilościach ,chciałem to połączyć z krustalonem czerwonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

Z tym ponownym kwitnieniem to Bedzie takafasola sie wysili i wyda guzik nie plon......ale nie u wdzystkich tak jest.... U mnie 4ha kwitnie a 0.5 nie.....jednakowe wsYstko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

a niech tam sobie kwitnie jak jej pasuje, byle strączki dojrzewały i tak tych późno zawiązanych nikt nie zbierze, bo po prostu będą zielone. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Co tam słychać u grzybka w fasolce,czy po deszczach infekcja się rozszerza czy po opryskach staneła.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

U mnie żadnego grzyba, a gdzieniegdzie tak zakryła , że nogi nie włoży :ph34r: Chciałem jeszcze motyką raz przelecieć ale już jej nie włoży

 

post-55090-0-73615200-1468480723_thumb.jpg

post-55090-0-50947800-1468480743_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

u mnie to samo, międzyrzędzi nie widać,  nie ma szans wjechać ani wejść, 

 

Ale niestety zgnilizna infekuje kolejne krzaki, na szczęście pojedyncze, może na całym polu 2 ha było ich 20-30. Chciałem pojechać pryskać, ale nie ma szans wjechać, zniszczę dwa rzędy fasoli o łącznej długości 1200m więc wydaje mi się, że lepiej będzie doczekać do zbioru, jeżeli tempo nie wzrośnie to spokojnie zbiorę 95%

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

nie chciałem wcześniej komentować, ale kolega chyba przewrażliwiony jakiś albo nie ma co robić, że po polu lata i szuka chorób.. parę krzaków, kilkadziesiąt czy nawet kilkaset na 1ha to moim zdaniem do przyjęcia, jakby jakimiś dużymi placami coś zaczynało się dziać to bym może zaczynał się martwić..

ja 8 lat jak sieję fasolę, zawsze pryskałem na grzyba raz, dwa, a w tym roku pierdziele, dostała na początku odżywki, i wygląda jak na zdjęciach wyżej, międzyrzędzia zakryte i zielona nic jej się nie dzieje... przy takiej cenie i plonach jakie ostatnio były trzeba trochę chyba patrzeć na te koszty, chociaż w tym roku pewnie będzie troszkę lepiej niż w zeszłym z plonami, ale jednak trochę zabrakło w kluczowym momencie tej wody w ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

No fakt, że za bardzo o niej myślę, ale dlatego że to inwestycja spora jest. Nikt nie jest mi w stanie poradzić co robić, jedni: pryskaj inni: czekaj.  W tym roku będę bogatszy o kolejne doświadczenia.  Dałem sobie już spokój do zbiorów i głowy sobie nie zawracam, trochę trzeba ochłonąć to racja. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Panowie na jakich obrotach bębna młócicie kombajnami tymi przerobionymi (mf,claas,volvo,fahr itd)? Tak +- ile trzeba obrotów, nie chcę dokładnych bo to wiadomo , że zależy od wielu czynników.

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

Panowie proszę o poradę nie wiem co się dzieje z fasola czemu tak schnie czy to tak ma być?


 

post-20422-0-55597600-1468657151_thumb.jpg

post-20422-0-49787800-1468657326_thumb.jpg

Edytowano przez ziutek92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

u mnie podobnie zaczyna się robić, niestety to są jednak choroby fasoli typu antraknoza i jakaś tam jeszcze, zastanawiam się czy pryskać jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja dzisiaj pryskałem fasole bo na 2 działkach jest po gradzie Nordoxem + pencozeb + odżywki , czerwona fasola już zaczyna siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Przy obecnym stanie aury ,skoki temperatury deszcze gwałtowne ,gradobicia powinno się stosować środki systemiczne bardzo dobrej jakości od początku .M oże cena tych środków na początku przeraża ale potem jak się to wszystko policzy(skuteczność rzadsza jazda z opryskiwaczem a co się z tym wiąże mniej szkód mechanicznych) to otrzymamy wynik pozytywny.W dzisiejszych czasach niema co liczyć na szczęście,a jeszcze jak się prowadzi uprawy w środowisku gdzie patogen goni patogen(zagłębie),Trzeba działać od początku agresywną profilaktyką,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Panowie na jakich obrotach młócicie kombajnami tymi przerobionymi (mf,claas,volvo,fahr itd)? Tak +- ile trzeba obrotów, nie chcę dokładnych bo to wiadomo , że zależy od wielu czynników.

Co Ci po obrotach jak musisz dostosować obroty bebna, wytrząsaczy, wialni... jak juz masz zgrane wszystko wtedy regulujesz silnikiem. Musisz zmieniać koła pasowe i łańcuchowe w maszynie. Obroty zalezne od maszyny i przemłotu... 1000,1100, 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

damianXXL chodziło mi o obroty bębna młócącego , nie sprecyzowałem w poprzednim poscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tego nie zgadniesz... musisz tak dostosować zeby nie bilo a domłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja opryskałem 0,85 topsin + 0,35 acanto + 0,5l bormax+4kg siarczanu magnezu + 0,2l tytanitu, nie wiem czy potrzebnie te odzywki ale na pewno nie zaszkodzą. Po przejezdzie po polu zauważyłem kilka małych placów, że ok 10-20 krzaków jest zeschniętych dosyc poważnie, ale nie ma tego dużo. co do nasilenia choroby co kolega wrzucił zdjęcia, to u mnie dopiero początki bo tutaj na zdjęciu widzę już bardziej zaawansowane stadium. dodam jeszcze, że fasolka całkiem ładna, trochę strączka jest, powinno być zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku, jak dla mnie 1,5t-2t powinno na pewno być, ale zobaczymy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

ja na piasku mam posianą i myślę , że dobre 2t będzie , a na glinie jest o wiele lepsza i do tego strąki 4 i 5 więc powinno być lepiej jak w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj