Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
damianXXL    49

Moja fasola nagle zachorowała? Co mogę zrobić?

zależy na co zachorowała. Pokaż ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

Fajnie ze piszecie ile wam trzeba zeby na 0 wyjsc.....handlarze tylko na to czekaja..... A pracy i zdrowia zmarnowanego przy pracy nikt nie policzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Na zero to było w tamtym roku.

W tym roku lepiej sie prowadzi uprawę , wiecej odżywek coraz bardziej wymyślnych , wiecej zabiegów ochrony lepszymi srodkami .

Myśle że w tym roku powinno byc na minusie :)

Kocham Polske i ten próg opłacalnośći wszystkiego, kocham unie za tą przepaść miedzy naszym krajem a resztą i kocham krus całe życie w kurzu i 700pln na starosc. Człowiek czuje sie doceniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Kolego NowyRolnik2 nie przejmuj sie .skoncza sie doplaty skonczy sie partactwo w rolnictwie i wtedy bedzie cena. Skoncza sie pseudo rolnicy na doplaty. Sieje 3 hektary bo sasiad sieje 2, a pojecia zero. Juz niedługo tylko 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Koledzy podpowiedzcie jaki środek najlepszy na gąsienice?? Mospilan, proteus??? A może coś innego i tańszego?? Dodam że fasola jest już w fazie pełni kwitnienia.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Ja pryskałem DeLux 050sc 100ml/ha dobry środek.

 

I można go stosować na kwitnącą fasolę???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Musisz czekać do wieczora az pszczola zejdzie z fasoli. Działanie kontaktowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Siema, 

Moje pryskanie fasoli Amistarem z Tebu plus Geomar szlak trafił,  :(

W sobotę w pośpiechu nie zabezpieczyłem prawidłowo opryskiwacza i w czasie wyjazdu z pełną beczką (400l) doszło do zdarzenia, w czasie którego straciłem 300litrów najdroższego płynu, jaki wylewałem dotychczas na fasole, plus beczkę, fasolę popryskałem połową dawki i już mi wisi co z nią będzie, jest czysta i kwitnie. Szukam teraz beczki do Biardzkiego -  tak działa pośpiech, przestroga - sprawdź dwa razy zanim wyjedziesz, bo drogo kosztuje.  :wacko:


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Wyrazy współczucia,szkoda bo wiedzieli byśmy co się dzieje po takiej ochronie.

Dobry wojak Szwejk mawiał :Jeszcze tak nie bywało  żeby gorzej nie bywało. Wniosek z tego taki,trzeba robić swoje.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

o pokrzywionym wózku nie wspomnę, ale  kupię materiał i wózek będzie nowy ale beczka 500zł poleci plus 300zł się wylało. Szanujcie czas Panowie, bo pośpiech odbija się z wielkim echem. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43

witam panowie zauważyłem na swojej fasoli dwa latające stworzenia. jest to białe muszki tzw mączliki i taka czarna podłużna mucha która nie chce nawet uciekać z liścia fasoli. Dodam ze fasola jest w stanie kwitnienia a środek posiadam o nazwie apacz i o to moje pytanie czy nie zaszkodzi to kwitnącej fasoli? i ile litrów zastosować na ha.

post-20422-0-39016100-1466436680_thumb.jpg

post-20422-0-26284900-1466436714_thumb.jpg

post-20422-0-80147800-1466436796_thumb.jpg

post-20422-0-16220700-1466436806.jpg

post-20422-0-71125700-1466436811.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

U mnie w fasoli miałem trochę samosiewów rzepaku, no i właśnie na rzepaku był mączlik a fasoli się nawet nie czepiał. Także myślę że dla fasoli jest nieszkodliwy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Grzybka ani widu ani slychu :) Nie pryskalem bo nie ma sensu. Fasola ładna, duża i zielona. Kwitnie idealnie już sa małe straczki :) ostatni deszcz poratowal fasole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Na fasoli będę jutro to dam znać co ze zgnilizną, i tak wszyscy mówią że jeszcze trochę to będę z nią spał.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Tym się nie przejmuj świadczy to tylko o twojej pilności i zaangażowaniu w to co robisz .Podnosi to tylko profesjonalizm .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Panowie czy z moją fasolą jest wszystko ok? Siana bardzo późno dlatego jest taka mała.

 

212122135up6.png p173401_21-06-16jeui5.jpg p173402_21-06-169vu3o.jpg p1734_21-06-16mnuo3.jpg p173502_21-06-16z3ukj.jpg p173601_21-06-1641uox.jpg p1736_21-06-16brug7.jpg p1737_21-06-1690u08.jpg p173802_21-06-16r9ue2.jpg p1738_21-06-16s1u6f.jpg p1739_21-06-16u6uuh.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wygląda przyzwoicie. Paki już sa, 2 dni i będzie kwiat. U mnie sąsiad przez miedze ma taka sama i też późno sial.
Ps. Za motyke się weź ;)

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ok wszystko ale na rekordowy plon niema co liczyc jednak krzaki sa male a juz za kilka dni beda owocowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Polecałbym porządne 2 daweczki odżywki+stymulator bo na takim małym krzaczku będą 4 strączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Myslisz ze to jeszcze ma sens na takich krzaczkach
Tez mam takie pole gdzie skubana siedziala i nierosla teraz gdy ruszyla to odrazu paki kwiatowe ma i zastanawiam sie co jej dac
Dodam ze siana ok 23 04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Ta na zdjęciach dość rzadka. Szpary spore, miałem taką samą w ubiegłym roku, przez byle jaki siewnik. A co do planu, zobaczysz jak zacznie straczki wiązać


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj