Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
ravoj    1274

Powiem Wam co jeszcze powoduje, że fasola nie rośnie szybko i jeszcze międzyrzędzi nie zakryła. 

Otóż mój Staruszek w tym samym dniu co ja posiał sobie 1 ar fasoli w ogrodzie. Oczywiście  jest stanowczym przeciwnikiem ŚOR. Plewił ją już trzy razy, bo tak szybko wschodzą chwasty ale fasola ma prawie pół metra wysokości i już dawno nie widać międzyrzędzi, jest za***iście wybarwiona i zaczyna kwitnąć. To jest właśnie efekt natury.

Nasze fasole są mocno hamowane przez środki. Ale nie wyobrażam sobie żeby trzy razy motykować fasolę albo jeździć z opielaczem co tydzień. Na przyszły rok dam mniejszą dawkę środków, bo jednak 3L Pendginau plus 0,2 Commandu  i 0.5 Afalonu na hektar to za dużo, no ale chwastów nie ma, to fakt, tylko co z tego jak fasola mała. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Panowie a co sadzicie o zastowowaniu teraz w malej dawce saletry wapniowej i tytanitu? Ponoc dziala swietnie na zawiazywanie? Ktos stosowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

a co Geomar czy Ascovigor  za drogi? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

na , a Fertina czy asahi tanie?? geomar tam cene nabija śladowe ilości P i K 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

e tam, moja fasola P i K już dostała, plus molibden, bor i miedź, zastanawiam się jak z tym Geomarem albo Foliq Ascowigor z tymi algami morskimi, czy to faktycznie takie WOW!!!!  :o

Walimy tyle chemii, tyle oprysków, jazdy, wody, nawozów a u starego bez żadnych nawozów fasola taka, że napatrzeć się nie mogę he he tylko trzeba z motyką spać na polu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja dałem pełny zestaw odzywek tj. Maximus, bor, insol straczkowe, fertina, saletra wapniowa, megafol+deLux(na robaka) Kolorek fasola ma ładny, krzaki duże i zaczyna obwicie kwitnac :) do tego wczorajszy deszcz. Tylko co z grzybkiem po opadach. Póki co nie widać plam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Panowie nie mogę znaleźć odpowiedzi nigdzie więc jeżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie więc jakie u Was są stawki za koszenie fasoli z ha? I Jeszce jedno trafiła mi się fucha żeby przeplewnikowac fasolę wielorakie 2.20 ha w jednym kawałku ile za taką usługę ? Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja biorę za ścinanie 3 rzędówką na boku (nie trzeba odrzucać) 120-130 a pielnikowanie moze inni coś powiedzą nt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laki444    0

Witam kolegów i prosił bym o porade gdyż moja fasolka ma już paki jest bardzo zdrowa kolor śliczny ale nic jej jeszcze nie dałem żadnych odżywek więc moje pytanie czym ją teraz opryskać i w jakich dawkach , czy może pod korzeń tak jak wczesniej pisałem jestem nowicjuszem i to moja pierwsza przygoda z fasolką  dodam ze u nas od miesiąca nie spadła kropla deszczu dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Pod korzeń nic bym nie dawał gdyż fasola już w tej fazie nie potrzebuje. Prysnac możesz jakimś insolem na straczkowe. Ja dałem litre na ha. Zawiera mikro. Możesz dac maximusa 2kg na ha, saletre wapniowa 1l na ha. Co tam chcesz ale nie przedadzaj jeśli ma ładny kolor i wsio jej wystarczy. Ewentualnie coś z borem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laki444    0

Damian xxl bardzo dziękuję za podpowiedz widzę ze jestes fachowcem w dziedzinie fasolkowej  moze tak jak mówisz opryskam ja czymś z borem  jesli moge prosic jeszcze o jakis doby nawóz nie wazna cena  i powiedz ile mam wlac na 400l zbiornik wody tego srodka bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Serwus, prysnąłem Agilem tydzień temu, wypadało by szykować się na drugą dawkę pod koniec tygodnia. Trawica nic nie ruszona, a dawka 0,6l- czy to normalne? Bo po basagramie poniedziałkowym to na drugi dzień widać że fasola i chwasty siadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Serwus, prysnąłem Agilem tydzień temu, wypadało by szykować się na drugą dawkę pod koniec tygodnia. Trawica nic nie ruszona, a dawka 0,6l- czy to normalne? Bo po basagramie poniedziałkowym to na drugi dzień widać że fasola i chwasty siadły.

Bormax. Nie jest drogi. Dawka od 0,5 do 1l na ha. 350l wody styknie na ha zależy od ciśnienia, mi wystarcza przy 2atm. Nie przedadzaj z odzywkami bo wybuja jak deszcze będą padać. Daj po kg każdego jeśli to będzie w proszku daj litre/ha insola straczkowe, litre saletry wapniowej i tego boru i wsio.

 

 

Za mała dawka agilu. 0, 8 było dac. Kiedyś dałem 0, 8 i trawkę trafiło. Fasolka stała 2dni ale zaraz ruszyła i czysta bez trawki.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Serwus, prysnąłem Agilem tydzień temu, wypadało by szykować się na drugą dawkę pod koniec tygodnia. Trawica nic nie ruszona, a dawka 0,6l- czy to normalne? Bo po basagramie poniedziałkowym to na drugi dzień widać że fasola i chwasty siadły.

 

oczywiście, że normalne, u mnie dopiero po tygodniu było widać efekt, też o to pytałem, efekt jest za***isty. Popraw po 10 dniach tą samą dawką tak jak ja wczoraj i będzie cacy. Agil jest dobry. 

Bormax. Nie jest drogi. Dawka od 0,5 do 1l na ha. 350l wody styknie na ha zależy od ciśnienia, mi wystarcza przy 2atm. Nie przedadzaj z odzywkami bo wybuja jak deszcze będą padać. Daj po kg każdego jeśli to będzie w proszku daj litre/ha insola straczkowe, litre saletry wapniowej i tego boru i wsio.

 

 

Za mała dawka agilu. 0, 8 było dac. Kiedyś dałem 0, 8 i trawkę trafiło. Fasolka stała 2dni ale zaraz ruszyła i czysta bez trawki.

Nieprawda, wystarczy 0,6 L/ha i wszystko bierze, tylko trzeba poczekać, też się srałem bo nie widać było efektu, a teraz jest za***iście, wczoraj poszła druga dawka i gwarantuję, że po jednoliściennych nie będzie śladu, pomijam oczywiście wyczyńca w fazie kłoszenia, tego raczej nie weźmie, ale zobaczymy. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Witam

mam dylemat.Opryskałem część fasoli miedzią przed deszczem druga czesc mam jeszcze w ogóle nie pryskaną. 

Dylemat polega na tym że nie wiem czy poprawiać jeszcze dithane 2 kg na tym kawałku co pryskałem miedzią przed kwitnieniem?boje sie ze tak duzo deszczu mogło zmyć miedz całkowicie.

w miejscu gdzie jeszcze nic nie pryskalem dac jeszcze miedz(a dithane po kwitnieniu) czy od razu pojechac dithane 2,5kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

skończ miedzią resztę a później  daj  dithane na całość i masz problem z głowy. A jak masz patogeny do daj jedno po drugim albo razem. Miedź się dobrze miesza. 


a chodzą słuchy, że to środek o działaniu kontaktowym i deszcz go spłukuje, ale nie wiem czy to prawda, wątpię żeby dało się spłukać coś, co roślina po części wchłonie. 


a chodzą słuchy, że to środek o działaniu kontaktowym i deszcz go spłukuje, ale nie wiem czy to prawda, wątpię żeby dało się spłukać coś, co roślina po części wchłonie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

u mnie zaczyna pokazywać zalążek kwiatka, troszke mała jest ale jak miała rosnąć to było sucho i jej czas minął :( wczoraj podsypana, dostała tyle mikroelementów ile powinna ( zostało ze zboża ), teraz pójdzie pól litra boru, tytanit, molibden, siarczan magnezu, dithane 0,6kg i 0,65 zamiennika amistaru, po zawiązaniu strąków przygotowane jest nurelle i ewentualnie da się algi na wzmocnienie z odżywką fosforowo-potasową. Wypryskam to co mi zostało z poprzednich lat i może coś pomoże, sumienie chociaż będe miał spokojne, że z mojej strony zrobiłem to co się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Ja się zastanawiam nad słowem "przeinwestowanie" i drugim "przedobrzone" - bynajmniej jeśli o mnie chodzi. 


liczyłem, że na nawozy i ŚOR poszło mi od początku przynajmniej  1034zł na 1 hektar. fasoli czyli przy tej cenie 400kg fasoli (prawie pół tony) , spalonego paliwa i pracy nie liczę.

(od początku: nawóz Lubofoska 4, po sianiu Pendigan, Command, Asashi, Agil raz, Miedziań + saletra wapniona, Miedziań plus Insol P+K i Strączkowe,  Agil i teraz Amistar z Tebu) 

zobaczymy jaki będzie tego efekt. W najgorszym wypadku da się wyjść na zero. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Prawidłowe rozumowanie czasy tylko Pana Boga na polu bezpowrotnie mineły.

Pozdrawiam

Jak tam grzybek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

był i jest, a czy będzie zobaczymy. W sobotę jadę z amistarem i tebu, bo  pisze tam, że stosować od pełni kwitnienia, to czekam

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

polifoska 6 ,250kg, 445zł

kizeryt 100 140zł

siarczan amonu 100kg 78 zł

ropa 400zł

herbicyd (tylko po siewie) ok 200zł

odżywki 200zł ( w porywach 300, zależy czego brakuje )

grzyb 100 - 130zł

robak - 10 - 60 zł (zależnie od roku)

nasiona 120 kg ( siew poznaniakiem ) 336zł

 

W 2000 zł mogłbym to zamknąć, przy cenie 2,8 daje to ~720 kg fasoli. Jak na nasze warunki i stanowiska to nie jest dużo. Oczywiscie później na pszenice idzie dzięki temu mniejszy nakład, ale skoro trzymamy sie fasoli to tak się u mnie kalkuluje. Oczywiście w zależnośći od jakości towaru mamy różną cenę. Ale na chwile obecną tak to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Wzywaj Pogotowie!!!!

 

żartowałem, napisz co jej jest albo daj fotki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj