Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Gość   
Gość

koledze ile dajecie chwastoksu exstra  do wolfa lub basagranu ja dałem 300ml i jest ok dał z was ktoś  powyżej 300ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

a i jeszcze jedno pytanie, może ktoś podpowie: co daje dodanie Chwastoxu do Basagranu? zwiększa skuteczność na chwasty, czy zwalcza więcej chwastów? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Przeczytaj etykietę barox-u on jest wycofany , ale możesz porównać jakie chwasty bierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Stosował może ktoś z was FOLIQ ASCOVIGOR??? Słyszałem, że dobry środek ale osobiście nie stosowałem tego...

 

Ja stosowałem i jest dobrym środkiem,  to odpowiednik Geomara 86 z Arysty posiada algi morskie  co poprawia kwitnienie i w takim celu się go stosuje.

W tamtym roku sprawił że pomimo upałów to fasola nie zrzucał kwiatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Witam
Stosuje ktoś Bi 58 ??
Jeżeli tak to kiedy w jakiej fazie i jaka dawka ?
Słyszałem ze karencja na pszczoły jest 21 dni czyli przed kwitnieniem 3 tyg tym pryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Ja stosowałem i jest dobrym środkiem,  to odpowiednik Geomara 86 z Arysty posiada algi morskie  co poprawia kwitnienie i w takim celu się go stosuje.

W tamtym roku sprawił że pomimo upałów to fasola nie zrzucał kwiatów

 

W jakiej dawce i kiedy (w jakiej fazie) go stosowałeś?? Słyszałem, że w początkowej fazie kwitnienia fasoli daje się ten foliq ascovigor tak??? Czyli po zastosowaniu tego foliqa kwiat nie opada i więcej strąków się zawiązuje i tym samym teoretycznie powinien być większy plon....

Edytowano przez Lipa86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ile Basagranu dałeś? 

 

0.85L  na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

Jest zamiennik tego drogiego goemara... http://intermag.pl/nawozy/nawozy-mikroelementowe/produkt/mikrovit-molibden-33  

 Kosztuje trzykrotnie mniej a to samo robi...

 

Ale to sam Milibden, bez porównania z FoliQ, dlatego tańszy 

Ja stosowałem i jest dobrym środkiem,  to odpowiednik Geomara 86 z Arysty posiada algi morskie  co poprawia kwitnienie i w takim celu się go stosuje.

W tamtym roku sprawił że pomimo upałów to fasola nie zrzucał kwiatów

kiedy go zastosowałeś i w jakiej dawce ?? 

Zenonim ile mogę bezpiecznie dać AGILA żeby nie spalić fasoli? 1L na ha będzie ok, muszę dać dobrą dawkę bo wyczyniec mi wyskoczył w kilkunastu miejscach, pozostałe jednoliścienne dopiero się krzewi, więc da radę. 

Widzę, że barox był za***isty, brał powój polny i komosę i wiele innych, z czym obecnie Basagram radzi sobie słabo z racji obniżenia zawartości substancji czynnej.  Przypomnij Zenonim jeszcze dawkę tej mieszanki jaką stosujesz, bo nie mogę znaleźć w postach 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

ciSaletrę wapniowe kiedy sie daje ? Wszystkie mikro najlepiej przed kwitnieniem ? Czy ważne teraz dostarczyć jakiś pierwiastek.
Kiedy. Dajecie basagran ? U mnie jest w pary potrójnych liści. Zachwaszczenie oceniłbym na 5% nie wiem czy jest sens pryskać basagranem a z drugiej strony nie chciałbym sie pózniej zdziwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

ciSaletrę wapniowe kiedy sie daje ? Wszystkie mikro najlepiej przed kwitnieniem ? Czy ważne teraz dostarczyć jakiś pierwiastek.

Kiedy. Dajecie basagran ? U mnie jest w pary potrójnych liści. Zachwaszczenie oceniłbym na 5% nie wiem czy jest sens pryskać basagranem a z drugiej strony nie chciałbym sie pózniej zdziwic

 

Sam zdecyduj, przede wszystkim oceń chwasty. Ja w ubiegłym roku dałem 1 L/ha Basagranu z Olejanem i nic to nie dało, bo nie wziął komosy, Rdestu plamistego i kilku innych plus  żadnych jednoliściennych. Chwasty są w różnej fazie rozwojowej dlatego minimum 2L/ha Basagranu trzeba użyć żeby je zahamować (nie zniszczyć). Trzeba indywidualnie ocenić chwast i jego rozwój. W ubiegłym roku poprawiłem motyką w połowie czerwca, co zajęło mi kilka godzin, oczywiście z pomocą. Zaoszczędziłem 400zł na dwa hektary a fasola poszła w górę jak po odżywce.   Nie wierzę nikomu, kto twierdzi, że 1L/ha Basagramu wystarczy i z motyką w pole nie idzie, bzdura., Oczywiście jak ktoś ma wyjebane to nie idzie, ale u mnie chwastu nie było do końca, bo pilnowałem fasoli osobiście. 

Teraz również mam Rdest Plamisty w kilku miejscach, Powój polny w kilkunastu i gdzieś pojawia się komosa biała (wschodzi). Reszta pola  (2ha) czysta, poza trawką i innymi jednoliść., więc głupotą będzie tracić 600zł na 4 butelki Basagranu. Wczoraj opryskiwacz ręczny trafił na moje plecy, Basagran 10ml/L plus olejan (został mi z ubiegłego roku) i te miejsca potraktowałem, gdzie jest chwast.

Bezsensu jest pryskać czyste pole i hamować fasolę a później ją odżywiać (kolejne 200zł) 

Dodam, że w tym roku po zasiewie dałem Pendigan 3L/ha plus Command 200ml/Ha plus Afalon 0,5L/ha i pole czyste jak widać, jestem zadowolony, Przez przymrozki i deszcze nieco zżółkła ale już odbiła i jest zielona. 

Wydaje mi się, że obecnie nie mam najmniejszej potrzeby używać Basagranu. Ale pole obserwuję, nie zarzekam się. 

A Ty sam zdecyduj. 

Tylko niech mi ktoś powie ile dać Agilu, żeby nie przesadzić, bo dziś wieczorem jadę. 

Tylko niech mi ktoś powie ile dać Agilu, żeby nie przesadzić, bo dziś wieczorem jadę. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Faslka została już odzywiona. Zostało czekać na kwiat i oby nie suszylo jak rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Agil ma zalecenia do 1,5l , więc jak chcesz to dawaj 1l . choć ja bym zrobił w dawkach dzielonych , bo i tak wyskoczy jeszcze chwastnica. co do mieszanki bentazon + MCPA to 1l + 0.2l. tylko jak pryskasz Agilem to pare dni odczekaj i celuj żeby upałów nie było. ja dzisiaj kończyłem  jednoliścienne focusem i za 5 dni jadę tą mieszanką ale nie wszystkie działki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Gwarantuje susze.

a co Ty kolego prorokiem jesteś tak naprawdę nie wiadomo jaka pogoda będzie za 2 dni wszyscy mówili że ten rok będzie bardziej suchy od poprzedniego i co guzik padało wystarczająco na wschody fasoli i wogóle  ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

ja chciałem dać 0.8 agilu i doradca mówił że mogę spalić. przecież na opakowaniu jest napisane dawka na h 0,6l. ja daje dwa razy po 0.5l bo mam perz miejscami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To dawka na samosiewy , chwastnice, miotłę zbożową  , a na perz masz napisane 1,25-1,5l maksymalna dawka do jednorazowego zastosowania. Ale perz to w głównej mierze od miedz rośnie więc można zrobić 0,7l więcej wody i drugi raz połówką od miedzy przejechać. nie ma sensu całego pola robić mocną dawką bo na pewno przyhamuje fasolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

a co Ty kolego prorokiem jesteś tak naprawdę nie wiadomo jaka pogoda będzie za 2 dni wszyscy mówili że ten rok będzie bardziej suchy od poprzedniego i co guzik padało wystarczająco na wschody fasoli i wogóle  ....

Tak, przez najbliższe dwa tygodnie w mojej okolicy deszczu nie będzie. Nie trzeba być prorokiem, wystarczy być dobrym obserwatorem. Będzie dobrze jak coś przelotnego popada jak w ubiegły wtorek. 

Agil ma zalecenia do 1,5l , więc jak chcesz to dawaj 1l . choć ja bym zrobił w dawkach dzielonych , bo i tak wyskoczy jeszcze chwastnica. co do mieszanki bentazon + MCPA to 1l + 0.2l. tylko jak pryskasz Agilem to pare dni odczekaj i celuj żeby upałów nie było. ja dzisiaj kończyłem  jednoliścienne focusem i za 5 dni jadę tą mieszanką ale nie wszystkie działki.

 

Dałem AGILU  0,6L/ha plus adiuwant.  Miałem dać więcej, ale w razie czego za tydzień poprawię tą samą dawką, bałem się dać 1Litr/ha, . Zobaczę czy w tej dawce  weźmie wyczyńca, ciekaw jestem. 

 

a Jeśli chodzi o dwuliście to byłem dziś na fasoli, pojawia się gdzieniegdzie komosa, dopiero co ją widać, malutka, drobniutka. Ale ogólnie czysto i raczej odpada pryskanie całości bo szkoda pieniążka. Dziś pryskałem kolejny kawałek opr. ręcznym na  1 litr wody dałem 10ml basagramu, plus 1,25ml Chwastoxu turbo i adiuwant, zobaczę czy poradzi sobie z Powojem, Ostrożniem i komosą o wielkości 4cm (znalazłem na polu ok. 6 sztuk takiej wysokości)  bo jeśli nie, to szkoda jechać całość. U mnie największy problem to powój a mniejszy komosa. Pozostałe to pestka. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

czyli powinna paść na kolana, będę ją obserwował. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

nie powinno się przypadkiem dodawać chwastox extra do basagranu? Chwastox Turbo zawiera dikambe, nie pali to fasoli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

nie powinno się przypadkiem dodawać chwastox extra do basagranu? Chwastox Turbo zawiera dikambe, nie pali to fasoli??

Toru nie wiem, dikamby jest bardzo mało, sprawdzę w poniedziałek jaki jest efekt i napisze, dam zdjęcia


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj