Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
ravoj    1248

No pół litra na ha minimum plus adiuwant i ew. Mikroelementy. Ja dodałem do asahi siarczan magnezu siedmiowodny 1,5 kg/ha co przyspieszy pobór azotu i regenerację rośliny. Efekt sprawdzę w piątek
A jeśli chodzi o basagram 1l /ha plus adiuwant i to olejan najlepiej to minimum, inaczej bezsens paliwo tracić. Dlatego ja w czerwcu motykol. Stary basagram był mocniejszy. Ten nowy to cienias i cholernie drogi, w zeszłym roku w dawce 1l/ha nawet nie ruszył drobnej komosy, straciłem 260zł


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

czy mieszał ktoś może Basagran razem z fusilade?

a czy Ty kolego chcesz fasolę dobić tak już do  końca tak od początku zaczynając basagran nie jest wskazany na fasolę poczytaj sobie ulotkę wiem że zaraz odezwie się grono ludzi którzy stosowali ten środek ja też go stosowałem ale do czasu ...  czekam na pytania retoryczne albo na od wszechwiedzących każdy wie swoje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

To podziel się z nami jakie środki teraz stosujesz. Ja też chętnie bym go na coś zamienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak fasola jest troche za gleboko sadzona i sie zrobila skorupa po deszczach to sie przebije bo z 15 procent mi nie wyszlo jeszcze. Jas tyczkowy sadzony 7 maja. spulchnic tez niema jak bo zniszcze kiełki. Umrze pod ziemia czy wyjdzie jak troche ziemia po deszczu zmieknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie wiecie który z handlarzy kupuje gorszą fasolę??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

właśnie zabrał mi 15 ton ale dobrej i 7 ciulowej zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

Panowie co stosujecie na chwasty jednoliścienne ( owies głuchy) w zeszłym roku stosowałem leopard 1l /ha  po opryskaniu liście fasoli zrobiły sie żółte pózniej wróciło wszystko do normy, słyszałem ze po leopardzie tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    546

Czy można teraz zastosować oszczędności ( planetować) fasole żeby zimie zruszyć w fasoli bo się robi skorupa i po planetowaniu niby fasola będzie lepiej rosła ? jak na razie chwastów jeszcze nie ma, a basdagramem dopiero po 10 dniach od planetowania pryskać czy darować sobie planetowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223
Napisano (edytowany)

w tamtym roku fusilade w tym idzie focus.

Możesz zrobić oszczędnością , napewno nie zaszkodzisz , ale jak będą deszcze to fasola da radę bez tego.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

koledzy czy  stosował ktoś z was na fasole nawóż  dolistny plantafol 10-54-10 w dawce 2kg + bormax 1l i myślę dorzucić siarczan magnezy siedmiowodny czy na żółte przebarwiono fasoli  po oprysku nie zaszkodzi to wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

właśnie zabrał mi 15 ton ale dobrej i 7 ciulowej zostało.

właśnie zabrał mi 15 ton ale dobrej i 7 ciulowej zostało.

Eh cos pokrecilem z tym postem Zenonim napisz jak mozesz po ile sprzedales fasolke bo tez jeszcze mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Po 2,86zł. jak się uda zebrać dobrze w tym roku to sprzedaje od razu.

@szot - gdzie ta twoja cena fasoli??? dobrze , że jeszcze biorą z 2 handlarzami gadałem to nakupili i d*pa nie mają zbytu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0101    0

Koledzy doradzcie mi jaką najlepsza odzywke zastosowac na groch?? teraz pryskałem na jakiegos robaka bo mi liscie zjadał nawet pod ziemia i wyszly mi same łodyki z ziemi, czy ten groch co ma same łodygi to od jeszcze sie odbuduje czy bedzie coś jeszcze z niego?? myslałem zeby teraz przejechac go cynkiem+asashi. u mnie  pieknego jaska kontre kupuja po 6zl

Pozdrawiam i prosze doradzcie mi z Ta odzywką

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

u mnie też opuchlaki zjadają liście, jutro wieczorem albo w nocy idzie nurelle 0,7, powinno pomóc.

pierwszy raz na taką skale mam objedzone brzegi liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebQ90    0

fasolka szparagowa unidor ma 5 cm i wychodzą chwasty jednoliścienne, czym je najlepiej zwalczyć chemicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19
Napisano (edytowany)

Co wy na taka odżywkę na dwa liście ?
4kg magnez jednowodny
3kg mocznik
1kg kristalon 18 18 18
0,8 plonvit motylkowe
0,1 ashashi
O,1 tytanit

Edytowano przez NowyRolnik2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

widać , że fasola w cenie! jak tu jeszcze dobrze nie wyszła , a już odżywkę dostaje. kolego dzieje się coś z tą fasolą ? jak nie to zostaw sobie to przed kwitnieniem i będzie ok, ale mocznik odpuść plonovit 1,5l i asahi minimum 0,5l i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

widać , że fasola w cenie! jak tu jeszcze dobrze nie wyszła , a już odżywkę dostaje. kolego dzieje się coś z tą fasolą ? jak nie to zostaw sobie to przed kwitnieniem i będzie ok, ale mocznik odpuść plonovit 1,5l i asahi minimum 0,5l i będzie ok.

W tamtym roku zostawiłem ja sama sobie i pózniej zakwitły takie karły i h... Z tego było. Konkretnie 1,5 t /h . W tym roku zechce ja trochę inaczej prowadzić szczególnie na słabszych ziemiach.

Na razie z tego co widzę co sie z nią dzieje to : nie równo wschodzi , cieżko ma tam gdzie na glinkowatej ziemi była wałowania mam wrażenie ze stoi w miejscu a nie chciałbym powtórki z ubiegłego roku.

Pozanizalem dawki bo roślina mała poza tym ashashi jest kur..sko drogie 5L 530 zł i nie chce gołej ziemi tym pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

widać , że fasola w cenie! jak tu jeszcze dobrze nie wyszła , a już odżywkę dostaje. kolego dzieje się coś z tą fasolą ? jak nie to zostaw sobie to przed kwitnieniem i będzie ok, ale mocznik odpuść plonovit 1,5l i asahi minimum 0,5l i będzie ok.

Dlaczego nie daje się mocznika w fasoli, coś się może stać? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Czyli jak dawka i jak pora. Powiedzmy dać np. 15kg mocznika na 2ha w tej fazie jaka jest teraz fasola. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

powiedz co chcesz wnieść z taką ilością azotu. fasola powinna dostać N pod korzeń , a póżniej sama wiąże wolny azot z powietrza. ja nie próbowałem i nie będę próbował ponieważ to zbyt delikatna roślina , żeby ją przypalać. jak już chcesz ją pogonić to 100kg saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Myśle ze Max 5kg wieczorem albo w pochmurny dzień. Mocznik azot otwiera aparaty asymilacyjne w roślinie środki , odzywki lepiej sie wchłaniają. Poza tym daje taki strzał roślinie. Ale wiadomo nie można przesadzić bo tylko urośnie duża "wybija " duży krzak mało strakow. Może tez robić drugie piętro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj