Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Zenonim    223

???? czyli zaoszczędzicie na sianiu , a póżniej więcej wydacie na ratowanie fasoli. u mnie wschody bajka , ale ja sieję na wózkach do kuku. sory za szczerość ale taka prawda , dodatkowo namieszacie środków które nie mają rejestracji i różnie się zachowują  w zmiennych warunkach. a i dla przykładu zaprawiałem fasolę dursban + molibden + mangan wschody 99% , zabrakło mi 20 kg nasienia i tam poszła czysta bez zaprawy to wschody 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

W jakim sensie zaoszczędzicie na siewie ? U mnie błędem było to ze za ciężki wal na ten typ gleby do tego poszły zlewy i ma cieżko. Ale z każdym dniem jest lepiej także myśle ze nie ma co sraczkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

???? czyli zaoszczędzicie na sianiu , a póżniej więcej wydacie na ratowanie fasoli. u mnie wschody bajka , ale ja sieję na wózkach do kuku. sory za szczerość ale taka prawda , dodatkowo namieszacie środków które nie mają rejestracji i różnie się zachowują  w zmiennych warunkach. a i dla przykładu zaprawiałem fasolę dursban + molibden + mangan wschody 99% , zabrakło mi 20 kg nasienia i tam poszła czysta bez zaprawy to wschody 70%.

ja nie mieszam środków nie znanego pochodzenia, daje od kilku lat te same środki i u mnie np nie pali fasoli. Ostatnio 4 noce były zimne i fasola siedziała zółta, dziś jest spora róznica. Fasola ruszyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Koledzy, jutro planuje karmić fasole odzywkami bo poprostu stoi w miejscu. Dorzucić cos do asahi? Moze saletra wapniowa czy za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Mozesz dać bor i jakieś mikroelementy. Kristanol plantafol itp

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

U mnie też żółto na polu a pryskacie jak zenonim polecał pendigan i command. Myślę że to przymrozki bo ta co teraz wyszła gdzie kołem przejechałem jest zielona. Jutro pójdzie asahi i powinno być git.
Pryskalem miało być


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0101    0
Napisano (edytowany)

Witam

 

Koledzy ,potrzebuje pomocy

 

w tym roku zasiałem faole piekny jaś ten karłowy, i na drugi dzień po siewie opryskalem pole środkiem,,harrier 295zc, chwasty pali mozna powiedzieć wszystkie nawet oset, ale mam dużo przebarwien na grochu chodz tez czytalem ze to możliwe najbardziej niepokoi mnie to ze wydaje mi sie ze moja fasole tez przypala, juz po kielkowanie keidy wybija sie z ziemi odrazu liscie usychaja i wychodzi z ziemi sama łodyk, duzo grochu jest juz wyrosnietych ale czesc wlasnie zaczyna podsychac poprostu listki usychaja, sa miejsce gdzie nie wyszedl ejszcze z ziemi jak go odkope to jest zielony kielek tzn lodyka bo liscie juz pod ziemia opadaja usychaja, mial ktoś taka sytuacje?? prosze o pomoc czy wg ktoś zna ten srodek?? z góry wielkie dzięki

 

Co mysliscie o tym zebym przejechal to moze asahi + cynk mam taka odzywke cynkowa wlasnie na groch. fasola byla zaprawiana nitragina + mospilan+ witabax + nitragina i na 1ha dawałem 100kg fosforan amonu

 

w tamtyk roku nie dawałem zadnych odzywek tylko te 100kg siarczanu amonu, zbior kiepski 1t/ha,zci doradzcie mi prosze kiedy i jakie odzywki stosowac zeby plon byl wiekszy, przeczytalem gdzies w internecie ze dobrze jest postawic przy polu z fasola ule z przczolami zeby bardziej zapylały rośliny

 

Wybaczcie mi za błedy ortograficzne ale moj laptop jest specyficzny:)

Edytowano przez Mateusz0101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Przypadkiem to nie smietka? Obejrzyj dobrze te kikuty czy nie siedzi robak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

śmietka na 100%  męczy fasolę. u mnie to co dosypałem niezaprawiane ok 20kg to wschody 70% , a może i mniej bo śmietka poniszczyła ziarno. Co do oprysku command - pendigan na czerwoną poszło 0,25-4l i bez przebarwień , a na jasiu 0,2-3,5l i tu na zakładkach command przebarwil. moim zdaniem kwietniowe fasole trafiły  w zimno i do tego wschody długie i to też ją męczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Ja zaprawiałem wszystko, ale kilka dni temu wjechałem na robaka bo masowo pryskja od śmietki. Te wschody jakieś dziwne nie równe.... zimno było, ziarno nie ma dobrej siły kiełkowania i efekty widoczne. Miejscami fasola była tylko 2cm pod ziemią i dopiero teraz wschodzi. Wilgoć jest odpowiednia. Nie wiem o co w tym chodzi

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0101    0

u mnie wszystko ladnie zkielkowalo mozna powiedziec 99 procent, zastanawiam sie bo musialem dzisiaj nając zjamogego który mi pryskal ta fasole okazalo sie ze to wlasnie jakis robal ja zjada , ten mój sasiad troche niechcący pojezdzil mipo fasoli i ja delikatnie zniszczyl czy ona jeszcze sie odbuduje niestety byly takie sytuacje ze przejechal kawałkiem po rządku i ja delikatnie zniszczyl mi sie wydaje sie jeszcze sie odbuduje a wy jak myślicie, teraz tez opryskałem na tego robala za tydzien wjade asahi, ale teraz wlasnie martwi mi te ladna fasola która zostala przejechana kolami ciagnika:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

słyszałem że wzmacnia działanie basagranu, ale w jakich dawkach nie wiem.
Moja fasola już się ładnie wybarwila na zielono jak się ciepło zrobiło, wschody 95% jakieś, nawet więcej, zaprawiana pyrinexem i tym co zostało na jesieni z pszenicy. Tam gdzie zabrakło nasienia zaprawionego różnicy nie widać. Przed siewem 2l/h pyrinexu poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuro    0

chodzi mi o łącznym stosowaniu Basagranu i Fusilade aby zwalczyć chwasty dwuliścienne i jednoliścienne, chcę to zrobić jednym przejazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Właśnie czy mozna basagram i agil? Ktoś próbował jedno to roztwór a drugie zawiesina, kolejność mieszania znam, tylko czy nie spali fasoli?
Zresztą 2 ha to ludzie motyką 3 razy mi zrobią za te pieniądze co oprysk, przecież to trzeba min 700zł na raz a i tak motyką w czerwcu trzeba ruszyć
Dodam że fosilade to emulsja


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

nie wolno mieszać agilu z innymi srodkami na chwast!!!!! Albo pryskasz dwuliścienne albo jednoliścienne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Dlaczego nie wolno pryskać Agilem z innymi środkami? Jest gdzieś o tym na ulotce czy po prostu z własnego doświadczenia? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie zaleca się łączenia tych środków tym bardziej jednego z najmocniejszych środków na jednoliścienne. wiem , że wiele ludzi miesza tylko sęk w tym , że 10 razy się uda , a za 11 będzie płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Nie powinno się udać ani 10 razy ani 11. A z kolei Jak uda się 10 to uda 11. Jak ktoś mieszal i nic się nie stało to stać się nie powinno. Ale z wpisów wynika że nikt z Was nie mieszal tych substancji więc lepiej nie ryzykować i tych dwóch środków nie mieszać. Poza tym można Mieszać herbicydy, jest wiele artykułów o tym, jednak na własną odpowiedzialność.

Ja jednak popryskam tylko agilem a w czerwcu motyka. 2ha w razie czego sam zrobię a zaoszczedze 400zł. Basagram też 100% chwastów nie weźmie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

U mnie na fasoli sianej 1,5 tyg wcześniej wychodzi mniej chwastów niż na tej sianej później, w dodatku ta wcześniejsza nie była walowana.
Myślę zastosować teraz pół dawki basagranu na chwasty w fazie kielkowania. Ktoś praktykowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj