Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
daro189    58

ja nie polecam, ale praktykowałem u siebie w zeszłym roku na troszkę zestresowaną fasolę zabieg, jak miała dwa listki - aminokwasy, algi, asahi, tytanit, npk w bardzo dużym stężeniu - połowa zalecanej dawki, ale na 1/4 zalecanej cieczy roboczej, bardzo małe ciśnienie i szybka jazda. Jak w okolicy zbierano 300kg fasoli z ha, u mnie wyszło 1,3 tony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ja nie polecam, ale praktykowałem u siebie w zeszłym roku na troszkę zestresowaną fasolę zabieg, jak miała dwa listki - aminokwasy, algi, asahi, tytanit, npk w bardzo dużym stężeniu - połowa zalecanej dawki, ale na 1/4 zalecanej cieczy roboczej, bardzo małe ciśnienie i szybka jazda. Jak w okolicy zbierano 300kg fasoli z ha, u mnie wyszło 1,3 tony. 

 

ale biznes zrobiles i sprzedales po 2,6, wystarczylo od mszycy pilnowac i bez tych pier**l srednio wyszlo mi 17 q

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

heh, widać masz zadatki na wróżkę skoro doskonale znasz warunki w jakich sobie rosła u mnie fasola ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stosował ktoś z was oprysk wolf 480 sl jest jakaś różnica od basagranu 480sl czy tylko rożnica cenowa 160zl miedzy nimi na 5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jeśli ten sam skład co basagran to nie warto przepłacać i kupować basagran. W tamtym sezonie stosowałem Bentazon 480sl ten sam skład co basagran cena ponad 200zł niższa a efekt bardzo dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy basagran ma zamienik wolof B480 identyczny skład chemiczny (grupa diazow ) bentazan i jest po 400zl 5 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

przecież o tym mowa. Brat płacił za bentazan coś nie całe 400zł za 5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

A teraz pytanie z innej bajki... skrzyp... czym to zlo zwalczyc w fasoli i burakach? Prawda jest, ze pomaga saletra wapniowa w plynie? Jesli tak to jaka dawka i jaki odstęp pomiedzy zabiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Inspektorzy od buraków mówią żeby skrzypu nie ruszać bo bliżej jesieni jego trafia. Natomiast fasole zagluszy. Motykopielik tylko. Wapniowanie coś tam pomaga ale to trzeba przez kilka lat żeby zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

No wapnowanie jest regularne ale i tak skrzyp jest, dzwoniłem do przedatawiciela to mowi ze saletra wapniowa powinna pomoc chociaz w zatrzymaniu go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

W tamtym roku wujek próbował go zwalczać opryskami i żadna jego metoda nie przyniosła efektu. Słyszałem, że jak się go motyką ruszy to jeszcze gorzej będzie, ale czy to prawda, nie wiem. Nigdy skrzypu nie miałem. A jak miałem na jednym polu to w ilościach znikomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

U mnie jest go do cholery na dwóch działkach i wychodzi tylko jak fasola rośnie, po motyce z jednego wyrasta trzy.
Co do comandu u mnie też wszystko wychodzi żółte, mam nadzieję że się pozbiera.

Od ilu liści fasoli można pryskac na jednoliscienne? Bo mi samosiewy pszenicy odbily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Jaka masz temperature u siebie? Jesli żółta musisz odczekać bo zaszkodzisz jej+ porażenie commandem. Lepiej poczekaj na cieplejsza aurę i az wszystkie jednoliscienne wylezą co maja wyleść, dasz wiekszą dawkę i ladnie weźmie :) Na ha dawałem 0,9l agilu i ładnie wzieło trawkę. Fasola odrobinę pomarszczyło ale nic jej nie było.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

fasola siana 23 ma duże dwa liście, nawet trzy się trafiają i tam chce poprawić na jednoliscienne bo przez pomyłkę poszło 100ml comandu na 2h. A ta żółta siana 1,5tyg później dopiero wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Witam. Jak u was fasola ? U mnie siana 29.04 i jakoś kiepsko. Strasznie nie równe wschody nie wiem czy za głęboko posiana czy za mocno zawoalowana. Czy przez te zlewy. Do tego trochę przypalona, chwast i jakieś robale.Nie wiem czy sie pozbiera

post-189515-0-68785200-1463651310_thumb.jpeg

post-189515-0-74487700-1463651363_thumb.jpeg

post-189515-0-68505200-1463651472_thumb.jpeg

post-189515-0-73316600-1463651523_thumb.jpeg

post-189515-0-77700800-1463651605_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Witam. Jak u was fasola ? U mnie siana 29.04 i jakoś kiepsko. Strasznie nie równe wschody nie wiem czy za głęboko posiana czy za mocno zawoalowana. Czy przez te zlewy. Do tego trochę przypalona, chwast i jakieś robale.Nie wiem czy sie pozbiera

Nie jest zle, przypalenia po commandzie sa, jutro pojade zobacze czy nie ma tez tego robaka, chociaz licze ze nie ma bo zaprawiana byla prestige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Nie jestem specjalistą od fasoli ale może robale skrzypionki żeróją ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

zaczyna się kolejny ch.... rok na fasolę, jak nie susza to za mokro, ja cześć posialem wcześnie to aż nie chce się z pola schodzić a część po świętach majowych, to tylko agregat czepiać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

U mnie na jednym kawałku cześć wyszła a reszta dopiero częściowo wychodzi i tak wszystko nie wyjdzie. Na drugim kawałku jedna zaraz zakwitnie a druga wylazi z ziemi. Do du... ta fasola. Jedna zielona jedną żółta. Patrzec żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie wiem, albo za głeboko albo za zimno... albo słaba siła kiełkowania. Patrze po tych polach z fasolą to słabizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

u mnie wschody myślę, że 90-95%, wygląda różnie - tak jak kolega wczesniej wrzucił zdjęcia, ale w przyszłym tygodniu pierdykne jakimiś fajnymi odzywkami i ma rosną bo stanowisko po rzepaku i o dziwo bardzo czysto jak na taką porę po siewie, i obsada fajna bo gdzie roslinka w roslinke to ok 20cm, no wiadomo, że zdarzają się przerwy ale to bajka, aby było 20-25C' za dnia to będzie rosła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

moja dziś dostała odżywke i na robaka przy okazji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj