Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
damianXXL    49

No faktyczie problem. Lej wodę i środki i jedź pylic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11
Napisano (edytowany)

Nie wejdę teraz w pole bo za mokro :(. Kolego a mogę dodać do pendiganu z litr roundapu do tego?Bo samosiewy rzepaku wychodzą.

Edytowano przez pablo-17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuro    0

Ma  ktoś może jakiś kontakt do gościa co sieje fasolę z Michalowa-Kolonii,  sieje takim małym ciągniczkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

glifosat działa dolistnie więc pewnie nie zaszkodzi, gdyż już po 24 godzinach po pryskaniu można uprawiać pole (tak napisane jest w etykiecie rejestracyjnej),. Także powinno być ok.  Jak popryskasz daj znać jaki efekt 


Wiem, że niektórym zdarzało się pryskać po 5 dniach od siania i było ok. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Nie wejdę teraz w pole bo za mokro :(. Kolego a mogę dodać do pendiganu z litr roundapu do tego?Bo samosiewy rzepaku wychodzą.

Możesz dać, ale  osobiscie  wolałbym osobno wjechać i nie zwlekaj z pyleniem

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Możesz dać, ale  osobiscie  wolałbym osobno wjechać i nie zwlekaj z pyleniem

Spokojnie możesz mieszać. Tam gdzie bierzemy śor to doradzono nam, żeby nie przekraczać dawki 1,5 l na ha, bo wyższe dawki są niepotrzebna na tak małe chwasty zresztą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Fasola siana 23.04 już pokazują się liscienie z ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

nie wiem czy tylko kurzem ją przykryles czy jak, u mnie posiana 21.04 a w ziemi widzę że ma kilku cm kielki, zdarzają się co idą do góry, nie wiem, może zależy do fasoli ale u mnie posiane na głębokość ok 5cm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Termin siewu w tym roku nie gra roli. siana 21 i 29 i ta z 29 szybciej wyjdzie. już i tak zaczynają przesiewać posiali 10 kwietnia i na ha wyszło kilka sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja sialem 23go i juz wylazi a znajomy ok 2tyg wcześniej i nic nie wylazi, zaiarka czarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

ja jak wczoraj grzebałem to trafiłem na jedno nasionko już takie przygnite, mam nadzieję, że nie będzie tak zle z obsadą aczkolwiek trzeba się liczyc z tym że byc moze trzeba bedzie przesiewać... bo faktycznie z tydzień po psoianiu to tak dosyć zimno było a jak wiemy fasola lubi ciepłą ziemię, no ale to co przewidzi pogodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ludzie już orają wcześniejszą... sraczkowali sie to mają... Miały być juz upały i takie ciepło i dale chłodno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To my też sraczki , bo 20 sieliśmy. choć ja i w maju siałem. 28 siałem czerwoną i ziemię już podnosi, wschody powinny być 99% , ale z jasiem będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Można bylo z tydzień opóźnić. Ale to jeden z drugiego tamci już sieją no to trzeba siać. Sąsiad przez miedze właśnie wyrabia pod fasole. I będzie lepsza jak te wcześniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja sialem 23 i zaczyna podnosic ziemie sasiad 13 i gdzieniegdzie jest juz na wierzchu takze roznica malutka
Jak tam cena wie cos ktos czy kazdy juz popchnol towar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Jak wiecie siałem 2 maja i dzisiaj 1cm kiełki. Także myślę, że będzie ok. Pięknie wczoraj podlało, delikatny deszcz a zrobił swoje.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Ja sialem 23 i zaczyna podnosic ziemie sasiad 13 i gdzieniegdzie jest juz na wierzchu takze roznica malutka

Jak tam cena wie cos ktos czy kazdy juz popchnol towar

No i ja 23 i juz miejscami liścienie sa ale żółte z zimna jak cholera, miejscami tez ziemia podniesina... takze nie bedzie tak źle....

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

U mnie coraz wiecej sie pokazuje fasoli z 23 kwietnia. Długo wschodzi... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Hojda? Kiedy kasa?

 

Tak, mieliśmy prawie 12 t, kasa ostatniego maja dlatego dorzucił trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Czekali czekali i sie nie doczekali na lepsza cenę... Tylko kolega szot wróżył ze bedzie po 5zł i pewnie czeka na te 5zł... za 2kg chyba :ph34r:  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj