Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Toru    15

Ja też siałem w sobotę, tyle że skończyłem pryskać przed 20 bo w dzień wiało, a po bokach sąsiad miał buraki i jarą, ciekawe co z nich będzie :)

Akurat zrobi się ciepło pod koniec tygodnia i będzie się zbierać do wychodzenia.

W tym roku jest wilgoć to można siać później, w tamtym roku kto posiał wcześniej ten wygrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No,to Damian sieliśmy jednego dnia. O 14 jechałem z ostatnim opryskiwaczem na pole, a o 21 deszczyk .daj znać jak i kiedy ci coś zejdzie.

Ja kończyłem pryskać to juz ciemno było ale deszcz dopiero w niedzielę koło 10 zaczął padać. Zobaczymy jak sie opryski rozłoża po deszczu. Czy nie bedzie palić fasoli. Praktycznie 2 dni padało non stop takze wilgoć jest wystarczająca tylko ciepła teraz a fasolka do tygodnia i bedzie podnosić ziemię :) Kolo 10go maja ochłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

chyba ocieplenie!!!, gdzie ty pogode sprawdzasz? , dzis był przymrozek. Fasola włozona w ogródku do ziemi w połowie kwietnia, nawet nie pękła. ja czekam na cieple noce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Looknij sobie, w dzień ma być 10'C. U mnie nie było zadnego przymrozku. Fasola jest tak sucha że musi pływać w wodzie zeby namokła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1286

Kto powiedział że ten co sial w zeszłym roku później ten stracił. Proszę Was - ja sialem 4 maja i była piękna, ładnie wzeszła i nie gubila kwiatu bo kwitła po upalach. Teraz też sieje 30 kwietnia albo później. Tak zimno a Wy siejecie na upór, zobaczymy jak Wam wzejdzie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

Kazdy sieje kiedy chce. Ale fasola jak i np chwasty aby skielkowac potrzebuje odp temp gleby i kalendarz ma male znaczenie w doborze terminu siewu.tak samo jest z chwastami,co ma zwalczac np afalon jak dany chwast kielkuje w twm powyzej x stopni a teraz w nocy jest w okolicy 0 albo mniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

można tak zrobić:

agregat- duald gold 1L , drugi oprysk dursban-agregat- seiew - afalon 1L z comandem 0,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1286

Dursban plus dualgold do jednego zbiornika przed sianiem jak już. A czy 1 l afalonu + 200ml commandu to dobra dawka to widać na moich doniczkach
Na razie piękna fasola
Ale przyznam że kontrolna fasola jest wyższa
Jednak oprysk hamuje nie tylko chwasty
Popryskalem też fasole mieszanką Dual+afalon+pendigan +command i jeszcze nie wzeszła
Hej szybkie pytanie, jeżeli sieje co 19cm to ile fasoli na ha trzeba?

post-186700-0-14105500-1461958767_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Zależy jaka jest fasola, w rozstawie co 19cm  mi wychodzi 90-100 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3457

@ravoj 

Twój test doniczkowy na opryski jest nie miarodajny gdyż podejrzewam że doniczki stoją w domu nie narażone na warunki zewnętrzne a wystarczy tylko dobra zlewa by 1L afalonu spalił roślinkę a w domu podlejesz konewką ,systematycznie , niestety pod chmurką takich warunków nie ma . Jak się upierasz przy  dużej dawce afalonu to daj 0,8 L i to na żyzną , nieprzepuszczalną glebę , bo na lżejsze stanowiska to 0,6 litra może spalić .

 Co do siania to zależy od nasion i przy rozstawie 19 cm w rządku może wyjść 100 kg przy grubym ziarnie jak i 75 kg  przy drobnym , oczywiście przy rządkach o rozstawie 45 cm . Dla ułatwienia przyjmij że potrzeba około 90 kg na hektar . Jeśli masz fasolę w jednostkach to by wyszło coś około 120 000 sztuk na hektar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Odwrotnie. Grubej idzie więcej a drobnej mniej. Moja nie specjalnie wybrana na siew, odebrane tylko polowki i plackate. Na 2ha wyszło ok 180kg mniej więcej co 19cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego ravoj wychodzi 117000 szt/ha. Sprawdź jaka jest waga 1000 ziaren to będziesz wiedział ile potrzebujesz nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dursban plus dualgold do jednego zbiornika przed sianiem jak już. A czy 1 l afalonu + 200ml commandu to dobra dawka to widać na moich doniczkach

Na razie piękna fasola

Ale przyznam że kontrolna fasola jest wyższa

Jednak oprysk hamuje nie tylko chwasty

Popryskalem też fasole mieszanką Dual+afalon+pendigan +command i jeszcze nie wzeszła

Hej szybkie pytanie, jeżeli sieje co 19cm to ile fasoli na ha trzeba?

w taki sposób jak to robisz to możesz sprawdzić tyko kiełkowanie nasion, pryskanie różnymi lub sypanie nawozu w doniczkach nic ci nie pokaże szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Odwrotnie. Grubej idzie więcej a drobnej mniej. Moja nie specjalnie wybrana na siew, odebrane tylko polowki i plackate. Na 2ha wyszło ok 180kg mniej więcej co 19cm.

kolega dobrze napisał, więc nie rozumiem?? ja kilka postów wcześniej poruszyłem ten temat ale bez odzewu w kluczowych sprawach jak komus trzeba się czegoś dowiedzieć oczywiście... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Panowie mam małe pytanko czy kombajn fahr nada się do fasoli czerwonej bo w sąsiedniej wiosce stoi kilka takich w rozsądnych cenach a pasuje coś kupić do fasoli no i do zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Class lepszy i prostrzy do przerobienia na fasolę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bym się sprzeczał john deere też dość prosty jedno koło tylko do wymiany i młucisz fasole ma szersze  klepisko john deer lepiej wymłacasz i nie robisz połówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Sasiad ma johna i nie powiedziałbym ze tak dobrze, wali połowki az furczy do tego śmieci ze słomy napchane.... może zależy jak wszystko jest dograne, obroty itp. Classa mamy i dobrze idzie. W tamtym sezonie wszyscy przychodzili zeby młocić bo ich maszyny bizony, volvo i inne kasze robią...

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja na john deera nie narzekam wszystko ustawiony tak jak trzeba obroty itp.i nie robię polówek gdzie nigdzie się trafia bo musi nawet po maszynie będzie  niech kolega kupi volvo to zobaczy jak wygląda kasza zrobiona z fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Każdy kombajn jest do przerobienia. Jeden wymaga więcej drugi mniej zachodu. Ważne są obroty bębna, przesiewalność klepiska (bizon ma za gęste), ustawienie sit i wiatru. Jakoś tak jest że jeden potrafi i innemu się wydaje że potrafi. Marka kombajnu niema tu nić dorzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.A co by w takim kombajnie fahr trzeba by przerobić ?Ja kupuje tylko dla siebie na kilka hektarów fasoli czerwonej i kilka hektarów zboża to nie potrzeba mi dużej wydajności a stoi u niego kilka tych kombajnów i widzą się w niezłym stanie ale jeszcze zobacze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie koledzy natym forum jestem nowy odnośnie fara posiadam m 750 i młucę nim fasole dwa sezony jest bardzo prosty obroty bębna są ustawiane za pomocą zembatki najniszsze możliwe bez ujmania obrotuw silnika to 450min.ja shodzę na około 200min.klepisko morzna odsadzić na pięść ale wadą jest zbyt gęsty drut co 10mm.wiater jest super ubiegły sezon bardzo suha fasola plon 1400kg minus 300kg połuwki i nic ztym niemogłem zrobić kolega merkatorem 50 to samo dodam rejon wojsławic dodam u kolegi klepisko drut co 12mm mam nadzieje rze pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

To dużo tych połówek bo mi na usłudze młócił john deere 330 to praktycznie nie było połówek,tylko że ciężko było się doprosić bo dużo chętnych i trzeba myśleć żeby coś kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem kolego też mam john deera i też prawie bez połówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj