Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Zenonim    223

wystarczy , a jak masz więcej na wydanie to daj 1,5l + dobry wspomagacz. A co do MCPA to poszukaj w necie etykietę Barox - u 460sl on już jest wycofany pare lat. bentazon + MCPA = Barox dodajesz wspomagacz i ci wystarczy. doglebowo robisz max dawki , a to jest poprawka i dawki nie muszą być na max. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy każdy związek z grupy  jest taki sam bo ja  dawałem  MPCA związek z grupy fenoksykwasów  300g w 1l  tego daje od 250ml do 300ml to wychodzi 75g a barox miał miał w składzie 60g w 1l MPCA związek w postacie dimetyloaminowej i bentazon w postacie soli sodowej 400g  tylko ze basagran ma bentazon — 480 g/l związek z grupy  diazyn i tylko się różnią grupy związków .Ja dałem bentazalu 0.85l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

czytałem, pytałem, sprawdzałem, rozmawiałem  i wniosek taki wyciągam:

 

przed siewem fasoli dam  Dual Gold 1L/ha do powstrzymania jednoliściennych,  po czym pole przerobię. W razie po miesiącu dam FOSILADE. 

 

Fasolę zaprawię Pyrinexem, smród taki, że fasoli nic nie ugryzie. Całego pola pryskać nie będę, bo padnę razem z robakami.

 

Po zasiewie zależy od prognoz pogody, jak będzie w miarę sucho dam AFALON 1L/ha plus Command 0.2 L/ha - tak jak w próbie doniczkowej, w razie ryzyka deszczu dam AFALON 0,75 L/ha  i Command 0,2 L/ha (powinno pomóc na komosę białą) 

 

Pendigan odpada, bo działa na to samo co poprzednie, więc nie ma sensu powielać i wydawać 100zł na ha, a dodam, że na moją glebę trzeba  dać minimum 4 litry (150zł /ha) 

Rozważam dodanie PENDIGANU do wyżej wymienionych w ilości 1L/ha w celu wzmocnienia działania poprzednich środków na Szarłat Szorstki. Sprawdzę może to coś da. Na pewno nie wyleję 8 litrów na 2 ha. 

 


Z tej mieszanki z życiem ujdzie fiołek polny i bylica pospolita, Fiołka u siebie nie widziałem, Bylica - nie wiem, podobna do komosy, mogłem pomylić, będę uważał na ten chwast. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

I dodam, że mocno zaśmiecone to FORUM. Więcej tu o cenie (jakby nie dało się samemu zadzwonić i zapytać) oraz spekulacje cenowe  i giełdowe plus ploty. Pomóżcie więcej w  technologii uprawy, żeby było ekonomicznie i racjonalnie. 

 


na pewno 200ml/ha Commandu nie zaszkodzi, bo tak zaleca etykieta, nie wiem jak wyjdzie połączenie z Afalonem. Niektórzy mówią, że pali fasole, ale nikt tego nie sprawdził, gdyż wszyscy dają dawki mieszane czterech oprysków, a nawet pięciu, więc nie dziwię się, że komuś coś spaliło. 


Dlatego zrobiłem próbę doniczkową. Zobaczymy. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Sam zasmiecasz piszac jakieś żale i post pod postem jakby nie można było w jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

po to jest forum , żeby je zaśmiecać!!! gadasz , że ktoś używa 4 substancji lub 5 i przypala , a sam co próbujesz kombinować. nie masz wcale lepszych ziem i pendiganu wystarczy 3,5l koszt 105zł + 0,2l command 37zł i masz zabieg racjonalny za max 140-150zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Macie racje. 

 

Otworzyłem Duala do prób doniczkowych, więc chyba zostanie Dual GOLD 1L/ha plus Afalon i Cammand.

 

Aczkolwiek mam ochotę użyć Pendiganu, najtańszy u nas kosztuje 35zł/L więc 120zł/ha tyle samo co Dual. Mogę zrezygnować z Afalonu na rzecz Pendiganu tak jak radzi Zenon. Duala butelkę też mogę oddać do sklepu. 

Powiedz mi tylko kiedy stosujesz Fusilade, tzn. po jakim czasie od siewu fasoli wschodzą jednoliścienne?

 

Czy jednoliścienne nie wzejdą za szybko?  

 

Mam otwarta jedną butelkę Afalonu, czy mogę dać 3 litry Pendiganu + 0.5 Afalonu + 0,2 Commandu? Jeżeli tak, zastosuję jak radzi Zenon, Oddam Duala a ten otwarty odsprzedam koledze. 

Po fasoli będzie pszenica ozima więc nie zaszkodzi w czerwcu zniszczyć jednoliścienne. Mniej wyrośnie w pszenicy. Tak mi się wydaje bynajmniej. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

fajny żart 180zl to ja wole zasiać poznaniakiem i spalić 5l paliwa c-330 nawet przy tej cenie fasoli  niech mi wyjdzie więcej wysiać. Jeszcze za 110 zł można za ryzykować jak ja mam 8 hektary do zasiania mam gośćia co zasieje mi po 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Już u mnie jednego roku gość siał amazonką fasolę i powiem tyle dobrze że wcześnie posiał i miał nasienie na kolejne sianie tym razem siewnikiem przystosowanym do tego bo po jego sianu amazonką na hektarze wyrosło 5 fasolek od i cały biznes z oszczędnością. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Stosował ktoś do zaprawiania nitraginę jeśli tak to w jaki sposób ? nie stosowałem nigdy tego mógłby mi ktoś podpowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego cofnij się 15lat  wstecz jak siało się siewnikami  poznianiakami i co nie było wydajnośći i robaka był tylko się zawałowało i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

W zeszłym roku sialem poznaniakiem i w miarę ok, ale dużo dziur było i na bank 20 % mniej zebrałem. Za tydzień sieje punktowym za 130/ha Opłaca się bo to tylko 100kg fasoli kosztuje przy obecnej cenie a na pewno szybko się zwróci.

A jak z moim pytaniem odnośnie oprysku kilka postów wyżej? Mogę dać 3l pendiganu + 0,5 afalonu + 200ml commandu po siewie?
Chodzi mi o dwa hektary z tym sianiem fasoli, czyli 260zł, bo nie doprecyzowalem


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Panowie a jak walczyć z samosiewami rzepaku? Rok temu tylko motykol zaradził ale w tym roku już bym coś w życiu zmienił i cheętnie odstawił ten sprzęt :D

Edytowano przez Jarecki88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Z tym sianiem to jaj sobie nie róbcie jak ktoś sieje za 100zł to prawie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego Zenonim masz racje za 100 to się uśmiecham i mówię ze wolne terminy w połowie maja :lol:. Szkoda wyjeżdżać z garażu a jeszcze często łączy się to z kiepską uprawą i narzekaniem że nie kryje ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Po dobrych 2 sezonach tarcze do wymiany zależy od siewnika u mnie kongskilde 260zł sztuka + paliwo + pracownik + amortyzacja = 100zł śmiech na sali to chyba ktoś jeżdzi 15km/ha żeby zrobić 20ha /dzień i wtedy jest pięknie zasiane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

nie wiem, u nas sianie - 130zł/ha,  uważam to za świetną cenę. Na pewno się opłaca,  ale powyżej  180zł/ha to już trzeba się zastanowić. 

 

A ha,. oddałem Duale, pryskam po zasiewie jak doradził Zenon. Pendigan plus Command z odrobiną Afalonu. 

Mój kolega w tym roku pryska samym Pendiganem, ale myślę że warto zainwestować w Command


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj