Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
robo1980    58

Panowie mam pytanko czy jeżeli obok fasoli czerwonej wsieje groch polny to czy zaszkodzi to coś fasoli czerwonej?Groch polny będzie w mieszance bo to będzie pasza dla bydła bo zostawiłem pola ale ograniczam zasiew fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Panowie mam pytanko czy jeżeli obok fasoli czerwonej wsieje groch polny to czy zaszkodzi to coś fasoli czerwonej?Groch polny będzie w mieszance bo to będzie pasza dla bydła bo zostawiłem pola ale ograniczam zasiew fasoli.

 

Nie ograniczaj areału fasoli  :)  Mi wyleciało 5 ha rzepaku i sieje z tego powodu dodatkowe 5 fasoli pal go licho co będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Już zaczynają siać fasolę i to ci co najwięcej krzyczeli żeby handlarzom nie dawać puścić ich z torbami. Ale wy jesteście żałośni, po co ten cały krzyk jak tylko ledwo błoto wyschło już pytania kiedy nawóz jaki nawóz i zaczyna się. Ach żeby była tak fasola po 0,8zł. może w końcu czegoś by was nauczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Tylko chodzi o to, że na palcach możesz policzyć osoby, które pisały że całkiem rezygnują z uprawy. Większość porostu ograniczyła ilość zasiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

i będzie na pietruszkę. zobaczymy jak to będzie z tym wszystkim

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

posiane, siejecie fasole już? Ja się ostro przymierzam aby w tym roku spróbować zasiać wcześniej niż zawsze, ale w tym tygodniu chyba się nie wyrobię już.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuro    0

czy stosował ktoś może  jakiś środek z glifosatem na 10-14 przed siewem fasoli ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuro    0

Skywalker89 - więc jak stosowałeś to jak uważasz, zatrzymuje to trochę chwasty czy nie za bardzo? Czy fasola potem dobrze rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam :) Ziarno fasoli w rejonach gdzie była susza ubiegłoroczna ma słabą siłe kiełkowania, wschody bedą około 20%mniejsze tj. Ludzie robili próby na kiełkowanie (osobiście robiłem też) na ok 20 ziaren skiełkowało 14-15sztuk. Wybierałem na próbę najładniejszą fasolę.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

co prawda w fasoli nie stosowałem, ale w buraku kilka razy, więc uważam to za to samo, randap działa tylko i wyłącznie na zielone części roślin, więc to co wyjdzie przed opryskiem to będzie spalone. tutaj jest fajny artykuł na ten temat

 

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/glifosat-przedwschodowo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuro    0

Dzięki skywalker, pewnie w tym roku na jednym kawałku zaryzykuję. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9518    0

Co sądzicie o wykorzystaniu fasoli do siewu która mi została w ubiegłym roku czyli dwuletniej zaryzykować i siać tym czy lepiej nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja wykorzystuje co roku pozostałości bo ubiegłym siewie i jest ok. W tym roku też wykorzystam bo jest lepsza jak ubiegloroczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem pszczelarzem, poszukuje swiadomego rolnika w okolicach Opatowa uprawiajocego groch w celu nawiazania współpracy ''na zapylanie'' kontakt pw 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj