Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander

Wczoraj dostałem propozycję 2,7 na konto Pan Z. z Godziszowa, nigdy z nim nie handlowałem więc na razie nie sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

2,7 to historia można wziąć więcej ale radze nie sprzedawać by później nie żałować!!!

Wiem że Ći co sprzedali teraz mówią że ceny nie będzie :D   " Psy Ogrodnika" Typowe dla Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

to jest tak, że na zachód idzie większy kaliber, na południe mniejszy.

2,6 max dają, jak jest średnio do 125 ziarenek na 100gr (chodzi o zwykłego jasia)

ok 100 ziarenek ma półtyczka.

No i brak uszkodzeń, i aby nie była maznięta przez gumę.

 

Dużo towaru na rynku, dużo producentów, drobne ziarno, mało dobrze wykształconego. Ot cały problem.

Sława z tomaszowa nie jeździ, tylko trzeba zawieźć do nich, jak macie grube i ciężkie ziarno to dają 2,7, jak nie to mniej,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

ja dzisiaj jak zwykle wziąłem  Tygodnik Zamojski i zacząłem szukać jakiegoś nowego numeru do handlarzy skupujących  fasolę  znalazłem jeden dzwonię a w słuchawce słyszę znajomy głos okazało się że dodzwoniłem się do Pana Cie...i z Ciekawości zapytałem się ile płaci mówi 2.80 od "ręki" roześmiałem się i rozłączyłem 

gość nie daje za wygraną i szuka dalej "ofiar"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Miałby ktoś na sprzedaż nasiona fasoli RIPOSTA? na około 20arów

lub innej karłowej  z dużymi nasionami?

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

ja dzisiaj jak zwykle wziąłem  Tygodnik Zamojski i zacząłem szukać jakiegoś nowego numeru do handlarzy skupujących  fasolę  znalazłem jeden dzwonię a w słuchawce słyszę znajomy głos okazało się że dodzwoniłem się do Pana Cie...i z Ciekawości zapytałem się ile płaci mówi 2.80 od "ręki" roześmiałem się i rozłączyłem 

gość nie daje za wygraną i szuka dalej "ofiar"

 

 

Dlaczego nie podasz numeru i nazwiska ? Może nikogo więcej nie oszuka....Czego tu się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Witam, z racji nadchodzącej wiosny i powoli zbliżającego się siewu tej złotodajnej rośliny (oczywiście żart :D ) chciałbym odświeżyć temat ochrony przed chwastami. Standardowo Command+Afalon po siewie czy macie może jakieś inne patenty? Z tamtego roku mam niemiłe doświadczenia z tą mieszanką ponieważ po deszczach dużo fasoli było przypalonej. Przydałoby się też coś przedsiewnie bo od kiedy nie można kupić Treflanu został tylko Dual

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Dlaczego nie podasz numeru i nazwiska ? Może nikogo więcej nie oszuka....Czego tu się bać.

Z tego co zauważyłem nikt oficjalnie nie pisze nazwisk i numerów telefonów na forum jak coś to na priv a pozatym  wystarczy sama literka C  żeby było wiadomo o kogo chodzi....  to nazwisko jest aż  tak znane  od jakiegoś czasu w świecie sprzedających  nie mówiąc już o tym że ten temat już pojawiał się kilkakrotnie na forum i sprzedający byli ostrzegani przed tym człowiekiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Miałby ktoś na sprzedaż nasiona fasoli RIPOSTA? na około 20arów

lub innej karłowej  z dużymi nasionami?

 

Ja mam Ripostę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam, z racji nadchodzącej wiosny i powoli zbliżającego się siewu tej złotodajnej rośliny (oczywiście żart :D ) chciałbym odświeżyć temat ochrony przed chwastami. Standardowo Command+Afalon po siewie czy macie może jakieś inne patenty? Z tamtego roku mam niemiłe doświadczenia z tą mieszanką ponieważ po deszczach dużo fasoli było przypalonej. Przydałoby się też coś przedsiewnie bo od kiedy nie można kupić Treflanu został tylko Dual

Po siewie daję command+sencor albo koral. (sencor-koral to samo tylko inna nazwa) Czysto to do zbiorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ile dajecie command na hektar bo mój znajomy daje 210ml ja daję mniej ale muszę póżniej agilem poprawiać i myślę żeby trochę zwiększyć dawkę command.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Command 100ml o ile dobrze pamiętam w przypadku mieszania z Afalonem. W tym roku fasolę będę miał na słabszych stanowiskach III/IV klasa o dosyć dużym nasileniu chwastów, głownie dzierżawy gdzie od wielu lat nie była siana fasola. Boje się żeby nie spalić, ale chciałbym też żeby efekt był w miarę przyzwoity.Czy tam gdzie dawno nie było fasoli nasiona mogę zaprawić Nitraginą? Stosował to ktoś w fasoli? Jest jakiś efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja daje 150-170ml+150-170g sencoru, na slabszej ziemi mniej ale teraz bede miał fasole na I kl. Zależne od pogody, jak bedzie dalej sucho to slabo podziałaja środki i trzeba wjechac bedzie z basagranem+chwastox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Z mojej praktyki wynika że lepiej gdy rozcieńczy się środek 180l wody na hektar , lepiej działa , szczególnie gdy trafi się mokry rok . Przed opryskiem trzeba dobrze doprawić glebę

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jak wygląda dzisiaj handel fasolą ŁASZCZÓW-TELATYN mam na myśli  handlarzy?

Z góry dzięki za inormacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

A ile wam wychodzi wody na hektar?

 

jeżeli tak podchodzi się do tematu to nie dziwota, że pózniej środki nie działają..

 

to nie ma 'wychodzić ile wyjdzie', tylko ma być wylana założona ilość z jakąś tam granicą błędu  na 1 ha... je leje wszystko 200l/ha i nie narzekam, czy to sucho czy mokro... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Jak tam z ceną w tym tygodniu??? Coś się zmieniło?? Czy stoi w miejscu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jak tam z ceną w tym tygodniu??? Coś się zmieniło?? Czy stoi w miejscu??

 

Pytałem tez wczoraj , ale bez odzewu, prawdopodobnie niewiele osób jest zainteresowanych tym tematem,ludzie myślą o już siewie.

Handlarze myśleli a bynajmniej straszyli że cena spadnie do 1,5 zeta . Rolnicy się wystraszyli no i na dodatek nie było dopłat !!! więc po cichu wysprzedali towar bo trzeba za coś żyć i robić opłaty. Handlarze nie mają towaru i nie mogą kupić ale o cenę walczą tylko nieliczni podnoszą.

Fasoli jest w tym momencie o 60% mniej jak w ubiegłym roku o tej samej porze.do nowej jeszcze bardzo daleko ale najpierw trzeba ją zasiać i szczęśliwie zebrać. Jak się urodzi? Mnie osobiście cena poniżej 3,5 nie interesuje jeśli Ci co zostawili myślą podobnie to gwarantuje że to nastąpi szybciej niż nam się wydaje.Pozdrawiam i Życzę Spokoju ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Obyś miał rację, bo ja nic nie sprzedałem. za rok to półtyczka będzie sporo, bo z kim nie gadam to sieją ,a jasia mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@szot licz na 5zl chyba za 2kg :) cena stoi 2, 4-2, 6. Pozolknie i oddasz po 2, 5. Handlarze szukają ładnej a ze jest dużo drobnej to mają okazję nabic chłopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj