Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
mateusz44    7

Duża część osób sieje półtyczke, gadałem z paroma osobami to mówili że prosto z podwórka od nich rolnicy kupowali na nasienie.Jeden z nich kiedyś uprawiał to mówił, że cena pomiędzy półtyczką a jasiem była 30gr na korzyść półtyczki. Także zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    545

Sam prawdopodobnie będę siał półtyczną bo cena wyższa od jasia a plon prawie taki sam i szybciej się przebiera półtyczną i za to półtyczna tak się nie bije przy młócenianiu jak jaś ;) A teraz w jakiej cenie jest półtyczka za kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Kubamako66, ceny nie znam na chwilę obecną. Co do obsady to podobno co 45-50 cm w rzędzie ponoć mocno się rozrasta. Sam będę tarcze dorabiał do siewnika bo mam paru klientów na siew ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ceny pisane, ile razy mozna pisać 

Ja dwa tyg temu puściłem po 2,7 z vat, ceny lepszej i tak nie bedzie, nie ma sensu trzymac i powoli zmienia fasola kolor na żółty pomimo ze suchutka zebrana. Pożółknie owalą na cenie i zaden w tym interes. 

 

Zaprawiacie fasolę od robaka czy pryskacie? Używacie Prestige Forte 370 FS?

Ja zaprawiam presige któryś rok z rzędu plus dodatek daje na choroby grzybowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Prestige to środek na ziemniaki więc w jakich ilościach mieszacie go z fasolą. Jest dość drogi i ciekawi mnie ile go potrzeba np. na 100 kg nasion.

Stosuje ktoś z was nawozy donasienne? Widać przy tym jakąś poprawę?

 

Cena fasoli jaś 2.4-2.6 i ponoć są problemy ze sprzedażą bo biorą tylko potrzebne ilości. Rok słaby i prognozy na następny nie są najlepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kekaccoaaa    1

Kolego grzegorz2010182 jaka to nazwa tej fasoli pół tycznej: 71-95 ziaren na 100g 3,50zł??? Kto może mieć do sprzedaży na nasienie???


Edit: Ten post nie został przeze mnie napisany, coś się dzieje na portalu i loguje forumowiczów na różne konta... Też tak macie??

Edytowano przez kekaccoaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego grzegorz2010182 jaka to nazwa tej fasoli pół tycznej: 71-95 ziaren na 100g 3,50zł??? Kto może mieć do sprzedaży na nasienie???

 

 

Edit: Ten post nie został przeze mnie napisany, coś się dzieje na portalu i loguje forumowiczów na różne konta... Też tak macie??

to fasola pół tyczna tylko drobniejsza, nie zawsze i wszędzie wychodzi gruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Prestige to środek na ziemniaki więc w jakich ilościach mieszacie go z fasolą. Jest dość drogi i ciekawi mnie ile go potrzeba np. na 100 kg nasion.

Stosuje ktoś z was nawozy donasienne? Widać przy tym jakąś poprawę?

 

Cena fasoli jaś 2.4-2.6 i ponoć są problemy ze sprzedażą bo biorą tylko potrzebne ilości. Rok słaby i prognozy na następny nie są najlepsze. 

Ja daje 100ml na 100kg nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cena co jakiś czas inna... szukaj wyzej było juz pisane na o tym sprzęcie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ten kombajn tak samo nadaje się do fasoli jak każdy inny bez przeróbek nim nie będziesz kosił i za te pieniądze wcale nie opłacalne, lepiej kupić coś ze 3 razy tańszego i też będziesz kosił fasolę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Witam jakie ceny na dzisiaj.

 

Cena Jaśka powoli odbija od 2,6 w górę handlarze mają kłopoty ze skupem a zapasów nie mają!!!

Kto zostawił i nie popełni falstartu ma szanse na dobrą cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena Jaśka powoli odbija od 2,6 w górę handlarze mają kłopoty ze skupem a zapasów nie mają!!!

Kto zostawił i nie popełni falstartu ma szanse na dobrą cene :)

miejmy taką nadzieję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Z tego co słyszałem to w casie nie ma żadnych przeróbek (modele 1420, 1440, 1460). Tylko troche drogo jak na ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj