Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Maniek111    1

Kto musiał sprzedać fasolę to wygrał, a pozostali tylko ci  którym nie trzeba było pieniędzy, czekali że będzie jeszcze droższa. Powtarza się sytuacja z ubiegłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Może się powtórzyć z przed dwóch  lat gdzie w kwietniu była fasola po 7 złoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek111    1

Moim zdaniem cena może się wahać 10-20 gr.rynek jest zasycony fasolą, plon był mniejszy ale areał obsiania się zwiększył.cen 3,70 już nie wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Ciekawe skąd zasycenie mieszkam w zagłębiu handlarzy zasycenia po nich nie widać, tamte lata tir za tirem wyjeżdżał w tym roku jakoś nie widać  może za granice tak nie idzie ale napewno areałem nie ma co się zasłaniać bo to nic nie zmieniło, każdy niech zasiał hektar więcej dwa a każdy miał średni plon o ponad połowę mniejszy, ale ludzie sprzedają to i nie ma ceny po co ma Ci handlarz dać cenę jak narazie każdy coś tam sprzedaje, kilku rolników którzy trzymają nie zmienią ceny jak sto kolejnych sprzedaje za ile kto da nawet za darmo by oddali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

U mnie w okolicy jak fasole siało zaledwie kilku rolników to w tym roku nasiał prawie każdy:-/a jeden to nigdy nie siał a teraz posiał 15ha i nie mógł wygrać z chwastem. Wie ktoś może jak cena za Aurę? Bo jak narazie to cena jasia i czerwonej sie tu przewija:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

U mnie w okolicy jak fasole siało zaledwie kilku rolników to w tym roku nasiał prawie każdy:-/a jeden to nigdy nie siał a teraz posiał 15ha i nie mógł wygrać z chwastem. Wie ktoś może jak cena za Aurę? Bo jak narazie to cena jasia i czerwonej sie tu przewija:-)

Jaki plon osiągnęli? Zebrali coś czy to były tylko hektary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Średni plon w mojej okolicy wyniósł 1,5-1,8 tony,wszystko przez suszę,ale to tylko dzięki dobremu nawożeniu i ochronie,Ci którzy nie dbali to zebrali ledwo tonę. Mówię o Aurze bo jaś to nie dał dobrego plonu,ok tony. W tym roku trzeba zmniejszyć areał i postawić na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Dzisiejsza cena 2,4zł jeszcze bo janowiaki szykują się płacić po 2,2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dzis w Łaszczowie stało 4ech koło cmentarza i jeden w Telatynie, powietrze mieli na samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Dzisiejsza cena 2,4zł jeszcze bo janowiaki szykują się płacić po 2,2 zł

 

Płacić to se mogą tylko komu?  Nikt rozsądny za te pieniądze nie sprzeda!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Jak cena nie skoczy do 3 zł co najmniej, to kupią odemnie po zniwach, razem z tegoroczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
Napisano (edytowany)

czy ja wiem? znajdą się tacy co będą sprzedawać, znam gościa co niby nigdy jakoś na brak pieniędzy nie narzekali i w zeszłym roku przetrzymał i sprzedał chyba nawet po 2,2 na konto.... 

 

u mnie jeśli okaże się, że nie muszę siać fasoli (zobowiązania prow), to nie posieję w ogóle albo z 1ha bo coś widzę, że chyba jedna ozima na takim kawałku dosyć dobrze pokiereszowana przez mróz... za 2-3zł to ja worów nie będę dzwigał jak nie będę musiał, juz lepiej pszenice albo jęczmień posiać przy takim podejściu handlarzy......

 

a niech jeszcze lepiej sypnie plonowo to wtedy będą dawać 1-2zł....

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

ja swoja czerwona dzisiaj sprzedalen po4zl w tomaszowie co bedzie to bedzie niema na co czekac zaraz wiosna kopis nawozy paliwko a zaraz hadlarzyki wyczuja i znowu ciahna cene a z tego co rozmawialem to towaru im niebrakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Płacić to se mogą tylko komu?  Nikt rozsądny za te pieniądze nie sprzeda!!!!

 

Jak będą mieć żyletkę na gardle to i sprzedadzą

Mają okazje aby cenę obalić raz że dopłat nie ma bo prawdopodobnie jeszcze podzielą na dwie transze a po drugie mają fasolkę z innych państw po 0,8 zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
Napisano (edytowany)

Już trochę dopłat przyszło w tamtym tygodniu w tym ma być więcej.

To mówisz, że za granicą sprzedają fasolę nam po 0,80 zł i z powrotem kupują od nas po 5 zł dziwne

Edytowano przez Tomek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jak będą mieć żyletkę na gardle to i sprzedadzą

Mają okazje aby cenę obalić raz że dopłat nie ma bo prawdopodobnie jeszcze podzielą na dwie transze a po drugie mają fasolkę z innych państw po 0,8 zł.

 

 

Fasoli ludzie nie sprzedają a oni obniżają cenę ciekawe co? Obrali taką taktykę żeby ludzi zastraszyć , nie sprzedajesz to my w dół i w dół ,mam nadzieje że wyjdzie im to bokiem. Trzymajmy się razem to jest wojna nerwów nie będziemy sprzedawać po niżej kosztów!!! Z drugiej strony oni myślą że fasoli jest bardzo dużo .JESTEŚCIE W BŁĘDZIE FASOLI W TEJ CHWILI JEST MNIEJ NIŻ W UBIEGŁYM ROKU NA WIOSNĘ.

A Ty kolego nie siej popeliny  po 0,8 może dostają jeszcze z dopłatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Na Ukrainie też ludzie sieli fasolę i tam mogą się handlarze zaopatrzyć. Kiedy niepojechalem po środki ochrony roślin to zawsze przede mną i za mną Ukraińcy i brali opryski na fasolę i to duże ilości nawet na kilkanascie ha. Rozmawiali ze sprzedawcami to słyszałem hak mówili ze jest teraz u nich rzut na fasolę.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Z tego co widzę u znajomych, rodziny, sąsiadów to nikt nie miał nawet połowy ilości fasoli co w tamtym roku i u nas dużo osób już sprzedało fasolę czyli raczej nie wyczarują sobie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

 

A Ty kolego nie siej popeliny  po 0,8 może dostają jeszcze z dopłatą.

 

Kolego siać to będę ale jak tylko będą ku temu warunki pogodowe i odpowiedni czas .

 

Jeśli chodzi o "popeliny" to nie dramatyzuje  tylko stwierdzam fakty, jak na naszym rynku krajowym jak sam mówisz nie ma towaru to co będą czekać aż chłop się zlituje i ostatni kilogram odda NIE tylko będą szukać innej alternatywy nie tylko Polska sieje fasole ale inne państwa też. A jeśli cena jest atrakcyjna to co wybiorą dać chłopu 4zł czy ściągać tirami po lepszej cenie. To natura handlarza kupić tanio sprzedać drogo.

Tu nie chodzi o rolnika tylko o biznes.

Zresztą sam zobacz ile jest teraz ogłoszeń od handlarzy.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1

dzisiaj w Mirczu jasiek 2,4 +vat , aura chyba 2,6+vat , czerwona 4(chyba na konto) ale przebąkują że poleci jeszcze w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Kolego siać to będę ale jak tylko będą ku temu warunki pogodowe i odpowiedni czas .

 

Jeśli chodzi o "popeliny" to nie dramatyzuje  tylko stwierdzam fakty, jak na naszym rynku krajowym jak sam mówisz nie ma towaru to co będą czekać aż chłop się zlituje i ostatni kilogram odda NIE tylko będą szukać innej alternatywy nie tylko Polska sieje fasole ale inne państwa też. A jeśli cena jest atrakcyjna to co wybiorą dać chłopu 4zł czy ściągać tirami po lepszej cenie. To natura handlarza kupić tanio sprzedać drogo.

Tu nie chodzi o rolnika tylko o biznes.

Zresztą sam zobacz ile jest teraz ogłoszeń od handlarzy.  

 

 

Rzecz w tym że ci nasi handlarze to pionki cenami grają przetwórcy i sieci handlowe  krajowe jak i zagraniczne.

Robią wszystko by zmusić rolnika do sprzedaży za friko ale czy im to się uda zależy od nas.

Za granicą też mają koszty i nikt nie sprzedaje taniej jak 2,5 towar gorszej jakości A JEŚLI mowa o 'JAŚKU KARŁÓWYM' to go nigdzie niema cena na pewno odbije!!!  KIEDY? TRUDNO POWIEDZIEĆ ONI TAK SZYBKO NIE ODPUSZCZĄ BO MAJĄ JAKIEŚ TAM ZAPASY ALE BĘDZIE ZALEŻAŁO OD NAS TEŻ DUŻO. Poczekamy zobaczymy to dopiero półmetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj