Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
kwinto    1

Wiem na 100% że pan P. z Miętkiego płaci 2,4 i 2,56 bodajże na konto , a jeśli on to i pan Ł. z Mircza i Vitalpol w Mirczu bo wszyscy to jedna jest firma

Na ten rok to mam ich w d... z ich fasolą i wolę zasiać jęczmień lub pszenicę jarą i się nie będę wkur..ł na tych żydów  - niech sobie sami sieją , zbierają i nią handlują.Każdy z nich to pieprzony wielki biznesmen tylko zapomnieli że większość z nich jest granatem od pługa oderwanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Ja zwiększam zasiew buraków cukrowych już szukam limitu żeby wydzierżawić albo zakontraktuje te po 10 złoty,  napewno nie zasieje tyle fasoli co planowałem w jesieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ktos dał ogł limitu buraka z naszych okolic na olxie. A idz z ta fasolą, u siebie zmniejszam fasole, wiecej zboża. wole mniej fasoli ale sprzedać po 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

Slawa z Tomaszowa  ponoc nie bieze  bo ma zapchane magazyny i zrobili przerwe w skupie do poniedzialku puki co nalepiej placa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Byłem niedawno z kolegą, kierowcą tira po ziemniaki pod Przemyślem..... tak dla towarzystwa. Kilkunastu rolników już czekało na nas w rzadku jak dawniej na spedzie. ..... każdy miał tonę lub dwie popakowane w worki 25 kg. Podjezdzali kolejno pod naczepe po czym każdy musiał swój towar ułożyć na paletę i owinąć streczem. I teraz sedno handlu. ....... każdemu
dostawcy ziemniaków gość handlarz który to zorganizował ten handel przy
drodze płacił do reki za towar..... gdy juz sie wszyscy
rozjechali podjechał inny handlarz który zapłacił temu
pierwszemu za całość a za chwilę kolega wręczył
pieniądze jemu...... następnie zawiózł te ziemniaki do nas w
świętokrzyskie do gościa
który je wysłał do handlarza
w Rumunii. Żaden z nich się
nie napracowal. ... nawet ten
pierwszy co stał na naczepie
nawet się nie schylil żeby
pomóc ludziom w załadunku a każdy zarobił. Panowie dopóki będzie tak długi łańcuszek pośredników to my będziemy dostawać ochlapy.
Musimy się łączyć.... szykować większe partie towaru i próbować omijać choć część pośredników. .... nie ma innego wyjścia. ... bo nie zanosi się ze ktokolwiek nam w tym pomoże. Ale boję się że jeszcze do tego nie dojrzelismy bo przykład kolegi który to informował tutaj o nowym kupcu który może zapłacić więcej.... jest na to wyraźnym dowodem. Ja tez się boję oszustwa ale nie zawsze lepsze jest wrogiem "dobrego" trzeba próbować. ....
Ja swojej fasoli.....mam czerwoną. ... trzymam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie wożą chłopaki tam gdzie fasoli za granice?? Dawaj ich do mnie załaduje im tira i wszyscy zarobimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Niestety nie..... jedynie ziemniaki a latem ogórki. .. z tego co się orientuje to trudno też wejść w handel omijając pośrednictwo ale przykład sadownikow i niektórych warzywnikow pokazuje że to realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no fasola po 2 zl to chore troche, gryke sprzedawalem w sierpniu po 190 zl. a naklad taki ze raz od chwastu opryskane i ani grama nawozu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Jaś 2,30 gotówką 2,50 konto znajomy sprzedawał dzisiaj u kogoś w Białopolu mówili mu że fasoli jest pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

w tamtym tygodniu była nawet po 2.90 na konto przy większej ilości a dzisiaj już nawet po 2,5 co to się dzieje z tą ceną produktów rolniczych w Polsce :(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Choć ja swoją sprzedałem. No i z tego nie utrzymuje się. No, ale chce sie powiedzieć. No ku***....to są jakieś jaja. Fasola po 2,60....aż sie boje co za rok bedzie po 1zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Fasola na olx jest od dawna więc nie ma się co dziwić. Ludzie myślą że może w ten sposób uda im się sprzedać w lepszej cenie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Od dawna to ja wiem ale ubiegłosezonowa.... Ciekawe czy ktoś sprzedał po lepszej cenie z olx ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ludzie będą wcześniej w tym roku kupować fasole na siew gdyż jak dużo zboża poleci to trzeba to czymś przesiać, a jak zacznie się konkretny ruch na fasolę do siania to cena moment skoczy w górę bo każdy chytry na kasę, a kto musi kupić bo nie ma czym przesiać to będzie płacił i po 6zł za kilo. 

Sam nie wiem czy już nie kupić kilka metrów tak na wszelki wypadek jak by było dużo do przesiewania. 

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Dziś byłem u znajomego handlarza. 2.6 konto.. .parodia xD a do tego nie może przekroczyć 120 ziaren./z czystej ciekawości przeliczylem swoją i wyszło 95 . Jakoś ceny to nie zmienia. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Jak by ludzie nie dali towaru to by może coś było a widzę że ludzie sprzedają w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Myslcie logicznie trochę. Sprzedają bo muszą, boja sie ze bedze tansza i co za to kupia jak ktos ma tylko 1, 5t. Sezon nie długo się zaczyna a trzeba nawozów, paliwa a ma zdrożeć, opryski trzeba. Dopłat nie dają więc muszą sprzedać żeby wyruszyć z czymś w pole. Widać ze nasz rząd nic nie robi żeby rolnictwo nasze lepiej funkcjonowało i bylko opłacalne dlatego szary chłop jest zmuszony sprzedać swój towar ze strata.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Fakt faktem na naszym terenie nikt nie ma nawet połowy towaru co w tamtym roku są to małe ilości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

I dlatego ludzie boja sie ze oddadzą za darmo wiec sprzedają, ale jeszcze troche handlarze bedą szukać... wróca tamte czasy ze bedą brac kamienie aby miało nazwe fasola. Pamietam jak przyjeżdzali do mnie handlarze bo szukali fasoli, dawaj nawet kasztany aby miało nazwe fasola a juz nie miałem. Na gwałt szukali wtedy nie mało sie bili o towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj