Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
skywalker89    832

4,85zł brutto w biedzie za 0,5kg, wyprodukowano w Polsce!! Tak się robi biznes - na ludziach się dorabia.... nie wierze że koszty skupu, zapakowania czy tam czyszczenia jakiegoś i dystrubucji zajmuje co najmniej dwa razy tyle co nabywają towar, a żev by to było przywiezione z drugiego końca polski to też wątpie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

znajomy z Hrubieszowa sprzedawał nie dawno po 2.7 nie wiem do kogo. A jak teraz igolomska stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Kto sprzedał fasolke juz? I po wiele złociszy?

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Kolega dzisiaj sprzedawał i mówił, że za jaśka dają już 2,40 na rękę... Rano płacili jeszcze 2,60 a po południu poszło w dół... Handlarz powiedział mu, że cena może spać nawet do 1,50.... Ja w to osobiście nie wierzę ale jak na razie to cena powoli idzie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Za tą cenę niech sami sobie sieją. czysta zmowa nie chcą dawać to i my nie dawajmy towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam klubowiczów.
Wielu handlarzy w tym roku odda długi i wyjdzie na prostą.Za to wielu chłopów nie będzie miało z czego
zapłacić kredytów,PS nas ni uratuje.
Pozdrawiam

Nie traćcie ducha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

G__o prawda. Zmówili sie bo ludzie trzymają fasole a jak tacy mądrzy nich sieją sobie sami jak kolega wspomniał. Niech pryskaja nawozą, zbierają z pola a ja kupie po 1,50 od nich!! Cwaniaki pier___e!!!! Żydy i zlodzieje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

on kupował w tamtym roku, a propo ma ktoś tel.. do niego bo śrutami handluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

on kupował w tamtym roku, a propo ma ktoś tel.. do niego bo śrutami handluje.

570 244 107    ze świeżego TZ. Fasola i wysłodki brykietowane o śrucie nic nie ma

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie to On skupuje fasole i handluje śrutami i wysłodkami. dzwoniłem do wczoraj brał po 3zł. od dzisiaj nie bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

O masz...

 

Sami sobie psują rynek bo sprzedawanie po 2.5 zł nie jest w dzisiejszych czasach opłacalne i wielu rolników przestawi się. Nie ma co się oszukiwać w tym roku wielu odpadnie i pozasiewa jęczmieniem. Ten rok i następny jeszcze fasoli będzie bo wielu nie może inaczej zagospodarować ziemi. Nie wiem co chcą osiągnąć bo z handlarzy zostaną najwięksi, których będzie stać na import dużych ilości. Reszta będzie kupować orzechy od emerytów... 

 

Przy cenie 2.5 zł i plonie nie przekraczającym 1.5t  z h (realny nie wymyślony) wychodzi jakieś 3750 zł z h.(a niech wyjdzie nawet 4000zł) Pszenica przy obecnej cenie daje jakieś 4200 zł.(7t z h po ok. 600 zł). Rzepak niech da 3t-3.5t z h i pójdzie po 1500 zł/t daje nam to 4500-5000zł. Nakłady pracy jakie idą na fasolkę każdy niech sobie wyceni sam. 

 

 

Przy cenie fasoli 1.5 zł i nawet 2t z h  nie ma o czym rozmawiać. Odbudowa rynku po takiej cenie zajmie wiele lat i wiele firm poupada w między czasie...Sami chyba nie wiedzą jak bardzo ryzykują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

a kij im w oko, chcieli to mają a towar nasz jest dobrej jakosci, kazdy chłop stara sie zebrac jak najlepszy.

Ps. nie policzyłes nakladow na zboze licząc od zasiewu do zbioru.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj