Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

Mam. 667 874 816. Za jakieś dwa tyg ma przyjechać obejrzeć towar, jesli bedzie suchy i ładny to zabierze. Daj znac ile ci powie.


Myśle że dobrze da za towar skoro wbija sie na rynek. Musi zobaczyć najpierw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Ile nasion miałeś średnio w 100g.?   dla porównania Eryka 75-85/100    Kontra 80-88/100 ale w innych regionach mogło być inaczej.

 

Te dane pochodzą z Twoich obserwacji?

Trudno powiedzieć bo rok kiepski i fasola wygląda prawie jak zwykły jaś. Katakogowo pisze, że Riposta ( masa 1000 nasion 1500–1700 g), Czyli jak dobrze liczę ok 58 -66/100

Eryka katalogowo podaje masę 1000 nasion – ok. 1600 - 1800 g. czyli  55-62/100g.

Kontra katalogowo 1250-1500 g./1000 czyli 66-80/100g.

Felicja 1000-1200 g

 

Z tego wynika że Eryka jest najgrubsza czy wasza praktyka to potwierdza?

Kolega mi mówił że Kontra jest najgrubsza i chce mi ją wcisnąć ale z tego wynika, ze to nie prawda.

Może wypowie się ktoś jeszcze co miał z tym do czynienia? Bo chcę wziąć kwalifikat tylko chodzi mi o to żeby był jak najgrubszy.

Edytowano przez wsza12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Te dane pochodzą z Twoich obserwacji?

Trudno powiedzieć bo rok kiepski i fasola wygląda prawie jak zwykły jaś. Katakogowo pisze, że Riposta ( masa 1000 nasion 1500–1700 g), Czyli jak dobrze liczę ok 58 -66/100

Eryka katalogowo podaje masę 1000 nasion – ok. 1600 - 1800 g. czyli  55-62/100g.

Kontra katalogowo 1250-1500 g. czyli 66-80/100g.

 

Kolega mi mówił że Kontra jest najgrubsza i chce mi ją wcisnąć ale z tego wynika, ze to nie prawda.

 

Może wypowie się ktoś jeszcze co miał z tym do czynienia? Bo chcę wziąć kwalifikat tylko chodzi mi o to żeby był jak najgrubszy.

 

Jeśli chodzi o plenność, katalogowo Kontra 2,5t. z ha. Eryka 3 i więcej a w rzeczywistości  różnie. Riposty nie znam z praktyki.

Jeśli chodzi o wielkość ziaren to były średnio tak już Ci napisałem , ale po kalibracji  można  wyciągnąć 65/100 Erykę , Kontra niewiele gorzej  ale w tym roku to się nie kalkowało lepiej było sprzedać tak jak leci .Bynajmniej ja tak zrobiłem .Karłowy leży na lepsze czasy!!!

A w tym roku sieje wszystko pół tyczką :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Damian a masz namiary na tego nowego?

@miglanc88 i jak dzwoniłeś? Co Ci powiedział? Bo myśle o sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

@miglanc88 i jak dzwoniłeś? Co Ci powiedział? Bo myśle o sprzedaży

A Tobie  damian XXL ile zaproponował ten gościu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Nie wiem jak wam .ale niby po 3.6 na konto za ładny towar tylko że dopiero rusza 8 lutego i łapie tylko ok 200 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No mi 3,50. Nie wiadomo jak z kasą bedzie ale skoro wbija na rynek i zechce sie utrzymać to zbierze towar piorunowo. Mam dzwonić w lutym, a u siebie zbiore troche towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

No mi 3,50. Nie wiadomo jak z kasą bedzie ale skoro wbija na rynek i zechce sie utrzymać to zbierze towar piorunowo. Mam dzwonić w lutym, a u siebie zbiore troche towaru.

Może i ja bym troche dał gorzej jak to drugi Ogo...ski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Pan O... na konto ponoć nie bierze tylko gotowka. Pan C.. ze SW po 3.00 za dwuletnia dał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Pewnie gości ma kontrakty przed nowym rokiem podpisane. Na bank. .. i chce złapać coś dobrego na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Pewnie gości ma kontrakty przed nowym rokiem podpisane. Na bank. .. i chce złapać coś dobrego na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak kontrakty to musi sie wywiązać a zeby mieć dużo towaru to musi cenę dac lepszą. Zobaczymy co powie na miejscu. Jak bedzie konkretnie rozmawiał to mu znajde klientów na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ten w Nadolcach też dobrze płacił szybko zaczoł i szybko skończył

Ten w nadolcach za szybko chciał sie wzbogacic. Sieczkarnie wzial do kuku, Jona i dwa tandemy. Z szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam klubowiczów.
To dobry sposób wprowadzić dwóch,trzech nowych graczy na rynek,zaraz będzie widać jak zaczną śpiewać starzy
znajomi.Kij w mrowisku nada tępa naszym mrówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

witam a czy to dobry pomysl zasiać fasole po fasoli? na tym samym polu? a tak przy okazji jak tam cena wygląda czerwonej ruszyla się cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam klubowiczów
Jak myślicie siać tę Kontrę czy inne odmiany o podobnym pokroju.Ja posiałem czo 45 w ubiegłym sezonie,mogło
być ale w tym roku posieję co 50centymetrów.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Te dane pochodzą z Twoich obserwacji?

Trudno powiedzieć bo rok kiepski i fasola wygląda prawie jak zwykły jaś. Katakogowo pisze, że Riposta ( masa 1000 nasion 1500–1700 g), Czyli jak dobrze liczę ok 58 -66/100

Eryka katalogowo podaje masę 1000 nasion – ok. 1600 - 1800 g. czyli  55-62/100g.

Kontra katalogowo 1250-1500 g./1000 czyli 66-80/100g.

Felicja 1000-1200 g

 

Z tego wynika że Eryka jest najgrubsza czy wasza praktyka to potwierdza?

Kolega mi mówił że Kontra jest najgrubsza i chce mi ją wcisnąć ale z tego wynika, ze to nie prawda.

Może wypowie się ktoś jeszcze co miał z tym do czynienia? Bo chcę wziąć kwalifikat tylko chodzi mi o to żeby był jak najgrubszy.

 

 

Jeśli chodzi o plenność, katalogowo Kontra 2,5t. z ha. Eryka 3 i więcej a w rzeczywistości  różnie. Riposty nie znam z praktyki.

Jeśli chodzi o wielkość ziaren to były średnio tak już Ci napisałem , ale po kalibracji  można  wyciągnąć 65/100 Erykę , Kontra niewiele gorzej  ale w tym roku to się nie kalkowało lepiej było sprzedać tak jak leci .Bynajmniej ja tak zrobiłem .Karłowy leży na lepsze czasy!!!

A w tym roku sieje wszystko pół tyczką smile.png

 a jakim siewnikiem siejecie tak duże nasiona? i w jakim rozstawie rzędów i między krzakami w rzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

 a tak przy okazji jak tam cena wygląda czerwonej ruszyla się cos?

Była 3,80 na początku ubiegłego tyg, a teraz nie wiem, jutro bedzie wiadomo chociaż jej nie mam.

Nie wiem jak wam .ale niby po 3.6 na konto za ładny towar tylko że dopiero rusza 8 lutego i łapie tylko ok 200 t

I dobra moze zrobi porzadek ze starymi kupcami i sprzątnie im towar dobrej jakosci. Ja mu chętnie oddam po dobrej cenie, gotowa w workach lezy i czeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj