Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Pepik190    4

Witam
Próbowałem w ubiegłym roku kontrę pierwszy rok po centrali ,plon około tony.W tm roku zrobię tylko Kontre.
Może nie trzeba będzie kokardek ze złotymi nićmi wiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bodek_82    0

u mnie sieją półtyczka to jak dobry rok to plony lekko ponad 2 tony, a w tym roku ponad 1 tone gdzie jaś karłowy plonował 2-2,8tha.

Napewno 2-2,8t ha. :))))))  okolice  rachanie tyszowce Łaszczów telatyn (czyli prawie zagłębie) plonowanie Jaśia od 500kg do 1300kg, (może na podmokłych terenach troszkę lepeiej), Także w tym roku lepiej pszenica wyszła, przy plonach 5,5-7,5 t, bez ryzyka i roboty

 

 

Edytowano przez Bodek_82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

sylweklubelak
Rodzice kiedyś młócili śmieciarką. Generalnie spoko się młóci. Tylko trzeba dobrze ustawić bo bije mocno czasami. No i weź sobie jakiegoś patyka do popychania żeby ręki nie wciągnęło.

Właśnie wie ktoś jak z tyczkową cena zawsze byla wysoka? Ja co prawda przez pryzmat spraw prywatnych nie mogę siać w tym roku fasoli, no ale zapewne po tym roku do niej wrócę.
Panowie czy nie uważacie, że teraz przez jakiś czas fasola wróci teraz na taki poziom 1zl-2,50zl za Jasia. Oczywiście nikomu tego nie życzę, ale taka sytuacja może być jak kiedyś. Może po jakimś czasie wróci cena. Kiedyś w Łabuniach nawet ciężko było dostrzec fasole na polu kto ma, a teraz wszędzie jest co zapewne też jest przyczyną gorszej ceny. Po prostu wzrosła popularność uprawy fasoli doszły maszyny i stąd taka a nie inna rzeczywistość. Moim zdaniem nie wiem ile no ale na takim poziomie może sie otrzymać. Choć mam nadzieję, że moje przypuszczenia się nie sprawdzą.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zgodze sie z kolega, teraz jest tyle chemii ze mozna nie plewic, sa kombajny i uprawa fasoli juz nie potrzebuje tylu rak co kiedys, teraz trzeba koni mechanicznych :) To jest talie zamkniete kolo. Gonimy za zyskiem jak chomik w takim kolku. Jest wydajnosc, sa maszyny tylko niema ceny na towar plus inflacja plus kompletny brak czasu na wszystko.Kiedys bylo polowe wydajnosci co teraz , plus troszke wyzsza cena plus polowe tansze w sklepach wszystko i na jedno wychodz moze nawet gorzej jest niz kiedys za mlody jestem zeby pamietac tyle co z opowiesci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Napewno 2-2,8t ha. :))))))  okolice  rachanie tyszowce Łaszczów telatyn (czyli prawie zagłębie) plonowanie Jaśia od 500kg do 1300kg, (może na podmokłych terenach troszkę lepeiej), Także w tym roku lepiej pszenica wyszła, przy plonach 5,5-7,5 t, bez ryzyka i roboty

 

Coś ci nie wyszło. 2lata temu przy odpowiednich warunkach tj. wilgoć, nawozenie itp. dała mi 2,6t ha. W zagłębiu fasoli o którym wspomniales. W ubiegłym roku na kawałku 80a dała 1t już na czysto, przy tej suszy, na lekko górzystym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tam gdzie młóciłem fasole to wiem ile plonowała na Ulhówku mało kto miał poniżej 2 tony w zależności od pola , byli tacy co 2,8 na czysto mieli i napewno tak było. dorze plonowała jeszcze w rzeczycy, gorzej już w wasylowie. A obok mojej wioski gdzie nie było ani jednego deszczu to zbierali po 500kg z ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tam gdzie młóciłem fasole to wiem ile plonowała na Ulhówku mało kto miał poniżej 2 tony w zależności od pola , byli tacy co 2,8 na czysto mieli i napewno tak było. dorze plonowała jeszcze w rzeczycy, gorzej już w wasylowie. A obok mojej wioski gdzie nie było ani jednego deszczu to zbierali po 500kg z ha. 

Chodzi Ci o miniony sezon z suszą?/ Jeśli tak to zgodzę sie, w Ulhówku, Jarczowie itd tam częściej ciapał deszcz. Ile razy było u mnie: o kur... tam chmura i znowu pada a tu nic tj. Telatyn. Przy dobrych warunkach jak piszesz 2,8; 2,5 nawet niech 2t do jest dobrze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W Ulhówka tak jak pisałem częściej padało, nie wiele ale częsciej a u mnie 2x i tyle co ksiądz kropidłem, zanim spadło to w powietrzu wyschło. Tam jest lepsza fasola to wiem.


Znajomy czerwonej tylko 300kg, drugi z 3ha (brat młocił europą) moze 800kg mało bo do tego miał na całym polu psiane te pomidorki barwiące :) Także wiadomo co zostało z fasoli


 


http://olx.pl/oferta/zetor-7745-turbo-84-km-CID757-ID6Uaaw.html#3db7657b4e  jak prosto z fabryki  :mellow:

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Coś sie dzieje u was z fasola? Do sąsiada przyjechali 2letnia zabrali po 3,00 z vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wronex85    0

Witam mi wyszla w tym roku 1400kg z 1h na czysto  czerwonej deszczu tez niebylo ale co z tego jak ceny nima w tamtym roku sprzedawalem po 5zl nieprzebierna tylko po petkusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Hehe kurde nie opodal mojego domu te piękne maszyny stoją

Skąd kolego jesteś? Bo Krupa to mój sąsiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Bardzo bliskie okolice Zamościa. Więcej nie publikuje raczej moich danych w Internecie. Aczkolwiek teraz jestem troche dalej, ponieważ jestem na studiach. Swoją drogą to za tą maszynę co Damian podał to już chyba od rolnika można kupic zetora 5340-6340 z lat 2002-2005.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Znam historię pewnych zetorów 7711 i 7211 z tego "salonu". Niemiło się skończyły a maszyny "bardzo ładne" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zaczęło się od niewinnego zetora a okazuje się ze sami swoi tu są :) sąsiedzi przez płot ale o tym nie wiedzą :) a te zetory też znam, jak szukałem dla siebie coś 4x4 to zajechalem tam ale okazało się ze za ładne te maszyny. Hubal ma trochę inne i bardziej pewne. A i tak kupiłem w Zolkiewce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A tak przy okazji wiadomo wam coś na temat fasoli? Tak jak pisałem wcześniej u sąsiada 2 letnią zabrali po 3 z vat wczoraj. Dzwoniłem wczoraj wieczorem do kilku i jeden zaczyna działalność jakiś nowy nie wnikałem w jego działalnosc, nr dał mi znajomy mówił ze gośc szuka towaru i klientów daje lepszą cene jak ładna i sucha. Za tydzien do dwóch ma przyjechać zobaczyć. Sucha jest i suchsza nie bedzie. W moich okolicach się nazbiera towaru jakby był pewniak. Wiadomo coś o nim?

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Mam pytanie odnośnie pół tyczki bo  już się  pogubiłem. Sieję Ripostę, czy jest jakaś odmian półtycznej o jeszcze grubszych nasionach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Mam pytanie odnośnie pół tyczki bo  już się  pogubiłem. Sieję Ripostę, czy jest jakaś odmian półtycznej o jeszcze grubszych nasionach?

 

Ile nasion miałeś średnio w 100g.?   dla porównania Eryka 75-85/100    Kontra 80-88/100 ale w innych regionach mogło być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj