Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
damianXXL    49

Chłopy nie ma sensu się kłócić. Każdy dostał po tylku czy to fasola czy buraki. Co prawda wiem ze w ok. Ulhowka częściej padał deszcz i jest lepsza fasola bo Telatyn i okolice to szok i napewno inne okolice. Tak więc bez sensu te kłótnie bo sporo fasoli po ludziach jeszcze leży, tak jak u mnie.
W ulhowku nie ma żadnego handlarza od fasoli, najbliższy to chyba w Laszczowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

pokazać Ci jakim jestem handlarzem??? weż chłopcze wyluzuj chcesz zobaczyć zapraszam do mnie RZeczyca obok Ulhówka. Jakbyś był kumaty choć troszke to byś wiedział że na terenie  Ulhówka nie ma handlarzy, a przepraszam jeden jest cebulą handluje. tak samo ty walisz bzdety że niby niewiadomo ile ma w Lutym cena wzrosnąć bo wymyśliłeś sobie euro po 5zł!!!! A i jeszcze jedno dzisiaj sąsiad chciał sprzedać fasolę miała być po 3,10 a co do czego po 2,8, dzwonił do następnego to nie da rady bo musi 200t odebrać - a według Ciebie wszyscy mają posprzedawane. większość co tu pisze to trzyma jeszcze 

 

Innych możesz zwodzić mnie nie, z tymi 200-stu tonami to nieźle pojechałeś!!!  Udanych zakupów :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

wyluzuj chłopaku bo Ci pikawka pęknie podać nr domu. przyjeżdżaj i przekonasz się jaki ze mnie Handlarz. I przestań wszystkich mierzyć tą samą miarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jest w Telatynie 2-óch handlarzy. 2,60 jaś, czerwona 3,80pln. Ceny bez vat. Cyrk się robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dobrze że swoją czerwoną sprzedałem zaraz jak przebrałem po 4.4 zł i po 4.5zł netto bo teraz to już takiej ceny nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Z samego początku była po 3.5 trzeba było wtedy sprzedać i byłby spokój. ja już powoli mam dość tej fasoli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W d... mam też tą fasole!!! Gra gorsza od totolotka!! Dzisiaj z 50 osób pytało o cene. Podjeżdzali i odjeżdzali :) Ruch jak cholera koło handlarzy i ani ziarnka nie kupili

 


Każdy liczył ze z 3,50 zrobi 3,70, ze może 10-20gr dygnie w góre a tu masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam
Przestańcie miałczeć bo oni nas czytają wiedzą jakie są nastroje i potem dają ile dają,handel to psychologia
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

No właśnie ja to bym Proponował nie chwalić się ilością fasoli w garażach tylko ewentualnie podawać bieżącą cenę jaką nam oferują, jak kolega pepik190 mówi, nie muszą robić rozeznania wystarczy że wejdą sobie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

do portu? nie słyszałem o czymś takim, osobiście to bym się bał takiej opcji, chybaże ktoś zapłaciłby mi za towar przy odbiorze. druga sprawa, słyszałem, może plotki, może nie, ale słyszałem przypadek o gościu co chciał swoją fasolę wywiezc po za teren lubelszczyzny i sprzedać w innym regionie drożej to niby gdzieś na jakimś parkingu gościa dojechali i poprzebijali mu opony... także, myślę, że to nie będzie takie łatwe, aczkolwiek jakby ktoś przełamał tą mafie i nie wszedł z nimi w układy to może byłoby inaczej...

 

Panie, to nie Ukraina. Myślisz że ktoś by chciał ryzykować utratę wolności i potencjalnych zysków z prowadzenia firmy bo jeden rolnik pojechał tirem z towarem....

 

Bez przesady, jak miał może transport własny i głowę na karku to mu się opłaciło( jest tez wiele firm krzaków, co skupi a pieniędzy nie da). Mniejsi hodowcy fasoli muszą się zadowolić pośrednikiem, który organizuje transport spod domu. Słaba cena ale już masz wszystko z bani, przeważnie znani od lat i wypłacalni.

 

Macie dużo fasoli, zorganizujcie grupę producentów rolnych z zaufanymi ludźmi. Później cicho sobie handlujecie z paczkarniami przeróżnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Bardzo dobrze i tak trzymać.Dawno nie było tak dobrej konfiguracji na eksport.Dolar wysoko euro wysoko fasola
tanio jeszcze such dobra na przetrzymanie.Nie mają gdzie sprzedać.Pilnują tematu obserwują cena idzie na dół.Jak sie
Jak się zacznie zaczną z niskiego poziomu nim się ustabilizuje na szerokich widełkach przytną kasę .Nie ma
w środ nich takiej solidarności gdyby to było sztuczne to przy tej cenie by się wyłamywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mówił handlarz że ma tira całego i nie wie co zrobić i gdzie wywieźć. Nie wiem czy to prawda czy ściema ale dziwi mnie po co stał dziś skoro ma tyle fasoli i jeszcze nie wie co zrobić.... :ph34r:

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak tyczkowa cena? tez problem jest ze zbytem? jest sens sie w to pchac, mam troche rak do pracy i tak myslalem hektar tyczkowej zasadzic 


nie przeczytalem posta wyzej. Sorry za powtorke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Handlarz zawsze mówi że ma dużo także wiesz. Takie gadanie w d*pę może sobie wsadzić.

To gadanie ich znam :) Pamiętam jak jeden żydek powiedział a pytałem tylko o cene- "panie nie bierzemy juz fasoli bo pełne magazyny" a za 5 min przyjechał ktos z fasolą :) Oni zawsze maja pełne magazyny tylko po cholere przyjeżdżają i miejsce zajmuja na parkingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam
Muszą panować nad rynkiem wszyscy są lokalni [lubelskie ]a to zagłębie,a poza tym przywiezie ktoś dwa woreczki
zawsze można go zakręcić,na koszty się zarobi i wiadomo co się dzieje.Dzisiaj informacja ma większą wartość
niż towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytajac to ,to troche taka mafia fasolowa sie zrobila z handlarzy :) moim zdaniem posrednik powinien zarabiac max 15 % , czlowiek sie napracuje caly rok, kasy zainwestuje i jeszcze jak pogoda szaleje to psychicznie sie meczy. A tu sobie podjedzie cwaniaczek tu kupi tam sprzeda i lepiej sie ma jak biedny rolnik. 


a i jeszcze pytanie z innej beczki. Jest moze jakis srodek zeby robale nie wyjadaly w magazynowaniu, 10-20 kg to nie problem sobie przebrac co jakis czas, gorzej jakby miec wieksza ilosc no i oczywiscie zeby nie byl szkodliwy dla ludzi bo niechcialbym miec kogos na sumieniu potem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

czytajac to ,to troche taka mafia fasolowa sie zrobila z handlarzy :) moim zdaniem posrednik powinien zarabiac max 15 % , czlowiek sie napracuje caly rok, kasy zainwestuje i jeszcze jak pogoda szaleje to psychicznie sie meczy. A tu sobie podjedzie cwaniaczek tu kupi tam sprzeda i lepiej sie ma jak biedny rolnik. 

a i jeszcze pytanie z innej beczki. Jest moze jakis srodek zeby robale nie wyjadaly w magazynowaniu, 10-20 kg to nie problem sobie przebrac co jakis czas, gorzej jakby miec wieksza ilosc no i oczywiscie zeby nie byl szkodliwy dla ludzi bo niechcialbym miec kogos na sumieniu potem :)

może te kapsułki co sie stosuje do gazowania zbóż, podobno opadający gaz wszystkie żywe organizmy wytruje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ponawiajac pytanie, jak jest z tym tyczkowym jasiem, jak ze zbytem i cena ile wychodzi z hektara jak jest normalny rok. Wyczytalem ze do 3 ton ale to chyba niemozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

u mnie sieją półtyczka to jak dobry rok to plony lekko ponad 2 tony, a w tym roku ponad 1 tone gdzie jaś karłowy plonował 2-2,8tha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a felicja to jest odmiana poltyczna? a robia koledzy czasem mlocenie fasoli taka stara maszyna do mlocenia moj dziadek mowil na to żygawka :)  a  slyszalem tez smieciarka czy smieciowka. Jak sie tym mloci bo mnie czeka w tym roku bo za malo bede mial zeby kombajn wynajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj