Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Pepik190    4

Witam
Skąd ta wiedza czyżby z Elizówki ,bo to jedyna giełda gdzie karłowy podrożał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Tak myślałem że to pobożne życzenia ja czekam co będzie to będzie na nikogo nie będę z........ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Dajcie ludiom po świętować nie róbcie falstartu bo handlarze na to czekają!!!

Święta u nas kończą się a u prawosławnych i grekokatolików zaczynają.

Styczeń a zwłaszcza pierwsza połowa nigdy nie była dobra do handlu ja czekam co będzie w Lutym.

A co kto zrobi i uważa za stosowne to jego rzecz, ale na świecie niespokojnie,złoty tęż spada , trzeba brać to pod uwage :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Sprzedawać bo bedzie po 1zeta !!!!!! :lol:  :P  (żarcik) Może nie bedzie zle, powinna podskoczyć na 3,5 ale poki co cisza....   Na dniach bedę workował... aż sie nie chce dzwigać worów za 3zeta... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Cyrk na sali do znajomego przyjechali po fasolę, wyrzucił cały worek i przeglądał znalazł 3 fasole z plamką i powiedział, że dla niego mokra!!! i po 2.80 da. podzwoniłem dzisiaj i straszą, że będzie jak w tamtym roku na wiosnę po 2zeta. do tego najdrożej 3zł płacą, a są tacy co po 2,7 dają oczywiście to już z vat jest. a czerwona spadła do 3.50. czas skończyć z tym durnym totolotkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Poje...!!!!!!!!!!! za mokra??? To niech sobie suszarki kupia i suszą!!!! Do mnie jakby przyjechał i cos szukał to bym go wypier.... z podwórka na kopach. Lecą w ciula i robią co chcą z ludzmi!!! Płacą tak jak im się chce a nie tak jak jest!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Cyrk na sali do znajomego przyjechali po fasolę, wyrzucił cały worek i przeglądał znalazł 3 fasole z plamką i powiedział, że dla niego mokra!!! i po 2.80 da. podzwoniłem dzisiaj i straszą, że będzie jak w tamtym roku na wiosnę po 2zeta. do tego najdrożej 3zł płacą, a są tacy co po 2,7 dają oczywiście to już z vat jest. a czerwona spadła do 3.50. czas skończyć z tym durnym totolotkiem.

 

Miałem w tym tygodniu nie pytać o cenę ale Twój wpis mnie sprowokował.

Dzwoniłem do czterech cena 3-3,2 z vat w zależności  od kupca i ilości .

Nie wiem gdzie wytrzasnąłeś tego po 2,7 z vat. gonić takich psami.

Pomimo że jeszcze nastrój Świąteczny i nie było Janowiaków to miejscowi handlarze dzisiaj się uwijali.

Nie panikujmy luty będzie przełomowy!!!  Cikawe po co się tak uwijają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Z tego co mi wiadomo to 3-3,20 z Vat  tak jak szot mówi nie straszcie się nawzajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mnie też wkurzył wpis kolegi ze 2,70 i to już z vat.  :blink:  mokra  :lol:  :lol:  :lol:  Janowiaków w Telatynie w tym tyg ani jednego....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

no chłopaki bez jaj dzwoniłem po naszych handlarzynach dzisiaj i 3 zł z vat najwięcej. tylko P. Komór... daje jak więcej ton 3.1 da. a ten 2.7 to z łykoszyna chyba , że dla jaj to powiedział. a kto niby daje tam 3.2. A dodatkowo chyba ludzie nie bardzo sprzedają i komór.... mówił żebym po 2 zł na wiosne nie sprzedawał bo sytuacja może z tamtego roku się powtórzyć. tak samo w tamty roku mówił i było,,, poprostu tak będą robić aby nam niedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Tylko że w tamtym roku fasola nie szła na eksport bo była mokra, handlarze też przekombinowali bo zaczęli

mieszać i przez to mieli dużo zwrotów i zrazili rynki zachodnie. 

W tym roku jest zupełnie inaczej fasola nasz idzie na eksport jak woda, dlatego nie ma mowy o powtórce z ubiegłego roku.


W Łaszczowie było trzech na LJA

 

Kolego ci na LJA byli dzisiaj? bo to też dziwne po Trzech Królach i w czwartek!!!

Jeszcze zapomniałem dopisać kolega Zenonim pisze że P. Komó...mówi że ludzie niebardzo sprzedają a skąd sie nabierze, urodzaju nie było a skup cały czas idzie na całego,w mojej okolicy zostali nieliczni.

        

                          OSTATNI  MOHIKANIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie rozumiem co ci handlarze Wam za głupoty opowiadają. Pirnicza od rzeczy az śmiać się chcę. O jakiej powtorce oni mówią?? Dokładnie rok temu fasola miała cene wzrostową i pod koniec stycznia sprzedałem po 4, 10 więc niech nie straszą ludzi bo jakby nie my chłopy z fasola to by ich busy stały w pokrzywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolpilu    0

Witam. Mam pytanie zakupiłem kombajn class Columbus, tylko z silnikiem  VW garbusa 1.6 benzyna oryginalnie tak było, niektórzy twierdza ze przy grochu na małych obrotach nie będzie chodził ze groch będzie go dusił, ze muszę założyć z diesel - proszę o jakaś podpowiedz kogoś kto ma może taki kombajn, albo coś wie na ten temat. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

znajomy ma w mf (nie pamietam oznaczeń ale nie duży) tez b benzynie 1,6 i zasówa zboze aż sie kurzy. https://www.youtube.com/watch?v=xxV5imVv-rE masz ale diesel był jeszcze 1,6. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mlocil już ten kombajn fasole na tym silniku czy dopiero u Ciebie będzie po przerobkach? Czego ma nie dac rady, obroty maszyny zgrasz kolami pasowymi do obrotów silnika i da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolpilu    0

Ja zamierzam nim dopiero młócić fasole,kupiłem od gościa który młócił nim zboże to  mówił ze ładnie szło. Sąsiad ma taki sam ale diesel przerobił i ładnie idzie,praktycznie nie ma polówek grochu. Tylko są tacy którzy twierdza ze benzyna nie da rady. Dodam ze jest to class model z prasa i była używana do końca wiec obciarzenie miał, wiec szukam porady. Moze ma ktoś taki model i młóci groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj